Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

biotop

- - - - -  
Terrarium po wężu dla nowego lokatora

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Kris.him

Kris.him
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4760 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 03 maj 2016 - 15:07

Cześć

Szukam nowego lokatora dla tegoż terra, niestety poprzednik - wąż zbożowy, odszedł już :(

Terra ma wewnętrzne wymiary 85x45x50 cm, ogrzewanie podłogowe (kabel+płytki ceramiczne) sterowane termostatem, wodospad i wentylacje grawitacyjną.

Co byście polecili do takiego terra bez większych modyfikacji ? Oczywiście podłoże i lampę UV biorę pod uwagę chodzi mi o to by nie robić większych modyfikacji ;)

Osobiście myślałem na agamą brodatą tylko chyba dla dorosłego osobnika będzie to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Terrarium po wężu dla nowego lokatora     x

#2 Filip_Stadnik

Filip_Stadnik

Moderator na agama brodata i karłowata oraz legwan zielony.

• Moderator
  • Z nami od: 3013 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 03 maj 2016 - 15:12

Nada się dla wielu gatunków, ale musisz zamontować żarówki grzewcze (kabel jako główne źródło ogrzewania u jaszczurek się nie sprawdza). Poza tym musisz dokładnie zdezynfekować całe terrarium. Jak już napisałeś dla agamy się nie nada - zbyt małe. Przejrzyj opisy gatunków i zobacz co Ci się spodoba. My nie możemy wybrać za Ciebie. A tak przy okazji, z jakich powodów padła zbożówka i w jakim była wieku?

#3 Kris.him

Kris.him
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4760 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 03 maj 2016 - 15:49

Nie wiem dokładnie dlaczego zdechła, nic tego nie zapowiadało, raczej starość, miała 17 lat. Choć ostatnio ospała dość była.

Dlaczego kabel się nie sprawdzi u jaszczura ? 

Jest wiele gatunków jaszczurek, ciężko mi przekopać się przez tyle opisów hehe. Polećcie jakieś 2, 3 gatunki :)

OK a do jakiej wielkości agamy mógłbym ją tam trzymać ? To znaczy czy terra by starczyło powiedzmy na dwa lata ?

#4 Filip_Stadnik

Filip_Stadnik

Moderator na agama brodata i karłowata oraz legwan zielony.

• Moderator
  • Z nami od: 3013 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 03 maj 2016 - 16:33

Dlaczego kabel się nie sprawdzi u jaszczura ?
Jaszczurki są naturalnie przystosowane do ogrzewania przez słońce czyli od góry. Tam jest ulokowana większość termoreceptorów i tylko takie ogrzewanie pozwala im efektywnie ocenić temperaturę korzystną dla nich w danej chwili. Przy kablach grzewczych znacznie wzrasta ryzyko przegrzania, co wiążę się z zaburzeniami metabolicznymi. U jaszczurek kable i maty się nie sprawdzają.

Jest wiele gatunków jaszczurek, ciężko mi.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).