Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

linienie

- - - - -  
Wilgotność w terrarium

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Pawxon

Pawxon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2466 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Jawor

Napisany 29 październik 2012 - 18:48

Witam
Moim problem w terrarium o wymiarach około 100x60x80 jest słaba wilgotność.
Ogrzewam je kablem i trochę żarówką.
Wilgotność utrzymuje się na poziomie 30% bez pryskania.
Gdy spryskam podnosi się do około 60% ale jak woda wyparuje to odrazu spada.
Jak mój regius miał wylinke i wilgotność była około 50% to musiałem mu pomagać całkowicie w wylince ;/
Przy drugiej spryskiwałem mu w środku kryjówki to wylinka dobrze zeszła oprócz głowy.
Co zrobić aby wilgotność w terra utrzymywała się cały czas na około 60% bez co 5 minutowego pryskania?

Edytowany przez Pawxon, 29 październik 2012 - 18:49.

Podobne tematy: Wilgotność w terrarium     x

#2 Kuba_Sadlowski

Kuba_Sadlowski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2553 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 29 październik 2012 - 19:14

w jakim pomieszczeniu masz te terrarium? 30 procent wilgotności to mało, u mnie w mieszkaniu utrzymuje się na poziomie 60, tak więc podobna wilgotność byłaby w terrarium bez baseniku z wodą i spryskiwania. Masz u siebie mały basenik pod żarówką?

#3 mordd

mordd
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5640 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 29 październik 2012 - 19:15

30% to jest na pustynie Gobi a nie w terrarium:) Wywal tandetny higrometr i od razu będzie lepiej:) A żarówki są elementem oświetleniowym a nie grzejnym - nie grzej żarówka bo nie do tego ja wymyślono.
Gatunków węzy, przy hodowli których potrzebny jest higrometr i pomiary wilgotności jest naprawdę nie wiele. Żaden z gatunków popularnuch w hodowli do nich nie należy.

#4 PzkpfwVI

PzkpfwVI
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2370 dni
  • United Kingdom

Napisany 29 październik 2012 - 19:42

Witaj. Moze i higrometr nie jest niezbedny, ale problemy z wylinka swiadcza o zbyt malej wilgotnosci. Napisz, jakie masz podloze w terrrarium.

#5 Pawxon

Pawxon
  • Terrarysta

Napisany 29 październik 2012 - 21:53

Tak myślę,że ta żarówka tak wysusza;/
Basenik z wodą jest.
A podłoze to chips kokosowy.
Grzeje też kablem zabezpieczonym atlasem 25W ale nie ogrzewa zbyt dużo.

#6 bartek67a

bartek67a
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2543 dni
  • Polska / Pomorskie / Rumia

Napisany 30 październik 2012 - 10:01

u mnie to wszystko jest zaparowane ale grzeje kablem nonstop i podłoze też po czasie jest pustynią. jak bym nie grzał to tem byla by zbytnio niska więc kabel grzeje połączony z termostatem. co do tego żeby wilgotność była wieksza to może ogranicz temat parowania. tzn zamknij czymś troszke wentylacje. Kanały cyrkulacji powietrza no i zwiększ basenik lub postaw go tam gdzie kabel grzeje. U mnie w jednym miejscu nie mam kabla grzewczego (bo nie pod całym terra kabel się układa żeby wąż miał ciepłe i chłodniejsze miejsce do wyboru) tam się utrzymuje wilgotność duużo wyższa bo widać że ściółka jest mokra i on zazwyczaj tam leży jak juz skończy te swoje szaleństwa.

#7 VanGad

VanGad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2347 dni
  • Polska / Mazowieckie / Siedlce

Napisany 30 październik 2012 - 15:20

Podłoże nie ma być mokre powinno być wilgotne. Co do higrometru to może warto go wymienić na nowszy model?,faktem stwierdzonym nie przez jednego terrarystę jest to że żarówka wysusza powietrze,przy tej kubaturze pomyślał bym o kablu 80W a oświetlenie wymieniłbym na ledy bo tak naprawdę ono jest dla ciebie nie dla REGA.Chips kokosowy z reguły dobrze trzyma wilgoć więc nie powinno być problemu z jej utrzymaniem.Zaobserwuj co cię dzieje z wilgotnością w nocy gdy żarówka jest wyłączona.

#8 Pawxon

Pawxon
  • Terrarysta

Napisany 30 październik 2012 - 16:11

W nocy grzeje kabel.
Rano przed wyjściem spryskałem wracam i nadal 30% ;/
Jednak to nie przez żarówke.
Higrometr mam taki:http://allegro.pl/higrometr-cyfrowy-lcd-wilgotnosciomierz-terrarium-i2723279405.html
Niby mówili,że jest dobry xD

#9 VanGad

VanGad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2347 dni
  • Polska / Mazowieckie / Siedlce

Napisany 30 październik 2012 - 18:23

No i mieli rację że tak mówili.Bardziej jednak chodziło mi o to czy wilgotność w nocy utrzymuje się przy tych 30% czy wzrasta nad tym warto się skupić.Jeżeli poziom wilgotności wzrasta w nocy bez zraszania przy wyłączonej żarówce a temperatura wewnątrz utrzymuje się na prawidłowym poziomie to odpowiedz jest prosta wysuszenie powietrza przez żarówkę,byłbym zapomniał jakiej mocy jest ta żarówka? i w jakim miejscu w terrarium mierzysz wilgotność?.Dotknij podłoża a wręcz wymieszaj je i oceń czy faktycznie jest suche czy może pomiary nie ukazują stanu rzeczywistego,jeżeli masz możliwość pożyczenia drugiego higrometru choćby analogowego to warto porównać odczyty z obu.

#10 Pawxon

Pawxon
  • Terrarysta

Napisany 30 październik 2012 - 20:00

No i mieli rację że tak mówili.Bardziej jednak chodziło mi o to czy wilgotność w nocy utrzymuje się przy tych 30% czy wzrasta nad tym warto się skupić.Jeżeli poziom wilgotności wzrasta w nocy bez zraszania przy wyłączonej żarówce a temperatura wewnątrz utrzymuje się na prawidłowym poziomie to odpowiedz jest prosta wysuszenie powietrza przez żarówkę,byłbym zapomniał jakiej mocy jest ta żarówka? i w jakim miejscu w terrarium mierzysz wilgotność?.Dotknij podłoża a wręcz wymieszaj je i oceń czy faktycznie jest suche czy może pomiary nie ukazują stanu rzeczywistego,jeżeli masz możliwość pożyczenia drugiego higrometru choćby analogowego to warto porównać odczyty z obu.

No napisałem wyżej,że to nie przez żarówke bo całą noc kabel chodzi i wilgotność też spada :D
Tak podłoże jest suche ;/

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).