Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

linienie

- - - - -  
Po jakim czasie linieje

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 Prezes26

Prezes26
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1967 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 25 lipiec 2016 - 11:20

witam posiadam młodego Babycurus gigas mam go od ok 2 miesięcy i jeszcze nie liniał ,co ile skorpiony linieją ?  mam doświadczenie z pająkami a skorpa dostałem w gratisie :P

S6UwZXV.jpg

Podobne tematy: Po jakim czasie linieje     x

#2 Damiq

Damiq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2321 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 10 sierpień 2016 - 21:37

skorpiony rosna wolniej niz ptaszniki,wszystko zalezy od warunkow-temperatury wilgotnosci i czestotliwosci karmienia

#3 niGh7

niGh7
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1733 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 10 sierpień 2016 - 21:51

Nie tylko temp, wilgotność i karmienie ma wpływ na linienie, ale zależy też od samego skorpiona.

Pamiętaj o korze lub kamieniu pod kątem by mógł łatwiej wyjść z wylinki.

Mam nadzieję, że to nie jest jego "terrarium", bo jak dla mnie jest ono za małe.

#4 Prezes26

Prezes26
  • Terrarysta

Napisany 20 sierpień 2016 - 22:43

W kliszy go dostałem teraz siedzi w większym pojemniku jest nakarmiony do oporu, a da się sprawdzić płeć na podstawie tego zdjęcia czy potrzebna jest fota podwozia?

Dzięki za odpowiedź :p

#5 czkot

czkot

Terrarysta

• Terrarysta
  • Z nami od: 2420 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 21 sierpień 2016 - 15:44

@[member='Prezes26'] Ty w ogóle coś czytałeś o tych skorpionach? Wiesz, że to bark scorpion i potrzebuje ścianki, kory, pochyłej powierzchni, żeby wylinieć? Nie, nie da się go wysexować, to maluszek.

#6 Prezes26

Prezes26
  • Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2016 - 18:01

tak czytałem ale niewiele sie dowiedziałem szukałem info o linieniu bo warunki ma zapewnione właściwe więc dziwiłem sie czemu jeszcze nie linieje

pająki mi ładnie linieją można powiedzieć że nawet jak w zegarku a skorp to mój pierwszy i byłem bardzo zaskoczony tym gratisem :p

#7 czkot

czkot

Terrarysta

• Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2016 - 18:37

To jest zupełnie inna historia niż pająki. Ten skorp wymaga określonych czynników do linienia, między innymi odpowiedniego wystroju właśnie. Daj mu duży pojemnik, dobrze wentylowany i pochyłą powierzchnię- ściankę z korka, albo nawet zaparty o ścianę pod kątem 45* korek, trochę większy od skorpiona. Na tym będzie liniał pomagając sobie siłą grawitacji. 3 miechy to czas najwyższy. Skorpa możesz karmić w opór, powinien być okrągły, a nie płaski- to bardzo żarłoczny rodzaj i mogą mieć.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 Chris87

Chris87
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1924 dni
  • Germany

Napisany 21 sierpień 2016 - 19:22

Tu wystarczy nawet niskie pudełko, takie sałatkowe, bo maluszek, a do niego można lekką ręką mniejszy kawałek kory zmieścić - przy okazji jak się będzie chciał przyczaić, to wejdzie pod. Z ciekawości - dostałeś go już w kliszówce, z podłożem? Tak przyszedł? Czy brałeś go ze sklepu? Bo tragicznie to wygląda/ło, a o warunkach musowo powinieneś wiedzieć nim dany gatunek trafi w twoje ręce  :?

#9 Prezes26

Prezes26
  • Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2016 - 19:56

te zdjęcie było robione jak go dostałem ,jak juz pisałem wcześniej warunki ma dobre, ma kawałek korka który ma ścianki pod różnymi kątami , napisałem ten temat z ciekawości bo nigdzie nie znalazłem info ile trzeba czekać aż wylinieje

#10 czkot

czkot

Terrarysta

• Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2016 - 20:09

@[member='Prezes26'] już dawno powinien. Jaką masz temperaturę, czym karmisz i jak często?

@[member='Chris87'] zdarza się wysyłać z podłożem i to nie jest jakaś tragedia, o ile się zabezpieczy przed szejkiem ;) niemniej skorpion + kliszówka do chowu to zdecydowanie złe połączenie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).