Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Oxylane4

Użytkownik od 10 gru 2016
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny mar 05 2021 12:40

Moje tematy

Kupiłem chorą agame, padła.

15 lutego 2018 - 14:09

W grudniu kupiłem młodą agame od pana który prowadzi legalną działalność gospodarczą (AleTerra), sprzedaż odbyła się poprzez Facebooka lecz przelew poszedł na oficjalne konto firmy. Zauwazylem u niej guz na łapce, mimo zapewnien hodowcy że to zwichnięty paluszek udałem się do weterynarza, okazało się że to choroba o podłożu neurologicznym, pojawiły się inne guzki, mimo leczenia i sterylnych warunków w terrarium dziś rano po ponad 2 miesiącach walki padła, od tygodnia nie jadła i wiedziałem ze smierć się zbliża. Czy wobec zaistniałej sytuacji mogę cokolwiek rościć wobec sprzedawcy?

Kupie Agame Brodatą dolnośląskie

04 listopada 2017 - 21:47

Kupie w rozsądnej cenie podrośniętą agamę brodatą jako towarzystwo dla mojej rocznej samicy (43cm)

Z wysyłką, najlepiej przesyłka konduktorska (najbezpieczniej dla gadzinki)

 

Zobowiązuje się także do zbudowania jej osobnego terrarium jeśli nie dogada się z moją :)


Biopodłoże, podłoże bioaktywne dla agamy? Czy to ma sens? Jak?

13 lipca 2017 - 23:19

Witam :)

Moja księżniczka Krzysztof (zakładałem że to samczyk, latarka rozwiała wątpliwości) rośnie w niebywałym tempie, nadszedł czas by ręczniki papierowe zastąpić czymś fajnym, widzę że mała ma potrzebę pokopania sobie w podłożu (nie, temperatury są okej) poza tym ręczniki słabo trzymają wilgoć co wymusza spryskiwanie, przejdę do rzeczy.

Przekopałem się przez setki tematów, czytałem nienawistne opinie o piasku, o drewienkach bukowych, z drugiej strony ludzie te podłoża zachwalają, oszaleć można, potem natrafiłem na tekst na stronie ewkagamma o biopodłożach, z tego co wyczytałem to najlepiej sprawdza się to w terrariach szczelnych, wilgotnych i ze zwierzakami które niekoniecznie stale na podłożu przebywają ale sam zamysł jest w mojej opinii genialny, chciałbym aby moja jaszczurka czuła się jak najlepiej i by jej domek był jak najbardziej naturalny.

 

Czy ma to w ogóle sens? Skoro nawet świerszcz może jaszczurkę uszkodzić w nocy? Czy takie podłoża rzeczywiście mają zbawienny wpływ na zwierzaki? Czy ja jako, nie oszukujmy się terrarystyczny amator powinienem się w to bawić czy może zakupić bezpieczne podłoże z kukurydzy, jak to jest z niebezpieczeństwami w takim bioterrarium, przecież też mamy tam piach i inne gadżety którymi gad może się zaczopować? Prosiłbym szczególnie Panią Smoczyca64 (nie bardzo wiem jak mógłbym ją tutaj zaprosić) by wypowiedziała się w tym temacie gdyż z tego co czytałem stosuje takie podłoża od dawna z świetnymi rezultatami :)


Moc kabla grzewczego by zapewnić temperaturę odpowiednią do rozmnażania

01 maja 2017 - 16:42

Witam :) Kończy się sezon grzewczy więc mój system ogrzewania pojemnika z karakami przy pomocy kaloryfera odchodzi do lamusa, aktualnie maluchy przeniosłem na terrarium agamki nad żarówkę grzewczą więc temperatura w środku wynosi 26 stopni, nie jest ona jednak odpowiednia by rozmnażanie zachodziło w miare sprawnie.

Planuje stworzyć skrzynie ze styropianu, na dno ułożyć kilka warstw folii, na folie płytkę, później kabel grzewczy, na górę kolejną płytkę, do tej konstrukcji chcę wsadzić pojemnik z bestiami, jaką moc musiałby mieć kabel grzewczy by temperatura w środku wyniosła te ok. 30stopni ? Wystarczy 15? 25 a może 35W?

 

wymiary pojemnika

40x34x25cm

 

temp. pokojowa. 

ok. 22 stopnie

 

Może ktoś ma lepszy plan budowy pojemnika, chętnie wysłucham :D







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.