Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zdrowie

- - - - -  
Witam, moja phelsuma nie może utrzymać ogona w pionie siedząc głową w dół.




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Ryszard51

Ryszard51
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4069 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 April 2021 - 12:54

Data zakupu: 07.12.2019
Wiek: 2 miesiące w chwili zakupu
Pochodzenie: hodowla
Długość ciała: 23 cm
Waga:
Liczba osobników: 1
Płeć: 0.0.1
Wielkość terrarium: 180 cm......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files






Similar Topics: Witam, moja phelsuma nie może utrzymać ogona w pionie siedząc głową w dół.     x


#2 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2348 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 April 2021 - 14:09

Musisz podać dokładniejsze warunki niż to, co napisałeś. Temperatura taka sama w całym terrarium? Nie ma wyspy grzewczej? Jaki model świetlówki UV (to więcej powie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 k7l

k7l

    Moderator w działach jaszczurkowych

  • Moderator
  • Z nami od: 2530 dni
  • Poland / Śląskie / Ruda Śląska
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 April 2021 - 14:48

Jest to tkz. FTS (floppy tail syndrome). Tak jak kolega wyżej wspomniał w ten sposób objawiają się nieprawidłowości w suplementacji gada, chociaż niektórzy twierdzą ze......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 Ryszard51

Ryszard51
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4069 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 April 2021 - 15:40

Jeżeli chodzi o oświetlenie są to dwie świetlówki firmy SYLVANIA reptistar 6500K UVB 5% i dwie Akwa Rynkor Opti Reptile 2%. 

 Dodatkowo dogrzewam punktowo żarówką......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2600 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 April 2021 - 20:15

Felsuma nie jest wychudzona, powiedziałbym, że jest chyba trochę otłuszczona, odstaw na wszelki wypadek barciaki. Czy świerszcze obsypujesz wapniem? Jeśli nie, to koniecznie + 1......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2348 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 April 2021 - 23:50

Wystarczy posypywać owady suplementami, podawanie karmy wzbogaconej o witaminy i minerały jest dobrym pomysłem, ale raczej nie powinno eliminować dodatkowej suplementacji wapnia. Nie wiem, co......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by docfaq, 26 April 2021 - 23:51.






#7 Ryszard51

Ryszard51
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4069 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 27 April 2021 - 23:28

Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. 

Przekazuję zdjęcia terrarium o które prosił madly. Nad świetlówkami jest pas siatki, a nad siatką lampa grzewcza.

Teraz sobie uświadomiłem,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Attached Files



#8 Jakub14

Jakub14
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1243 dni
  • Poland / Świętokrzyskie / Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 April 2021 - 08:33

Witam, mam podobny problem tylko, że z gekonem orzęsionym co ciekawe jednemu z moich gekonów zwisa tak samo ogon a drugiemu nie, dodam że temu......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 madly

madly

    Pomocny w działach: Gekony, oświetlenie, budowa terrarium

  • Pomocny
  • Z nami od: 2600 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 April 2021 - 09:56

@[member='Ryszard51'] dlatego prosimy o zdjęcia terrariów, bo one często pokazują, co trzeba poprawić lub gdzie może tkwić błąd / jeden z błędów.

 

Pytania:

1.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by madly, 28 April 2021 - 09:56.






#10 MikeB

MikeB

    Pomocny wszechkolwiek

  • Pomocny
  • Z nami od: 4815 dni
  • Canada
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 May 2021 - 00:58

Przy tak duzym zbiorniku, ja dalbym 10% UVB o glebszej penetracji, lub metahalogen, gdzie wyspa ciepla i zrodlo UVB beda w jednym.

Floppy Tail Syndrom......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.