Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

- - - - -  
Prusak z karaczana tureckiego!

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 misterbociek

misterbociek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2054 dni
  • Polska / Podkarpackie / Mielec

Napisany 13 sierpień 2015 - 08:49

Witam!
Od jakiegoś czasu(rok) hoduję karaczana tureckiego i mam taki problem że rodzina znalazła niby tego mojego robaka i wszyscy mówią że mi uciekły i się rozmnażają, tylko są mniejsze bo żyją na wolności. Proszę o identyfikację oraz proszę napisać czy to jest możliwe że z Blatta lateralis wyszedł Blatella germanica.

Te dwa duże imago i larwa z mojej hodowli a mały jest znaleziony przez rodzinę.

Załączone pliki

Podobne tematy: Prusak z karaczana tureckiego!     x

#2 Donnie

Donnie

Miniony Moderator na straszykach, owadach, modliszkach

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2156 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 13 sierpień 2015 - 09:37

Oczywiście Twoja rodzina nie ma racji. Faktycznie ten mały to Blatella germanica. Dwa różne gatunki i moim zdaniem dość mocno różniące się. Radzę podjąć działania zapobiegawcze, bo B. germanica to większy problem niż B. lateralis. Możesz powołać się na forumowiczów, że mały skrzydlaty karaczan nie pochodzi z Twojej hodowli karaczanów tureckich o ile faktycznie hodujesz tylko tureckie. Pozdrawiam i mam nadzieję, że to zapobieży waśni rodzinnej ;)

#3 Kloss

Kloss
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1507 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 13 sierpień 2015 - 12:03

Moja małżonka kilkakrotnie pomawiała mnie że młode pasikoniki wlatujące nocą do domu to uciekinierzy z moich łąkowych połowów. Przestała dopiero w obliczu żelaznych faktów i dzięki temu późniejszą ucieczkę ze źle zabezpieczonego terrarium kilku dorosłych samic turka przyjęła już ze spokojem, zwłaszcza gdy przekonała się ze turki to łatwe do wyłapania niezdary.

Niestety twoje znalezisko nie najlepiej wróży na przyszłość- jak znaleźliście jednego prusaka to znaczy że prawdopodobnie w mieszkaniu są ich dziesiątki. Musicie koniecznie wdrożyć procedurę odprusaczania, na początek proponuję zabezpieczyć gęstą siatką wszystkie kratki wentylacyjne.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).