Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


odmiany barwne

- - - - -  
Interesująca odmiana barwna jaszczurki zwinki + pasożyt + jama ciała jaszczurki




  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 Morgan

Morgan
  • Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 6877 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 23 February 2009 - 10:40

Interesująca odmiana barwna jaszczurki zwinki. Ostatnimi czasy znalazłem dwie takie jaszczurki w niezależnych populacjach. Z góry zaznaczę, że zwierzęta zostały odłowione na potrzeby badań naukowych......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Interesująca odmiana barwna jaszczurki zwinki + pasożyt + jama ciała jaszczurki     x


#2 slays

slays
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5851 dni
  • Poland / Mazowieckie / Żyrardów
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 23 February 2009 - 20:47

Ale to nie jest powod zeby rozcinac jaszczurke bo ma interesującą barwe.. :/
zal.


#3 yoshi

yoshi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6292 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 23 February 2009 - 21:37

dzięki takim badaniom naukowym, i poświęceniu kilku osobników różnych gat, świat zwierząt zewnętrzny i wewnętrzny stoi przed wami otworem.

Niestety w......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 RobertM

RobertM

    Moderator: Kameleony

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6056 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 23 February 2009 - 23:59

Forma hypomelanistyczna. Podobną opisywał Gvozdik na terenie Czech, tamte osobniki cechował brak czarnej pigmentacji z wyjątkiem kilku kropek i oczu. Co do pasożyta, bruzdogłowca, to......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 Morgan

Morgan
  • Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 6877 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 February 2009 - 00:41

Nie sama odmiana barwna była powodem zebrania jaszczurki. Wykonywaliśmy szereg badań endokrynologicznych na gadach, pod kątem występowania niedawno odkrytych hormonów regulujących pobieranie pokarmu (nasze główne......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Morgan

Morgan
  • Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 6877 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 February 2009 - 00:46

Moim zdaniem nie jest to klasyczny hypomelanizm – poza zredukowanym czarnym pigmentem występują liczne czerwone, punktowe przebarwienia, których nie obserwowałem u innych jaszczurek (w tym......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 ReptileRoom

ReptileRoom
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6294 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 February 2009 - 21:25

u mnie w okolicy takze widywalem takie odmiany barwne i to [color=red]nierzadko[/color],kilka lat temu zdarzyl sie nawet caly zielony samiec bez jakichkolwiek plamek na grzbiecie,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 Morgan

Morgan
  • Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 6877 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 February 2009 - 11:38

Zapewniam, że ta odmiana nie jest aż tak popularna, podobne jaszczurki spotykałem nawet rzadziej niż erythronoty (a jaszczurek trochę widziałem). Z odległości łatwo pomylić formę......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 ReptileRoom

ReptileRoom
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6294 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 February 2009 - 20:27

zapewniam ze widzialem wlasnie samice o takim ubarwieniu i nie pomylilem jej ze zwykla samica,a co do tego zielonego samca no to rzeczywiscie widzialem takiego......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 Wojciech92

Wojciech92
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4254 dni
  • Poland / Lubuskie / Żagań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 August 2012 - 20:48

U mnie występuje wiele różnych odmian barwnych zwinek i żyworódek, a obserwując je już ok. 10 lat widziałem od typowo piaskowego ubarwienia, podobnego nieco do......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.