Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?






- - - - -

Jaszczurki, pająki, żółw, krab to czemu nie wąż ?

Napisany przez Seba1895, w Wąż zbożowy 03 lutego 2015 · 2 995 wyświetleń

wąż zbożowy wąż gad zbożówka
Jaszczurki, pająki, żółw, krab to czemu nie wąż ?
  • Wąż zbożowy
  • Wąż zbożowy
  • Wąż zbożowy
  • Vipera
  • Vipera
  • Vipera
  • Vipera
  • Vipera

To może zacznę od tego, że z wężami nie miałem jeszcze do czynienia. Ogólnie nigdy na myśl mi nie przychodziło żeby mieć węża w domu. Jednak przyszedł dzień i uświadomiłem sobie że czas to zmienić. Zanim znalazłem odpowiedni gatunek dla początkującego minęło trochę czasu, Jak zawsze zapoznałem się z wymaganiami i istotnymi aspektami hodowli kilku osobników. Wybór padł na węża zbożowego. Oczywiście oprócz wyboru gatunku trzeba było wybrać ubarwienie, osobiście zdecydowałem, że będzie to wąż zbożowy amelanistic. Pamiętam, że byłem zdenerwowany jego zakupem, bo to pierwsze zwierzątko które kupiłem przez internet wraz z 2 ptasznikami Brachypelma albopilosium (ostatecznie dostałem 3, bo jeden był w gratisie :)) ale o nich napisze innym razem. Obawy moje były bezpodstawne bo gad jak i pająki były w bardzo dobrej kondycji i dotarły do mnie. Podam kilka informacji ogólnych o okazie węża zbożowego, którego nazwałem Vipera.

Gatunek: Pantherophis guttatus
Data zakupu: 15.09.2014
Wiek: 5 miesięcy
Pochodzenie : CB
Długość ciała: 69 cm
Waga: 72 g
Liczba sztuk w terrarium: 1
Płeć: samica
Wielkość terrarium: 80cm x 40cm x 40cm
Rodzaj stosowanego podłoża: podłoże kokosowe (średniej wielkości)
Temperatura dzień/noc: 26oC/21oC
Wilgotność: 70%
Dieta: myszy, osseski szczurze.

Z wężem nie miałem większych problemów, trochę czasu minęło zanim zjadł pierwszego mysiego osseska, ale później już jadał regularnie ( 2 razy w tygodniu). Obecnie je 1 mniejszą mysz na tydzień. Jak do tej pory nie zdarzyło się, abym został przez nią pogryziony (patrząc na ogon w miejscu kloaki, z jego kształtu wynika że jest to samica) obchodzę się z nią delikatnie, więc nie ma czemu mnie gryźć :D. Odkąd jest u mnie przeszła już 5 wylinek. A no i jak każda zbożówka uwielbia się chować, u mnie w terrarium jej kryjówką jest ceramiczna doniczka, z którą chyba za jakiś czas będzie się musiała pożegnać,bo czas najwyższy przygotować wystrój tego terrarium z prawdziwego zdarzenia :D. A dodam jeszcze, że jest to pierwszy gad który wydostał się na wolność bez mojej wiedzy, przeciskając się przez szyby w terrarium :P. Nic więc dziwnego, że węże te nazywane są mistrzami ucieczek. O tym incydencie będzie w oddzielnym wpisie, dlatego zapraszam do śledzenia mojego bloga ;)

Załączone miniaturki

  • Załączony obraz
  • Załączony obraz
  • Załączony obraz





Oki, no to mój błąd :D. Dzięki za zwrócenie uwagi na to i przepraszam jeśli wprowadziłem kogoś w błąd. 

Z kształtu ogona u takiego malucha nie da się określić płci. 


Przekierowania dla tego wpisu [ URL ]

Brak przekierowań na ten wpis

Kwiecień 2024

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
222324 25 262728
2930     

Moje zdjęcie

Losowe zdjęcie z albumu

Wąż zbożowy

użytkownicy przeglądający

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

Przeszukaj mój blog

Ostatni odwiedzający

Żółw czerwonolicy

Moja przygoda z gadami rozpoczęła się 10 lat temu, kiedy to zakupiłem żółwia wodnego. Mam go do chwili obecnej. Z niewielkiego okazu dorósł do znacznych rozmiarów. Czy wtedy wiedziałem już że zainteresuje się terrarystyką ? Zdecydowanie nie :-P.





© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.