Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Najlepsza odpowiedź z VisibleNoise

38

#1964825 Czy chodzić z wężem do weterynarza i czy brać go na ręce?

Napisany przez VisibleNoise na 26 lipca 2022 - 08:23

1. Różnie ludzie do tego podchodzą. Niektórzy chodzą regularnie, inni jak pojawią się jakieś problemy. Warto chodzić regularnie, bo wszystkie problemy są wtedy szybko wykryte, ale z drugiej strony takie wyjście do weterynarza to dla węża ogromny stres. Trzeba samemu zdecydować. No i weterynarz to musi być specjalista od gadów, bo zwykły kocio-psi weterynarz może czasem bardziej zaszkodzić niż pomóc (np.: z rzeczy, których nie powinno się robić, a już szczególnie u gadów to zapobiegawcze odrobaczanie - a sporo weterynarzy to proponuje).
2. Dużo zależy od samego węża. U mnie wszystkie zboże bardzo się stresują jakimkolwiek kontaktem, więc wyciągam je bardzo rzadko, w zasadzie tylko kiedy jest to konieczne, ale jeśli wąż będzie raczej spokojny to kilka minut na rękach raz na jakiś czas nie powinno mu zaszkodzić, ale dłuższe "posiedzenie" poza terrarium może wychłodzić węża więc tego bym unikała.#1964527 Czy "ekipa sprzątająca" po ucieczce z terrarium jest zdatna do rozman...

Napisany przez VisibleNoise na 19 lipca 2022 - 08:18

Zależy od domu. W starym budynku gdzie podłogi są np drewniane i podpróchniałe pod spodem równonogi mogą zacząć się rozmnażać, w nowym budynku raczej prędzej zdechną niż znajdą miejsce z dobrymi warunkami. Skoczogonki nie zaczną się rozmnażać jeśli uciekną niezależnie od warunków, bo one w suchym terenie bardzo szybko umierają.#1961701 Czy to prawda że...

Napisany przez VisibleNoise na 26 maja 2022 - 07:01

Trochę prawda trochę nie. Jeśli chodzi o węże właściwe to zazwyczaj kupa jest po kilku dniach od karmienia, a przy karmieniu dorosłego węża co 2-3 tyg w zasadzie zawsze jest przed karmieniem, ale też nie chodzi o to, żeby przeszukiwać terrarium w poszukiwaniu odchodów, żeby móc nakarmić gada. Dusiciele z tego co się orientuję potrafią dłużej zwlekać z wypróżnieniem się, ale dusicielami się aż tak nie interesuję i nie chcę wprowadzić w błąd. Ale ogólnie bardziej niż na wypróżnienie się zwracałabym uwagę na to czy wąż jest głodny i co ile dni powinno się karmić dany gatunek według osób doświadczonych w hodowli tego gatunku.#1954264 Jakie terrarium wybrać dla parki zbożówek ???

Napisany przez VisibleNoise na 17 stycznia 2022 - 12:55

Węże zbożowe nie są stadne, trzyma się je TYLKO pojedynczo, nigdy w grupach czy parach. Jedyny moment kiedy 2 węże mogą być razem to kilka godzin kopulacji poczas łączenia, po kopulacji znowu się je rozdziela.


#1935066 Czy jest zwierzę terrariowe spełnaijące poniższe warunki?

Napisany przez VisibleNoise na 07 maja 2021 - 18:27

Samiec heterodona zachodniego, pończoszniki (chociaż z nimi bywają problemy), jeszcze jakieś małe węże by się znalazły. Żywią się mrożonkami i są raczej ciche, także warunki spełniają.


#1922296 Pytania odnośnie Heterodon Nasicus

Napisany przez VisibleNoise na 09 grudnia 2020 - 16:13

Czy ja wiem czy zbożówki są idealne, zdarzają się agresywne osobniki. Heterodon się nadaje o ile jesteś na tyle uważny i ostrożny, żeby nie dać się ugryźć głodnemu wężowi (bo to w zasadzie jedyny przypadek kiedy mogą ugryźć). Jako, że masz ptaszniki to pewnie wiesz, że wąż jest głównie do obserwacji, a niekoniecznie do wyciągania. A co do ogrzewania to przy montażu od dołu sondę od termoregulatora trzeba położyć na samym dnie pojemnika "na macie". Ważne jest też, żeby kupić z dobrej hodowli, żebyś nie miał problemu z rozkarmianiem malucha.#1917738 Hałas karaczanów

Napisany przez VisibleNoise na 20 października 2020 - 22:10

Hałasują w nocy, nie jakoś bardzo uciążliwie, ale słychać je.#1912413 Wąż zbożowy-pytania i wątpliwości

Napisany przez VisibleNoise na 11 sierpnia 2020 - 14:14

Musi mieć ogrzewanie, koniecznie. I termoregulator. Nakarmić go dopiero jak będzie miał odpowiednie warunki. Nie pryskaj go. Nie wyciągaj do innego pojemnika, tylko podaj mu na podstawku.


#1902704 Czy gekon orzęsiony może jeść myszy?

Napisany przez VisibleNoise na 25 kwietnia 2020 - 13:44

Dorosłe ewentualnie oseska bardzo rzadko, raz na kilka miesięcy. Ale to jest typowe urozmaicenie, a nie podstawa i z moich obserwacji większość gekonów myszy nie ruszy.


#1901500 Ogrzewanie w terrarium dla młodego gekona lamparciego

Napisany przez VisibleNoise na 15 kwietnia 2020 - 21:16

Lampa to ciężko powiedzieć, zależy od temperatury w pokoju itp. najlepiej sprawdzić kilka opcji i wybrać taką, która daje odpowiednią temperaturę. A mata i kabel ma mieć odpowiedni rozmiar, czyli powiedzmy 1/3 rozmiaru terrarium, na moc nie musisz tak patrzeć, bo i tak musi być podłączona do termoregulatora.© 2001-2022 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.