Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


początkujący ptaszniki

- - - - -  
Kilka informacji dla początkującego :)




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1829 dni
  • Poland / Śląskie / Jaworzno
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 April 2019 - 20:35

Cześć wszystkim.

 

Na wstępie bardzo przepraszam, jeśli wybrałem zły dział, lecz chciałbym zaczerpnąć kilku informacji w pigułce, w jednej odpowiedzi, zasięgnąć opinii doświadczonych terrarystów.

......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by Dominik95, 21 April 2019 - 20:36.





Similar Topics: Kilka informacji dla początkującego :)     x


#2 SpiderBlue

SpiderBlue
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1835 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 April 2019 - 21:38

Przy 1 sztuce nie zawracałbym se nawet głowy matami grzewczymi. Ptaszniki w temperaturze pokojowej Ci nie zginą. Co najwyżej będą mniej aktywne.
Ja mam lampkę......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by SpiderBlue, 21 April 2019 - 21:39.


#3 Erm

Erm
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2225 dni
  • Poland / Łódzkie / Ozorków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 April 2019 - 21:56

Mata grzewcza, kabel odpada. Nie grzeje się terrarium, pojemników z ptasznikami od spodu, a przy takim małym ptaszniku ogrzewanie boczne jest słabym rozwiązaniem. Pająk jak......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 somuchboredman

somuchboredman
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1909 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Toruń
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 April 2019 - 00:09

Co do dogrzewania to też raczej bym odradzał, zwłaszcza przy "tych prostszych" gatunkach. Osobiście mam L.Parahybana i N.Incei i w temperaturach pokojowych wszystko jest w......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Nonac

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6440 dni
  • Poland / Lubelskie / Krasnystaw
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 April 2019 - 08:13

Jeżeli chcesz zacząć od maleństwa to polecam chromkę. Spora jak na l1, bardzo żarłoczna, aktywna, szybko rośnie, całkowicie zmienia ubarwienie z kolejnymi wylinkami. Jeśli coś......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 piter20020

piter20020
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2685 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Jelcz-Laskowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 April 2019 - 09:48

Odpuściłbym rodzaj Brachypelma jako jedyny w hodowli. Przy większej ilości gatunków mogą stanowić taką odskocznię od tych ciekawych, ruchliwych i ciągle głodnych, ale jeśli miałbym......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1829 dni
  • Poland / Śląskie / Jaworzno
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 April 2019 - 09:59

Bardzo Wam wszystkim dziękuje za odpowiedzi. Niestety ubolewam nad faktem, że mogę pozwolić sobie tylko na 1 sztukę (na ten moment), ponieważ narzeczona jest strasznym......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Dominik95, 22 April 2019 - 10:07.


#8 piter20020

piter20020
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2685 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Jelcz-Laskowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 April 2019 - 10:10

Ruchliwe i pobudzone gatunki? Hmmm. Jeśli nie boisz się szybszych pająków to z takich kolorowych warto rozważyć np. Caribena versicolor, Dolichothele diamantinensis, Avicularia sp. amazonica......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 Nonac

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6440 dni
  • Poland / Lubelskie / Krasnystaw
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 April 2019 - 10:10

No to Chromatopelma, jeśli mógłbym mieć tylko jednego ptasznika to chyba wybrałbym chromkę. Dodatkowo fajnie pajeczynuje, przez co terrarium wygląda bardzo efektownie. Wilgotność to zależy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1829 dni
  • Poland / Śląskie / Jaworzno
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 April 2019 - 10:32

Też teraz mi przez głowę przeszła caribena. Prezentuje się świetnie, nie przejawia agresji tylko nie wiem jak u niej z pajęczynowaniem.

Chromatopelma również niczego sobie,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.