Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zdrowie

- - - - -  
Ukąszenie jadowitego ptasznika




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Mrozik

Mrozik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1689 dni
  • Poland / Podlaskie / Białystok
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 23 November 2019 - 17:34

Witam chciałbym się dowiedzieć czy po ukąszeniu ptasznika (np.Chilobrachys fimbriatus) wapno musi być podane jako ciecz czy też mogą być podane jako tabletki ?






Similar Topics: Ukąszenie jadowitego ptasznika     x


#2 Rivvi

Rivvi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3883 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 23 November 2019 - 21:41

Cześć.
Po pierwsze należy się upewnić, że ukąszona osoba nie jest uczulona na jakikolwiek jad ( nawet pszczoły ).
Po drugie odpuść bajki z wapnem,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 Simonesia

Simonesia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4107 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 November 2019 - 13:54

Lekarze znają się tyle co nic jeśli chodzi o ukąszenia ptaszników. Wapno zawsze można łyknąć nic sie nie stanie. Jeżeli nie jesteś uczulony to będziesz......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 RuunAwayBoy

RuunAwayBoy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2032 dni
  • Poland / Śląskie / Sosnowiec
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 01 December 2019 - 21:39

Po 1 jeśli hodujesz ptaszniki a jesteś alergikiem to zażywaj regularnie nawet w zimę leki przeciwhistaminowe takie jak Zyrtec czy Alertec pomogą organizmowi w razie ukąszenia......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by RuunAwayBoy, 01 December 2019 - 21:42.


#5 MistyMountainPeak

MistyMountainPeak
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1716 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 01 December 2019 - 22:48

Przede wszystkim zanim zaczniesz brać jakiekolwiek leki skonsultuj to z alergologiem bo ja osobiście nie widzę powodu codziennego zażywania Cetyryzyny w celu wzmocnienia przed jadem......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Rambo_1

Rambo_1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6005 dni
  • Poland / Śląskie / Radzionków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 01 December 2019 - 23:12

Po 1 jeśli hodujesz ptaszniki a jesteś alergikiem to zażywaj regularnie nawet w zimę leki przeciwhistaminowe takie jak Zyrtec czy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Rambo_1, 01 December 2019 - 23:12.






#7 RuunAwayBoy

RuunAwayBoy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2032 dni
  • Poland / Śląskie / Sosnowiec
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 01 December 2019 - 23:48

Czy jestem uczulony na jad ptasznika ? Tego nie wiem i nie chciał bym się przekonać ale jestem uczulony na jad pszczoły co z resztą......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 RevS

RevS
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1816 dni
  • Poland / Śląskie / Chorzów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 December 2019 - 12:43

Od alergika:

Leki na alergię mam w domu prawie zawsze ale biorę (na zalecenie lekarza) doraźnie - kiedy wystąpią objawy. Bywa, że przez dwa tygodnie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by RevS, 25 December 2019 - 12:47.



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users





© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.