Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Felsuma madagaskarska - rozmnażanie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 sebastian11259

sebastian11259
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1472 dni
  • Polska / Podkarpackie / Stalowa Wola

Napisany 28 kwiecień 2017 - 13:24

Witam,
Planuje rozmnażać felsumy madagaskarskie. Mam parke w oddzielnych terrariach i moje pytanie brzmi: czy mam przenieść samca do samicy czy na odwrót? A może to nie ma większego znaczenia? I jaka powinna być jej prawidłowa waga do rozmnażania?

Podobne tematy: Felsuma madagaskarska - rozmnażanie     x

#2 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

Nieaktywny Koordynator w działach jaszczurkowych

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 4813 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 29 kwiecień 2017 - 06:26

Lepiej samice do terrarium samca.

#3 sebastian11259

sebastian11259
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1472 dni
  • Polska / Podkarpackie / Stalowa Wola

Napisany 30 kwiecień 2017 - 10:26

Okej dzięki

#4 madly

madly
  • Terrarysta
  • Z nami od: 798 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 17 maj 2017 - 08:00

Z tego, co wyczytałem, to przy dokooptowaniu felsumy do zasiedlonego terrarium może być problem z uwagi na terytorialność gatunku. Optymalnie (wiem, może być z tym problem) jest wyeksmitowac z docelowego terrarium mieszkańca/ców i przenieść do pojemnika zastępczego, a docelowy pojemnik wyczyścić i przearanżowac wnętrze. Jeśli nie ma szans na zmianę wystroju, wówczas wydlużyć okres eksmisji. Chodzi o to, aby poprzedni właściciel zasiedlanego terrarium zapomniał, ze to była jego własność. Nie pamiętam dokładnie, mowa o tygodniu lub nawet dwóch. Po takim okresie można wpuścić obydwie jaszczurki na "stare - nowe" śmieci. Jeśli obydwie uznają to za teren nowy, nie swój, wówczas unika się walk w obronie własnego terytorium.

Wiem, że to nie jest proste, bo trzeba dysponować trzema zbiornikami lub dwoma i operację przeprowadzić przed przybyciem dodatkowej jaszczurki. Dlatego opisuję optymalny scenariusz.

#5 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

Nieaktywny Koordynator w działach jaszczurkowych

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 4813 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 17 maj 2017 - 12:32

Tak jest to jedna z metod, ale metoda z przełożeniem samicy do terrarium samca zmniejsza właśnie problem terytorialności, dla samicy jest to nowe terrarium a samiec w większości przypadków będzie zainteresowany głównie kopulacją.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).