Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zimowanie

Zimowanie mrówek




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Adex

Adex
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3504 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 03 November 2018 - 04:13

Witam. Czy na pewno trzeba zimować mrówki? Bo słyszałem że nie wszystkie np: Messor barbarus nie trzeba ponieważ one są zmuszone do tego przez naturę......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Zimowanie mrówek     x


#2 antkeeper_pl

antkeeper_pl
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2002 dni
  • Poland / Śląskie / Żywiec
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 03 November 2018 - 11:16

Samotną królową Messor barbarus zimujemy w temperaturze około 15 stopni Celsjusza, przez około 3 miesiące - to jest taka dobra praktyka. Później możemy podobnie robić......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 Adex

Adex
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3504 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 03 November 2018 - 12:27

Wielkie dzięki!! Teraz wszystko jest dla mnie jasne. ;)







#4 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2348 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 November 2018 - 00:00

Niektóre gatunki trzeba zimować, a niektóre mogą się bez tego obejść. Całoroczna aktywność jest możliwa u gatunków zamieszkujących tereny pozbawione typowej zimy, podczas której spada......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 antkeeper_pl

antkeeper_pl
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2002 dni
  • Poland / Śląskie / Żywiec
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 November 2018 - 09:58

Taka moja teoria... ale uważam że bardziej niż gatunek, liczy się występowanie. Nasze rodzime L. niger mają trochę inaczej ustawiony zegar biologiczny i też przygotowują......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2348 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 November 2018 - 11:11

To brzmi logicznie, ale przynależność do jednego gatunku daje im podobne możliwości - mrówki z Afryki są w stanie przetrwać zimę, a te z Polski......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 antkeeper_pl

antkeeper_pl
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2002 dni
  • Poland / Śląskie / Żywiec
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 November 2018 - 16:49

Myślę że są w stanie, tylko zegar biologiczny mają ustawiony tak a nie inaczej. Jego rozregulowanie jest jak najbardziej możliwe, co widać w hodowli.




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.