Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

Żółwica kiwie głową do właściciela

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Sanae

Sanae
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4070 dni
  • Polska / Łódzkie / Aleksandrów Łódzki

Napisany 11 lipiec 2018 - 23:46

/* /*

Witam.

Mam pytanie, co może oznaczać energiczne kiwanie głową mojej żółwicy stepowej na moje cmokanie ustami do niej, kiwanie głową, albo mruganie powieką. Żółwica jest wtedy wyraźnie zainteresowana, chce podejść bliżej twarzy, kiwa głową czasem tak mocno, że słyszę jak obija nią o skorupę. Nie robi tego tak chętnie jak jest ktoś obcy obok mnie (wtedy czuje się niepewnie, zerka na "obcego"). Jak podejdę sama do terrarium i zacznę do niej cmokać, od razu "podejmuje.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Żółwica kiwie głową do właściciela     x

#2 Cecylia

Cecylia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3523 dni
  • Polska / Małopolskie / Myślenice

Napisany 16 lipiec 2018 - 08:38

A czy to jest na pewno żółwica a nie samiec żółw?

#3 Sanae

Sanae
  • Terrarysta

Napisany 16 lipiec 2018 - 17:13

/* /*

To jest na pewno samica, ma krótki trójkątny ogon. Mam też samca i on ma całkiem inny ogon dłuższy i bardziej muskularny. Gdzieś na zagranicznych forach wyczytałam, że to może być objaw pokazania dominacji, bądź zalotów w przypadku samców, a w przypadku samic tylko dominacji. Były też głosy o takiej formie powitania między żółwiami, ale to się wydaje mało prawdopodobne. Tak więc niestety nie jestem na 100% pewna, co dokładnie chce mi przekazać moja żółwica.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Cecylia

Cecylia
  • Terrarysta

Napisany 16 lipiec 2018 - 17:40

U samic nie widziałam takich rzeczy w stosunku do opiekuna, ale do innego żółwia tak, i to też do samicy. Moim zdaniem byłby to obraz chęci godów. Nie jestem tego całkiem pewna, bo nawet nie wiem czy ta samica sama czy z samcem mieszka itd. Nie jest to próba dominacji.  Sprawa jest ciekawa.

#5 Sanae

Sanae
  • Terrarysta

Napisany 16 lipiec 2018 - 18:38

Coś w tym może być, bo żółwica od dawna mieszka sama. Na początku żółwie krótko mieszkały razem, ale samiec nie dawał spokoju samicy, cały czas był nią zainteresowany, więc je rozdzieliłam. Te kiwanie/ stukanie głową pojawia się zarówno jak żółwica jest w terrarium, a ja coś do niej cmokam przy uchylonej szybie, a także jak ją rzadko, bo rzadko wyciągnę i położę na  klatkę piersiową, to wtedy siedzi spokojnie, nie odchodzi tylko z zainteresowaniem wyciąga.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Sanae, 16 lipiec 2018 - 18:41.

#6 Cecylia

Cecylia
  • Terrarysta

Napisany 16 lipiec 2018 - 19:17

/* /*

Trzeba urozmaicić jej życie, tzn. wybieg zewnętrzny, spacery, jakieś sprawy np. skubanie jedzenia i ona się z czasem zmieni, a potem hibernacja.

#7 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1466 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 16 lipiec 2018 - 19:33

Oczywiście, że może być to próba pokazania "ja tu jestem ważniejsza!". Samice stepówek potrafią być terytorialne i agresywne, potrafią też wchodzić na inne żółwie jak do kopulacji, co również jest tzw. próbą dominacji.

#8 Sanae

Sanae
  • Terrarysta

Napisany 16 lipiec 2018 - 19:58

To najwyraźniej trafiła mi się taka temperamentna panna ;) Ale to mnie w niej właśnie urzekło 23 lata temu w zoologicznym, gdzie wszystkie inne żółwie spały, a ona jedyna biegała tam i z powrotem przy szybie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).