Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


- - - - -  
Coś co modliszkarzy męczy od dawna - od czego zależy kolor modliszki?



  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 empiu

empiu

    Miniona moderator: Jaszczurki

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6521 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Kobieta

Posted 24 June 2009 - 18:51

Mantis religiosa, poddana została analizie w laboratorium, celem zbadania zmiany zabarwienia przez owada. Larwa stawała się zielona niezależnie od temperatury i wilgotności, lecz w niskim......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register





Similar Topics: Coś co modliszkarzy męczy od dawna - od czego zależy kolor modliszki?     x


#2 VinnieOu

VinnieOu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5569 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 11 September 2009 - 16:11

moje modliszki, obojetnie jakie gatunki linialy zazwyczaj w dzien, przy pelnym swietle, po lampami i stawaly sie coraz bardziej zielone, wiec nie jestem przekonany co......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 Helmut

Helmut
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5850 dni
  • Poland / Małopolskie / Biecz
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 11 September 2009 - 19:00

To może najpierw ty starcze napisz na jakiej próbie i jakich gatunkach przeprowadzałeś swoje testy?
Czy można się do ciebie zwracać "per: ty"?,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 VinnieOu

VinnieOu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5569 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 17 September 2009 - 12:20

a ten znowu swoje, wiedzialem ze sie szanowny "kolega" odezwie... zglaszaj komu chcesz, nie mam obowiazku podawania swoich danych personalnych bo to nie instytucja panstwowa.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 Zigg

Zigg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5468 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 17 September 2009 - 19:23

"OMG", nie macie większych problemów?
Moje maluchy rosną razem w tym samym pojemniku i jedne są zielone, inne żółte a inne szare (i wszystkie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 chrupekplcj

chrupekplcj
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6539 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 05 January 2010 - 22:05

Jeśli o moje Paradoxy, to te które przeprowadziłem do pojemników z zieloną roślinnością są intensywnie zielone, te w otoczeniu kaktusów są odpowiednio ciemniejsze i wchodzące......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 leviatan

leviatan

    Miniony moderator: Modliszki

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 7128 dni
  • Poland / Lubelskie / Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 06 January 2010 - 09:21

[quote]Jeśli o moje Paradoxy, to te które przeprowadziłem do pojemników z zieloną roślinnością są intensywnie zielone, te w otoczeniu kaktusów są odpowiednio ciemniejsze i wchodzące......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 Przemek_Arni

Przemek_Arni
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6384 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 February 2010 - 16:03

moje paradoxy (6szt) zostały podzielone na 2 grupy jedna mieszkała w pojemnikach z zielonym tłem a drugie w pojemnikach z tłem brązowym. obie grupy mialy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 drizzt

drizzt

    Moderator w działach giełdowych

  • Pomocny na giełdzie
  • Z nami od: 7190 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 21 February 2010 - 16:33

Tez sie z tym nie zgadzam :)
Ale zielony kolor mojej samicy Gongylusa wypracowalem WYLACZNIE przez podniesienie wilgotnosci, nietypowej dla tego gatunku.






#10 empiu

empiu

    Miniona moderator: Jaszczurki

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6521 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Kobieta

Posted 21 February 2010 - 16:50

Wilgotność, tło i oświetlenie są przecież wysoce skorelowane... tam gdzie jest gorąco i sucho roślinność jest uboższa. W soczystym zacienionym buszu panuje wyższa wilgotność ;)



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.