Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zdrowie

- - - - -  
Pasożyty




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 muniek661

muniek661
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6982 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 May 2023 - 00:46

Witam.  Jedna z moich samic złożyła dwa zapłodnione jaja w połowie kwietnia i tylko 2 . Od tego czasu przestała jeść. Nie dawno wydaliła odchody......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Pasożyty     x


#2 k7l

k7l

    Moderator w działach jaszczurkowych

  • Moderator
  • Z nami od: 2524 dni
  • Poland / Śląskie / Ruda Śląska
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 May 2023 - 11:54

@[member='muniek661'] Nie jestem weterynarzem ale mogę coś podpowiedzieć. Jak dla mnie jeśli zachowujesz na hodowli taką higienę (to się chwali) to jedyną drogą podłapania pasożytów......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 muniek661

muniek661
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6982 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 May 2023 - 13:09

@[member='k7l'] Dzięki za odpowiedź. Samica prawdopodobnie jaj już nie złoży. Skończyło się na 2  które zostały złożone 19.04 . Wydaje mi się, że to zbyt......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 k7l

k7l

    Moderator w działach jaszczurkowych

  • Moderator
  • Z nami od: 2524 dni
  • Poland / Śląskie / Ruda Śląska
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 May 2023 - 17:41

@[member='muniek661'] Wszystko powinno być ok. Na Twoim miejscu bym się aż tak nie obwiniał, pasożyty to dość powszechny problem i zdarzają się nawet w najlepszych......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 muniek661

muniek661
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6982 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 May 2023 - 07:01

Witam ponownie. Po zrobieniu zdjęcia jednak okazało się że było jajo. Po podaniu przez weterynarza kilku specyfików w formie iniekcji i płukaniu kloaki podajże parafiną......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 k7l

k7l

    Moderator w działach jaszczurkowych

  • Moderator
  • Z nami od: 2524 dni
  • Poland / Śląskie / Ruda Śląska
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 May 2023 - 09:05

@[member='muniek661'] Gekon pewnie dostał oksytocynę która zadziałała na jajo :) Teraz obserwuj i podawaj troszkę więcej wapnia żeby nadrobić to co poszło na jajo. Powinien......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register








0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.