Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Tabletki dla Jesiotrów a dieta Axolotla.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 AxelekPrecelek

AxelekPrecelek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1550 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 02 październik 2015 - 15:49

Witajcie :) !

Chciałam ostatnio mojemu Axelkowi zmienić tabletki z racj tego,że moje obecne Axolotl Sticks się kończą i ... polecono mi tabletki dla jesiotrów. I stąd moje pytanie czy można podawać je Axelom? Czy składem są podobne do sticks'ów? nie zaszkodzą ?

pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź :)

Podobne tematy: Tabletki dla Jesiotrów a dieta Axolotla.     x

#2 Tost

Tost
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2320 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 02 październik 2015 - 19:50

Żaby szponiaste je jedzą, wiec i Aksolotlom, o ile nie nie są szczególnie wybredne, powinny smakować.
Mała rada -karm je małymi porcjami żeby nie przedobrzyć i nie zostawić na dnie zbyt wiele niezjedzonych resztek bo łatwo tym zasyfić akwarium (o zapachu nie wspominając ) ;)

#3 Jakub_T

Jakub_T

Miniony moderator w działach: Płazy, Aksolotle

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 3199 dni
  • Polska / Łódzkie / Łask

Napisany 02 październik 2015 - 20:21

Podaję regularnie taki granulat żabom szponiastym, podawałem też traszkom Waltla i japońskim, wszystkie jadły go bardzo chętnie i nie wygląda na to, żeby miał im szkodzić w jakikolwiek sposób.

#4 Papja

Papja

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2210 dni
  • Polska / Łódzkie / Zduńska Wola

Napisany 03 październik 2015 - 05:19

Ja na Twoim miejscu podał testowo ten granulat, żeby zobaczyć czy aksolotl go podejmie.

Pamiętaj żeby nie przesadzać. Podawać raz w tygodniu, jako urozmaicenie ;).

Takie granulaty są kaloryczniejsze niż naturalny pokarm i łatwo na nich utuczyć zwierzaka(40% białka,12% tłuszczów, przykładowe żarcie dla jesiotrów od tropicala).

Zależy też jakiej firmy granulat chciałabyś kupić. Ja dostałem od @Jakub_T na testy granulat dla jesiotrów(nie jestem pewny jakiej firmy) i jest on chętnie zjadany przez żaby szponiaste. Nie wiem czy granulat innych firm byłby zjadany tak samo chętnie.

W składzie granulatów dla jesiotrów znajduje się też dużo składników roślinnych, które płazy nie trawią. Jest to szczerze mówiąc marnotrawstwo, bo przykładowo w Tropicalu mamy

"produkty pochodzenia roślinnego, zboża"- na drugim miejscu oraz trzecim miejscu w składzie

i

"glony" na miejscu piątym.

Podsumowując, taki granulat jest okej, jednakże wtedy gdy posiada dobry skład(jak najwięcej ryb,skorupiaków i mięczaków, jak najmniej roślinnego wkładu) i nie przesadzamy z podawaniem go. Też podaję go żabom szponiastym(karliki, ani traszki nie reagują na niego wcale :P) i gołym okiem żadnego złego wpływu nie widzę. Głównym problemem może być to czy aksolotl w ogóle będzie go podejmował, bo żaby szponiaste zjedzą prawie wszystko, ale już inne płazy u mnie jeść tego nie chciały(chociaż nie próbowałem podawać wiele razy, ani nie próbowałem głodówek przed podaniem etc.).

Edytowany przez Papja, 03 październik 2015 - 05:38.

#5 AxelekPrecelek

AxelekPrecelek
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2015 - 07:50

Szczerze to próbowałam już mu podać i zjadł te 4 granulki :)  tylko obawiałam się czy w większej ilości regularnie podawane nie zaszkodzi ale skoro tak to super śmiało mogę kupować :) 

#6 Jakub_T

Jakub_T

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 3199 dni
  • Polska / Łódzkie / Łask

Napisany 03 październik 2015 - 09:48

Jak tylko nie będziesz mu solić wody bez potrzeby, to wszystko z nim będzie dobrze, a już na pewno nie zaszkodzi mu urozmaicanie diety granulatem ;) Ten mój był od Tropicala, składu teraz nie podam bo opakowanie już wyrzuciłem, później postaram się znaleźć szczegółowy opis w internecie.

#7 Papja

Papja

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2210 dni
  • Polska / Łódzkie / Zduńska Wola

Napisany 03 październik 2015 - 11:33

Skład: ryby i produkty rybne, produkty pochodzenia roślinnego, zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, glony, oleje i tłuszcze, materiały paszowe pochodzenia mineralnego.

Dodatki: Witaminy, pro-witaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 12 000 j.m./kg, wit. D3 1 600 j.m./kg, wit. E 160 mg/kg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 żelazo 24,3 mg/kg, E6 cynk 6,7 mg/kg, E5 mangan 5,0 mg/kg, E4 miedź 1,2 mg/kg, E2 jod 0,15 mg/kg, E8 selen 0,15 mg/kg, E7 molibden 0,03 mg/kg, E3 kobalt 0,01 mg/kg. Przeciwutleniacze.

Składniki analityczne: białko surowe 40,0%, oleje i tłuszcze surowe 12,0%, włókno surowe 4,0%.

Tak ten tropical wygląda.

Generalnie oprócz "mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego"(nie powinno się podawać płazom które nie jedzą mięsa zwierząt stałocieplnych w naturze takiego mięsa, ale tutaj i tak jest tego mało a podajemy granulat jako urozmaicenie więc można pominąc) i dużej ilości produktów roslinnych(które są dla aksolotla obojętne, bo i tak ich nie trawi) nic strasznego dla aksolotli nie ma.

Tylko dalej jest to "pasza" i masówka. Dla porównania podam zawartość witamin w NatureFood Premium Color plus, który podaje rybom:

'Vit A 400,000 I.E., Vit D3 3,000 I.E., Vit E 430 mg"

Ale jako urozmaicenie-źródło białka jest jak najbardziej okej.

@AxelekPrecelek tak jak już pisaliśmy, jako urozmaicenie, raz w tygodniu,bez przesady, będzie okej. Ale jako podstawa diety w żadnym wypadku.

Edytowany przez Papja, 03 październik 2015 - 11:45.

#8 modyFCB

modyFCB
  • Oczekujący
  • Z nami od: 2331 dni
  • Polska

Napisany 03 październik 2015 - 18:05

czytałem kiedyś  że aksole można karmić granulatem dla ryb więc powinno być ok

#9 MER 1

MER

Pomocny w dziale Aksolotle

• Pomocny
  • Z nami od: 3237 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 03 październik 2015 - 21:01

Papja ma rację co do granulatu. Ja bym wcale tym paskudztwem nie karmił. Za tłuste. Jak już nie masz co robić to weź łopatę i nakop dżdżownic.

Albo granulaty dedykowane dla Axolotli albo pokarm naturalny.

#10 AxelekPrecelek

AxelekPrecelek
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2015 - 23:11

Będę podawać od czasu do czasu jako urozmaicenie jak i podawałam sticks'y :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).