Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


warunki hodowli

- - - - -  
Oświetlenie terrarium 100x50x50 cm dla agamy karłowatej




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Kamm

Kamm
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1044 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 June 2021 - 17:11

Witam

Jestem w trakcie zakładania terrarium o wymiarach 100x50x50 dla agamy karłowatej (Pogona henrylawsoni) i zastanawiam się czy mój pomysł dotyczący oświetlenia jest dobry -......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Kamm, 16 June 2021 - 18:13.





Similar Topics: Oświetlenie terrarium 100x50x50 cm dla agamy karłowatej     x


#2 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2341 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 18 June 2021 - 23:32

To nie wolisz zamiast wymieniać od razu kupić zestaw ProT5 39W 12%? 

 

Może być taka świetlówka do tego terrarium. 



#3 Kamm

Kamm
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1044 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 19 June 2021 - 00:18

Mogę kupić w sumie. Bardziej mi chodziło o ilośc uvb w terrarium czy nie będzie za dużo. Bo rozważam 2 opcje
1) świetlówka 12% nad......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6378 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Kostrzyn
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 19 June 2021 - 16:47

Hej,
Wystarczy, jak uvb będzie tylko nad wyspą ciepła i w okolicach. To nawet dobrze, jeżeli część terrarium będzie ciemniejsze.

Ogólnie polecam grupę "reptile......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2341 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 19 June 2021 - 23:37

Jak dla mnie MH do terrarium tej wysokości się nie nadaje. Bezpieczna odległość od takich lamp to 30 cm, a 15-20 zabiera sama lampa, w......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 Kamm

Kamm
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1044 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 20 June 2021 - 12:15

Biorę jeszcze pod uwagę opcje wysokości 60cm i zamontowania:
1) świetlówka uvb 55cm 24w
2) arcadia deep heat projector 50w żeby dostarczyć podczerwień A i......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2341 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 20 June 2021 - 12:35

Jeżeli chcesz dogrzewać w nocy, to koniecznie czymś, co nie jest źródłem światła. Ściemniacz wpływa na czas życia żarówki, także wydaje mi się, że najsensowniej......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#8 Kamm

Kamm
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1044 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 20 June 2021 - 12:56

Deep heat projector nie emituje dużo światła i to chciałem użyć jako zabezpieczenie temperatury w nocy
Myślisz ze sam deep heat projector plus świetlówka uvb......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by Kamm, 20 June 2021 - 12:43.


#9 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2341 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 20 June 2021 - 14:47

Załatwiłyby, przy czym DHP nie nadaje się do ogrzewania nocnego, ponieważ emituje światło znacznie intensywniejsze niż to, którego można doświadczyć naturalnie od Księżyca i gwiazd.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 arfa2

arfa2
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5052 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 December 2023 - 00:50

Pozwole się podłączyć. Mam problem bo u mnie jest w terra za ciepło. Po agamę jadę 4 stycznia więc  narazie testuję . Rozmiar terra 120......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.