Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Jaguś

Member Since 14 Aug 2012
Currently Not online
Last Active Mar 18 2024 15:06

#1958649 Anakonda nie chce jeść

Posted by Jaguś on 31 March 2022 - 15:59

Musi na stałe mieć w terra basen z wodą tak duży, zeby mogła się w nim swobodnie zmieścić i leżeć. Jak już przejdzie wylinkę to odczekaj 2-3 dni i podaj jej jedzenie. Gdybyś miał dodatkowe pytania to zapraszam- mam 2 szt tych pięknych stworzeń. W międzyczasie czytaj o tym gatunku wszystkie możliwe informacje. 




#1939270 Martwy wielki pyton w rzece.

Posted by Jaguś on 18 June 2021 - 12:51

Nie sądzę, żeby tak duże zwierzę uciekło ...




#1935937 Potrzebuję pomocy, Oddychanie węża

Posted by Jaguś on 19 May 2021 - 12:56

Jak to nie zmierzysz temp ? Przecież to podstawowy parametr. Kup na szybko taki i połóż go w różnych miejscach terra, żeby wiedzieć gdzie jaka jest temp: na wyspie ciepła - w ciepłej części - w chłodnej części. Tylko nie pomyl odczytu °C z Farenheitem https://allegro.pl/oferta/termometr-analogowy-do-kazdego-terrarium-hit-7608364659.

Problem z przeziębieniem u węży jest bardzo powaźny, ponieważ one nie mają przepony i nie mogą odkaszlnąć wydzieliny. Zalega ona i jest pożywką dla bakterii oraz mechanicznie blokuje drogi oddechowe. Węże ze wzgl na swoją budowę mają długą tchawicę, więc trudno im się tego świństwa pozbyć. Na juz weterynarz od gadów - tu jest konieczny antybiotyk. No i podstawa: odpowiednia temp, której Ty nie znasz. Popraw to natychmiast, bo zabijesz swojego pupila.




#1932717 Wyciąganie pytona tygrysiego z terrarium

Posted by Jaguś on 08 April 2021 - 13:57

1. Czy wąż jest karmiony w terra czy poza nim ?

2. Przy wyjmowaniu zawsze ktoś powinien być przy Tobie - Ty będziesz się czuła bezpieczniej, a to bezpośrednio przełoży się na Twoje spokojne ruchy przy wężu ( ona bardzo dobrze czytają mowę ciała - jak Ty jesteś spięta to wąż nie wie, czy go chcesz zaatakować czy w pobliżu jest jakieś niebezpieczeństwo i dlatego Ty jesteś spięta - tak czy tak wąż będzie zdenerwowany). No i w razie czego ktoś Ci musi pomóc uwolnić się z uścisku węża : )

3. Nigdy nie zaskakuj węża od tyłu: musi widzieć, ze się do niego zbliżasz i móc się przygotować na spotkanie z Tobą.

4. Nie wyciągaj go siłowo: nie łap za głową i nie szarp - to dla nich traumatyczne doświadczenie ( taki sposób łapania jest usprawiedliwiony np. u weterynarza, gdzie trzeba unieruchomić zwierzę i wchodzi w grę bezpieczeństwo; w normalnym kontakcie ze swoim pupilem nie powinno byc siłowych rozwiązań). Musisz dać mu się poznać jako ktoś neutralny, a nie zagrożenie.

5. Dobrym sposobem na "nawiązanie" kontaktu jest - jak wyżej wspomniano - dotknięcie węża np hakiem czy kijem od miotły. Chodzi o to, żeby uniknać pomyłki węża i uznania Cię za jedzenie - pewnie od razu by puścił, ale Ty już będziesz miała pokaleczoną rękę. Jak już zobaczy, że to nie podawanie jedzenia to przejdzie w inny tryb zachowania i wtedy mozesz go powoli wyciagać. Nie łap za głowę, za ogon i w okolicach kloaki. Łap mniej więcej za środek węża. Nigdy uchwyt od góry ( drapieżniki atakują od góry) - wsuwaj dłoń pod niego. Jak juz go wyjmiesz to dbaj, żeby miał odpowiednie podparcie w Twoich dłoniach lub barkach - w przeciwnym razie będzie mocno ściskał próbując nie spaść. Możesz go sobie zarzucić na barki, ale nie pozwalaj, zeby Ci się owinął wokół szyi - tak owinięty wcale nie musi mocno ściskać: Ty po bokach szyi masz 2 tętnice i wystarczy je ucisnąć, żebyś straciła przytomność. Najbezpieczniej dla Ciebie i komfortowo dla dużego węża jest, gdy zarzucisz go sobie na barki tak jak pasek od torby listonoszki: jeden koniec węża na ramieniu, a drugi ( ogon) pod pachą. Jeśli Ty jeszcze nie jesteś pewna zachowania swojego i węża to unikaj zbliżania jego głowy do Twojej twarzy - w naturalny sposób będzie chciał obwąchać najpierw tą Twoją część ciała. 

