Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrarium

- - - - -  
Felsuma pierwsze terrarium, kilka pytań na początek




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 lukasz_90

lukasz_90
  • Terrarysta
  • Z nami od: 663 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 19 July 2022 - 02:33

Witam. Od niedawna zacząłem przeglądać internet w poszukiwaniu informacji o hodowli felsum. Spodobały mi się bardzo i postanowiłem założyć pierwsze w życiu terrarium. 

Plan jest......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by lukasz_90, 19 July 2022 - 02:35.





Similar Topics: Felsuma pierwsze terrarium, kilka pytań na początek     x


#2 VisibleNoise

VisibleNoise

    Koordynator w działach początkujący

  • Koordynator działów
  • Z nami od: 3905 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 19 July 2022 - 07:37

1. Żarówka jest gorszym rozwiązaniem niż świetlówka, daje mniej UVB i starcza na krócej. Jeśli masz możliwość to załóż świetlówkę. Co do ogrzewania jedyna opcja......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 lukasz_90

lukasz_90
  • Terrarysta
  • Z nami od: 663 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 19 July 2022 - 23:34

Dzięki za cenne porady ;)

 

 

 

Ogólnie piszesz o parce albo 1+2, ale mam nadzieję, że wiesz,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 Larsi

Larsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2515 dni
  • Poland / Lubelskie / Krasnystaw
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 20 July 2022 - 07:10

Tak czy inaczej będziesz za to wszystko płacił, kolega chyba na wszystko Ci już odpowiedział ale dodam coś od siebie :)

 

- Ja też......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files


Edited by Larsi, 20 July 2022 - 08:51.


#5 VisibleNoise

VisibleNoise

    Koordynator w działach początkujący

  • Koordynator działów
  • Z nami od: 3905 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 20 July 2022 - 11:29

@[member='lukasz_90'] Dokładnie nie odpowiem, bo nie rozmnażałam tego gatunku, ale myślę, że można spodziewać się 8-10 jaj rocznie od jednej samicy. Jedyna opcja, żeby nie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 Rasher

Rasher
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6350 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 July 2022 - 23:01

@[member='lukasz_90']

1. Przelicz sobie koszty świetlówki UVB T5 bo gotowy zestaw od Arcadii na początek to koszt około 280 zł, a potem sama świetlówka 80......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 lukasz_90

lukasz_90
  • Terrarysta
  • Z nami od: 663 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 July 2022 - 10:33

Dzięki za rady.
Zatem kupuję terrarium 60x40x80cm, UVB Arcadia T5 6% 24W (czy taka moc ok?) + oświetlenie led od tropical factory- dwie listwy 40cm......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by lukasz_90, 29 July 2022 - 15:28.


#8 Rasher

Rasher
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6350 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 05 August 2022 - 23:03

Z wentylacją nie powinno być problemu jeśli świetlówkę umieścisz 1-2cm nad siatką. Ważne, żeby wentylacja była z siatki z w miarę dużymi oczkami (~5mm) a......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.