Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Paź królowej - hodowla

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Wika1

Wika1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1459 dni
  • Polska / Podkarpackie / Mielec

Napisany 12 lipiec 2018 - 12:21

/* /*

Witam (: znalazłam gąsienice pazia królowej na koperku w ogródku, są to już osobiniki imago ( duże zielone i grube). Chciałam zapytać jak je wyhodować na motyle? Włożyłam je do osobnych wysokich pojemników, dałam wysoki, gruby patyk żeby mogły się utrzymać, włożyłam liście kopru i pietruszki, są trzymane bez podłoża. Co ile spryskiwać pojemnik? I czy spryskiwać go kiedy będą w kokonie? Ogólnie najważniejsze informacje na ich temat (:

Załączone pliki

Podobne tematy: Paź królowej - hodowla     x

#2 Aneta_07

Aneta_07
  • Pomocny
  • Z nami od: 3072 dni
  • Polska / Łódzkie / Kutno

Napisany 12 lipiec 2018 - 17:16

Imago to motyl (ogólnie postać owada zdolna do rozrodu), nie gąsienica w ostatnim stadium.

Spryskiwać niczym nie trzeba, wręcz należy tego unikać. Dawaj im świeży pokarm, sprzątaj odchody, zapewnij patyczki do przepoczwarczenia. Nie trzymaj na bezpośrednim słońcu, dbaj o dobrą wentylację. Kiedy się przepoczwarczą (pazie nie robią kokonów, kokon to oprzęd, nie sama poczwarka), połóż na dnie hodowlarki wilgotne ręczniki papierowe i zwilżaj je w miarę wysychania - to zapewni odpowiedni poziom wilgotności i.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Wika1

Wika1
  • Terrarysta

Napisany 12 lipiec 2018 - 18:55

/* /*

Dziękuję za odpowiedź (: czym karmi się motyle? Jakimś konkretnym rodzajem kwiatów ? 

#4 Aneta_07

Aneta_07
  • Pomocny
  • Z nami od: 3072 dni
  • Polska / Łódzkie / Kutno

Napisany 12 lipiec 2018 - 20:10

Motyle lepiej wypuścić (chyba, że hoduje się do zbioru, ale domyślam się, że to nie ten przypadek).

#5 Wika1

Wika1
  • Terrarysta

Napisany 13 lipiec 2018 - 09:15

Okey, dzięki 

#6 mantiss111

mantiss111

Pomocny w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Pomocny
  • Z nami od: 1738 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 15 lipiec 2018 - 19:30

/* /*

Ja dodam, ze pazie nie maja jakicchs szczegolnych preferencji, u mnie chetnie siadaja na jasiencach i fiolkach.
(prosze wybaczyc bŁedy, pisze z Czech)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).