Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


warunki hodowli

* * * * * 1 votes  
Roztwór Holtfretera - czy trzeba?




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#1 Yahilles

Yahilles

    Pomocny w dziale Płazy

  • Pomocny
  • Z nami od: 6414 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 March 2015 - 22:45

Trochę przeraża mnie, że na tym forum MER i reszta zaczęli robić z tego roztworu jakiś obowiązkowy zamiennik wody, bez którego aksolotle chorują i zdychają.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Roztwór Holtfretera - czy trzeba?     x


#2 Egzofarmer

Egzofarmer

    Redaktor: Płazy

  • Redaktor
  • Z nami od: 5636 dni
  • Poland / Świętokrzyskie / Ostrowiec Świętokrzyski
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2015 - 06:43

Jeśli stosujesz wodę RO to oczywiście jak najbardziej choć też nieco bym go zmodyfikował, w przeciwnym wypadku to bzdura. Zimno i natlenienie to klucz do......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 Nieuczesana 3

Nieuczesana
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3328 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 30 March 2015 - 13:14

Z tego, co udało mi się znaleźć w necie, w warunkach naturalnych aksów woda jest słonawa. Nie znalazłam nic dokładniejszego na ten temat, jednak nie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#4 Papja

Papja

    Miniony moderator w działach: Płazy, Aksolotle

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 3984 dni
  • Poland / Łódzkie / Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2015 - 13:49

@[member='Nieuczesana'] o jakiej herbacie mówisz? Jeśli chodzi o zwykłą herbatę, warto wyjaśnić że najlepiej używać tylko i wyłącznie liściastą, gdyż w saszetkowanej często są różne......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Papja, 30 March 2015 - 13:51.


#5 Yahilles

Yahilles

    Pomocny w dziale Płazy

  • Pomocny
  • Z nami od: 6414 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2015 - 14:06

Trzymam swoje w roztworze, ale koło 20 % w ramach "naturalnego antybiotyku" jak to określiła Trzcinka3

Ale co to za antybiotyk z soli? Sole......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Nieuczesana 3

Nieuczesana
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3328 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 30 March 2015 - 19:04

Antybiotyk napisałam metaforycznie. Mówię o zwykłym roztworze H. A herbatę daję liściastą zieloną. Nie daję szyszek, torfu czy innych rzeczy, bo herbata sprawdza się najlepiej.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 Yahilles

Yahilles

    Pomocny w dziale Płazy

  • Pomocny
  • Z nami od: 6414 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2015 - 22:13

Zdecyduj się co chcesz powiedzieć, bo na razie to zdajesz się gubić we własnych stwierdzeniach:

 

ale napisałam wyraźnie, cytując któreś z okresleń Trzcinki3,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by Yahilles, 30 March 2015 - 22:13.


#8 Nieuczesana 3

Nieuczesana
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3328 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 30 March 2015 - 22:29

@[member='Yahilles'] nie napisałam, że to dogmat. Napisałam, co mam u siebie. zacytowałeś wyrwane z kontekstu rzeczy. Nie po to siedzę na tym forum, żebyś na......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Nieuczesana, 30 March 2015 - 22:34.


#9 Yahilles

Yahilles

    Pomocny w dziale Płazy

  • Pomocny
  • Z nami od: 6414 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 March 2015 - 22:40

Ja nie neguję całokształtu doświadczenia Trzcinki - uważam tylko, że aspekty związane z roztworem Holtfretera są tutaj wyolbrzymiane i chciałbym to rozjaśnić, jednak jeszcze nikt......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 Nieuczesana 3

Nieuczesana
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3328 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 30 March 2015 - 22:45

Więc wyjaśnij, dlaczego jesteś przeciwny. Podaj konkretne argumenty. Ja nie siedzę w aksach zbyt długo, raczej w akwarystyce, więc nie neguję czegoś bez solidnej argumentacji,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.