Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Straszyk

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Willy

Willy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 689 dni
  • Polska / Podkarpackie / Leżajsk

Napisany 11 wrzesień 2017 - 10:03

A witam. Czy jest możliwość hodowli w jednym terrarium straszyka australijskiego i powiedzmy filipińskiego lub olbrzymiego? Nie zaszkodzą sobie nawzajem ?

Podobne tematy: Straszyk     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2104 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 11 wrzesień 2017 - 10:08

Wymagana wilgotność i temperatura musi być taka sama dla obydwóch gatunków, i nie trzymaj liśćców albo Heteropteryx dilatata z innymi straszykami bo przypominają z wyglądu liście i jest szansa że inny gatunek straszyków je obgryzie.

#3 Willy

Willy
  • Terrarysta

Napisany 11 wrzesień 2017 - 10:15

Ok to czyli australijski i olbrzymi nie ma problemu ?

#4 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2104 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 11 wrzesień 2017 - 10:53

Olbrzymi wymaga nieco wyższej wilgotności i jest też bardzo ciężki, mógłby zrzucić przez przypadek straszyka australijskiego podczas wylinki. Nie wiem czy nie będą się też nawzajem obgryzać. Mam straszyki olbrzmie i są strasznie nieporadne i bardzo dużo jedzą. Kiedyś na forum ktoś pisal, że trzyma razem australijskie i filipinskie i że wszystko jest ok, ale tego nie zagwarantuje (w tym przypadku też jest różnica w wymaganej wilgotności). No i najważniejsze o czym zapomniałam w poprzednim poście - muszą jeść to samo.
A i jeśli chcesz mieć straszyki olbrzmie to wszystkie moje samice spadły by podczas wylinki, jakby mnie przy nich nie było, także polecam podczas wylinki ich pilnować.
Powiem szczerze, że kupując bardzo drogiego straszyka olbrzymiego nie ryzykowała bym trzymania go z czymkolwiek innym w terrarium ;)

#5 Willy

Willy
  • Terrarysta

Napisany 11 wrzesień 2017 - 11:04

Ok rozumiem. Dzięki za info

#6 Gołab

Gołab
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2553 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 10 październik 2017 - 20:30

Z doświadczenia filipińskie bym oddzielił i nie trzymał z innymi gatunkami. Bardzo żarłoczne. Jedzą wszystko nawet moskietierę mi zaczęły zjadać mimo odpowiednio dużego pojemnika i świeżych liści. Możliwe bardzo podgryzanie innych owadów i siebie nawzajem. tylko z tym gatunkiem miałem kiedykolwiek aż taki problem i teraz są osobno.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).