Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
Zakładanie terrarium z patyczakami

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Elderbary

Elderbary
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1919 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 19 czerwiec 2014 - 19:42

Witam, jestem zainteresowany założeniem terrarium z patyczakami. W domu posiadam dwa akwaria jedno 10 L zwykła kostka a drugie to 45L owalne lecz z niestandardowym rozmiarem i niestety nie można dokupić do niego pokrywki. Dowiedziałem się że na dno najlepiej dać włókno kokosowe. W domu panuje temperatura od 18-22 stopni a patyczaki wymagają około 24 więc jak najlepiej utrzymać temperaturę w terrarium, gdzie i jaką świetlówkę zakupić do oświetlania oraz czy musiałbym dokupić pokrywkę na któreś z akwariów ? Które Waszym zdaniem akwarium wybrać jako początek większe czy mniejsze ? Co z żywymi roślinkami ?

Podobne tematy: Zakładanie terrarium z patyczakami     x

#2 Gavrilo_P

Gavrilo_P
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2256 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:43

Akwarium ok o ile spełnia wymogi wysokościowe - najczęściej podaje się 3x długość dorosłego owada w cm.

Do akwa owalnego "pokrywkę" zmajstrować można samemu chociażby z drutu i siatki o odpowiednio drobnych oczkach - 30min majsterkowania.

Co do podłoża każdy poleca co innego, u mnie włókno się sprawdza całkiem ok.

Temperatura znośna, ew. kup małą matę grzewczą, chodzą tutaj w ogłoszeniach na forum po 20-25zł.

Świetlówka niepotrzebna raczej, to nie gady.

Żywe rośliny "na stałe" odpadają z kilku powodów. Dajesz do terra odpowiednią dla gatunku roślinę karmową do jakiegoś flakonika i tyle.

Tak z grubsza.

#3 Elderbary

Elderbary
  • Terrarysta

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:49

O żywej roślince myślałem dlatego iż chciałem jakoś ładnie to przystroic jak z patykami mogę używać takich z lasu czy jakieś specjalne?

Wysłane z mojego LG G2 za pomocą SwiftKey
Jaki gatunek patyczakow polecasz na początek co do lampki niby powinna być i właśnie nie wiem

#4 Gavrilo_P

Gavrilo_P
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2256 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:59

Mogą być patyki z lasu byle bez tałatajstwa, żadne próchniejące itd. No i pod żadnym względem nie z drzewa iglastego. Wypraż przez 20min w piekarniku w 150-200 stopniach (tylko nie spal przy okazji) i powinno być ok. Ew. na przykład skombinuj sobie już spreparowaną wierzbę mandżurską ze sklepu terra, drogie to nie jest.

Co do gatunku to jakiś najpopularniejszy, ramulus artemis, medauroidea extradentata, carausius morosus... Poczytaj subforum Straszyki tu na forum, sporo się dowiesz + opisy gatunków: http://www.terrarium.com.pl/dzial/opisy-gatunkow/owady-insecta/straszyki-phasmodea

Mimo wszystko nie wiem po co lampka, wystarczy światło dzienne od rana do wieczora.

#5 Elderbary

Elderbary
  • Terrarysta

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:04

Okay a jak myślisz czy na takie pierwsze terrarium wystarczy przerobione akwarium 20x20x25?

#6 Elderbary

Elderbary
  • Terrarysta

Napisany 20 czerwiec 2014 - 06:01

I ile patyczakow mogę włożyć do takiego akwa

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).