6. Miej zawsze świeżo umyte ręce - oprócz wzgl. higienicznych nie przeniesiesz na dłoniach zapachów, które mogą mu sie kojarzyć z jedzeniem. Z tych samych wzgl. nie pchaj się do węża jeśli przed chwilą zjadłaś np kiełbasę. 

7. Nie uzywaj mocnych perfum.

8. Większość węży uspokaja się po wyjęciu z terra - kiedy Twój partner będzie sprzątał Ty możesz spędzić trochę czasu z wężem i poznać się z nim lepiej.

9. Pamietaj, że Tygrysy łatwo się przeziębiają. Sprawdź, czy nie ma nawet drobnych przeciągów i nie kładź go na zimną podłogę - jeśli już to polecam łóżko.

10. Tygrysy są gadułami - dużo syczą, straszą i fukają, ale rzadko atakują. Weź to pod uwagę. 

11. Pooglądaj na na YT filmiki z tymi wężami - pozwoli Ci to poznać sygnały i zachowanie np. kiedy są zrelaksowane, a kiedy szykują się do ataku.

12. Jeśli już zdarzy się sytuacja, że wąż Cię zaatakuje i wgryzie się w Ciebie to pod żadnym pozorem nie szarp się, choćby krew się lała. To tylko zwiększy desperację węża do utrzymania Ciebie jako ofiary. Wlej mu Z BOKU do pyska alkohol lub Listerine - powinien sie wyczepić. Odwijanie ciała węża zacznij od ogona i najlepiej, gdybyś była blisko podłogi - wtedy wąż osunie się na podłogę uwalniając Ciebie.




#1932495 Anakonda rozkarmianie

Posted by Jaguś on 06 April 2021 - 11:19

Jeśli poprzedni właściciel karmil ją mrożonkami to nie próbuj dawać jej żywego. 1. będziesz musiał znów przestawiać na mrożonki i cyrk się zacznie od początku, 2. może się wystraszyć żywej karmówki i zupełnie Ci odmówi jedzenia. Daj jej czas na aklimatyzację i dopiero podaj rozmrożone i podgrzane żarełko.




#1932113 Anakonda rozkarmianie

Posted by Jaguś on 01 April 2021 - 13:56

1. Czy ma basen w terra ?

2. Daj jej jakąś kryjówkę - polecam tubę korkową: wuielbiają je, bo łatwo się po nich wspinać i chować do środka. Korek nie pleśnieje, więc nadaje się do takiego terra.

3. Jakie masz podłoże w terra ?

4. Zapytaj poprzedniego właściciela czym i jak ją karmił - nowe potrawy wprowadzaj dopiero później, jak już ją rozkarmisz.

5. Daj jej czas na aklimatyzację i ogranicz Twoją ingerencję do minimum.

6. Anakondy nie lubią być przegrzewane, ale muszą mieć odpowiednią temp - zmierz raz jeszcze ich rozkład w różnych częściach terra w dzień i w nocy.

7. Zbyt intensywne światło może jej przeszkadzać - przemyśl to.




#1930293 Mały boasek - problemy z pyszczkiem, dziwne zachowanie.

Posted by Jaguś on 11 March 2021 - 13:45

Bardzo współczuję. Zrób tak jak Ci radzi @WojtekB.




