Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


początkujący skorpiony

- - - - -  
Skorpiony we Włoszech




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2205 dni
  • Poland / Śląskie / Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 15:11

Cześć, w wakacje będę we Włoszech i wpadłem na pomysł, ze można byłoby coś sobie ewentualnie przywieźć. Głównie myślałem o modliszkach [tu wiem, że trzeba......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Skorpiony we Włoszech     x


#2 Jamalo

Jamalo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2498 dni
  • Poland / Podkarpackie / Przemyśl
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 17:30

Przede wszystkim to Euscorpius spp. - http://www.terrarium.com.pl/162-euscorpius/



#3 htsi

htsi

    Pomocny w dziale ptaszniki

  • Pomocny
  • Z nami od: 3722 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 18:43

Do tego dojdą jeszcze z tego co pamiętam 2 gatunki Buthus sp. ale niestety obecne tylko w niektórych rejonach.







#4 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2205 dni
  • Poland / Śląskie / Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 18:50

@[member='htsi'] a wiesz jak z ich występowaniem? Gdzie najlepiej szukać? No i czy macie jakieś rady jak je łapać?


Edited by Dominik_N, 08 April 2018 - 18:51.


#5 htsi

htsi

    Pomocny w dziale ptaszniki

  • Pomocny
  • Z nami od: 3722 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 18:57

O Euscorpiusy łatwiej, jest ich dużo w szczególności w pobliżu domostw, okolicach lasów, łąki, górzyste, wysypane kamieniami tereny. Tego rodzaju w zasadzie szukać nie musisz......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2205 dni
  • Poland / Śląskie / Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 19:06

To jak rozumiem w Umbrii będzie o nie najłatwiej :D a jak z transportem? [nie lecę tylko jadę samochodem] Czy wystarczy zabezpieczyć pojemniki przed otwarciem......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 htsi

htsi

    Pomocny w dziale ptaszniki

  • Pomocny
  • Z nami od: 3722 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 20:18

Opłaca się, opłaca. Transport- żadna filozofia; pakujesz w jakieś nieprzezroczyste kliszówki lub inne tego typu pojemniki, następnie wkładasz dyskretnie do kosmetyczki lub tego typu rzeczy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#8 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2205 dni
  • Poland / Śląskie / Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 20:35

Myślę, że kryć się z nimi nie będę. Też nie chcę łapać ich w nie wiadomo jakiej ilości [chyba, że jakiś znajomy będzie chętny]. Ogółem......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 htsi

htsi

    Pomocny w dziale ptaszniki

  • Pomocny
  • Z nami od: 3722 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 20:42

Obowiązkowo pęseta, latarka, pojemniki, jakiś kijaszek do naganiania i oczywiście czujny wzrok.


Trzymaj je spokojnie w pokoju, gdzie będziesz przebywać bo nigdy nie wiadomo......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2205 dni
  • Poland / Śląskie / Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 08 April 2018 - 20:55

Za co je łapać pęsetą? Bo z tego co widzę to ich "ogon" [przepraszam za moje nazewnictwo] jest dosyć mały [z tego co czytałem to......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.