Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zdjęcie
- - - - -

Budowa terrarium - krok po kroku...

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Siwers OFFLINE  

Siwers

Doglądacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 2507 dni
  • Polska / Śląskie / Rybnik

Napisany 17 sierpień 2007 - 22:38

Witam. WIem że jest już wiele tematów o terraium dla jaszczurek, ale mam swoja wizje i lepiej zapytać niż krzywdzić zwierzaka ;)

Planuje zakup agamy brodatej (14 cm), ale przecież musze najpierw wykonać akwarium :P .....
-Całe ze szkła
-Wymiary : dł/szer/wys 85/70/60
-Podłoże: planuje zmieszać pół na pół kore z jakimś żwirkiem/ czy jakimiś kamyczkami
-Oświetlenie: Promiennik podczerwieni - dzienny (50W)
Promiennik podczerwieni - nocny (50W)
-Ściany: boczne i tylna pokryta styropianem z wyżłobionymi pierdółkami (wiecie o co kaman :P), pomalowane zaprawą z pigmentem brązowym, przednia szyba, przesówana z dwóch stron
-Wentylacja: z góry 3 otwory średnicy 10cm zakryte jakoś siatką, w przednich przesuwanych szybach wywiertanie dziury - średnicy 1 cm też zakryte siatką ;) ok.10 na jedną strone (czyli 20 na całej długości akwarium, wywiertane będą gdzieś przy dole ponad poziomem podłoża ;)
-Wyposarzenie - rośliny sztuczne, korzenie, 3-4 poziomowy, termometr, higrometr, w przyszłości coś więcej może..., połówki kokosów itp...
-Akwarium bedzie stało na podeście ok. 4cm nad ziemią

Czy:
-wymiary są dobre ( w sumie to muszą bo na tyle pozwalaja warunki, może w przyszłym roku bedzie większe ;) ) ?
-podłoże jest dobre ?
-oświetlenie wystarczy czy może bedzie trzeba dokupić jakąś zwykłą żarówke, czy 50W żarówki UVB wystarczą czy to za słabe ?
-ściany boczne - na 99% tak będą wykonywane :P
-wentylacja: wystarczająca, czy może ktoś ma lepszą wizje na wentylacje żeby mi sie jaszczurka nie ugotowała :P
-wyposarzenie: moim zdaniem jest dobre, już ja tam mu coś wykombinuje ^^
-wysokość umiejscowienia akwarium chyba dobra nie :> ?

Prosze o odpowiedzi, zależy mi bo jutro chce zaczynać budowe działania :D

#2 DRAGONLAND OFFLINE  

DRAGONLAND

Pomocny w dziale Agama brodata

• Pomocny terrarysta
  • Z nami od: 3241 dni
  • Polska / Śląskie / Sosnowiec

Napisany 18 sierpień 2007 - 07:07

Witam
Z ogrzewania nocnego mozesz zrezygnowac. Wentylacja zrob naprawde dobra proponuje w lewej bocznej scianie dol 6 otworow 5cm srednicy na gornej scianie np. srodku lub troszke z tylu otwory moga byc troszke wieksze powiedzmy 6-7cm srednicy zrob ich okolo 8-9 przydaje sie to w szczegolnosci w lato. Oswietlenie na srodku proponuje 13w lub 26w zarowke kompaktowa repti-glo10%UVB a z lewej lub prawej strony zarowke grzewcza (spot lamp np: osram) nie wieksza niz 40 watt. Co do wystroju nie mam zastrzezen ale mozesz pomyslec o polce tak zeby agamka mogla sie wygrzewac i miala dosc blisko do UVB. Material na terra proponuje plyte meblowa szklo jest drogie latwo sie uszczerbia a kolor plyty meblowej mozesz dobrac do koloru mebli.

#3 tikk OFFLINE  

tikk

Doglądacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 2542 dni
  • Polska / Małopolskie / Proszowice

Napisany 18 sierpień 2007 - 07:07

Po pierwsze terrarium będzie za małe, starczy na max pół roku - daj większą długość 120cm.
Promienniki podczerwieni to nie UVB i służą do grzania, na świetlówce albo żarówce ma pisać jak wół że ma 8% lub 10% UVB.
Do grzania ja mam 2 żarówkę lustrzanki 60W i 40 W (takie grzybki) ze sklepu elektrycznego i teraz w lecie używam tylko jednej. Nocą moje agamki spią jak zabite, mogę nawet odkurzać w terra i oka nie otworzy więc oświetlenie nocne jest niepotrzebne a tym bardziej promiennik w nocy. Kolega ma nocne oświetlenie diodowe w akwarium - wygląda fajnie ale rybki śpią ;-)
Wiercenie w szkle jest trudne - lepiej zrobić cokolik szklany, na to siatka wentylacyjna i wyżej drzwiczki. Podejrzyj w sklepie zoo jak zrobione są terra. Zresztą w dziale budowa są zdjęcia, rysunki i opisy.

0 terrarystów czyta ten temat

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2014 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).