#1928588 Wąż zbożowy,dziwna szara plama na pysku

Posted by Jaguś on 25 February 2021 - 13:45

Może przy wylince za bardzo tarł o podłoże i po prostu sobie starł. Jeśli ta plamka Cię niepokoi lub się zmienia i wygląda inaczej, niż na początku to idź do weta. Polecam tuż pod Warszawą GaborVet - dr Gabor Kamiński. Jest od gadów, zwłaszcza węży : )




#1926483 rejestracja po terminie

Posted by Jaguś on 29 January 2021 - 20:12

Aby zarejestrować zwierzaka musi być dokument potwierdzający jego legalne pochodzenie oraz zachowana ścieżka kto od kogo kupił. Taki dokument wędruje razem ze zwierzakiem. Jeśli Twój boa ma dokument pochodzenia i tylko brakuje na nim kolejnych właścicieli to ja na Twoim m-cu poszłabym do urzedu i po prostu zapytała co w takiej sytuacji. Być może im wystarczy Twoje oświadczenie od kogo kupiłeś lub ten ktos wyśle Ci osobne oświadczenie, że to on Tobie zbył zwierzę. Po prostu zapytaj jak wybrnąć z tej sytuacji i co urzędnicy potrzebują, żeby Ci go zarejestrowali. Nie jesteś jedyny w takiej sytuacji.




#1926223 Podstawowe informacje, które chcę uzyskać ale nie znajduje ich na internecie...

Posted by Jaguś on 26 January 2021 - 14:08

Czy te czerwone kropki się ruszają, bądź przemieszczają ? Powinieneś jak najszybciej iść z kupą do weta, żeby zbadał pod katem pasożytów. W takie mrozy nie musisz brać samej agamy, ale musisz znać jej wagę, bo w razie czego wet dostosuje dawkę leku do wagi gada. Sugeruję, żeby to był wet znający się na gadach ( i tak potrzebujesz taki kontakt) to od razu da Ci odpowiedni lek. Zwykły wet owszem zbada kupę, ale może nie wiedzieć jaki lek jest np. zakazany dla tego gatunku i moze Ci ją nawet uśmiercić.




#1925048 Ultra dźwięki z nawilżacza powietrza, a słuch i samopoczucie gekona

Posted by Jaguś on 12 January 2021 - 14:27

Nie podnoś za bardzo wilgotności w terra lamparta, bo będzie miał choroby skóry i płuc. Wilgotna kryjówka wystarczy, jeśli masz dobrze dobraną temp i nie jest za wysoka. Jeśli uważasz, ze masz za małą wilgotność to daj większy rozmiar wilgotnej kryjówki lub miski z wodą do picia, która paruje ( tylko nie za głęboka, żeby się gekon nie utopił).




#1919957 Problem z poruszaniem i orientacją w terrarium. Proszę o pomoc

Posted by Jaguś on 15 November 2020 - 16:18

@Walkingbeer dobrze radzi. Wentylacja do poprawy. Ja bym zmieniła podłoże - polecam Tierwohl, Lignocel. One nie pylą, a włókno/ torf kokosowy szybko się wysusza i zaczyna pylić. Co to znaczy, że wstawiasz mu często basen z wodą ? Wstaw mu go na stałe - będzie utrzymywał odpowiednią wilgotność i unikniesz kłopotów z wylinką. No i zwierzak będzie miał możliwość kąpieli, gdy będzie tego potrzebował. Sprawdź raz jeszcze rozkład temp w dzień i w nocy.




#1918471 uszkodzona szczęka?

Posted by Jaguś on 01 November 2020 - 10:26

Idź do weta, bo jeśli to zwichnięcie to mięśnie i ścięgna sa teraz w nienaturalnej pozycji i będzie coraz trudniej to naprawić. Na Ślasku masz dobrych gadzich wetów. Daj znać co z wężykiem, bo sama mam 3 szt i - oby nigdy mi się ta wiedza nie przydała - chciałabym wiedzieć jak się zachować, gdyby to moim przydarzyło się coś takiego.




#1918330 Terrarium dla legwana

Posted by Jaguś on 29 October 2020 - 19:24

Ja miałam o głębokości 80 cm dla dorosłego lega. Uważam, ze to min, żeby mógł komfortowo żyć i żeby można było wygodnie umieścić wystrój jak np. basen, konar i zostawić przestrzeń do chodzenia - bo jednak czasem legwan chodzi po podłodze : ) Dla swojej wygody możesz zrezygnowac nieco z wysokości np do 200 cm. Będzie ci łatwiej obsiugiwac lega, umieszczać lampy i kontrolowac temp i wilgotność.




#1918327 Terrarium dla legwana

Posted by Jaguś on 29 October 2020 - 19:06

Za wąskie.











© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.