Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Jak przygotować się na początki z wężem?

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Darksalem110

Darksalem110
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 4 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Chełmno

Napisany 14 czerwiec 2018 - 02:05

Witam :) Planuje zakup swojego pierwszego węża zbożowego. Nigdy wcześniej nie miałem węża wiec staram się przed zakupem zdobyć jak najwięcej informacji. Chciałem się zapytać :
*Czy węże zbożowe można brać na Ręce? (nie mówię o ciągłym stresowaniu zwierzęcia,tylko o normalnym sporadycznym kontakcie z pupile)
*czy dobrym pomysłem jest młodego węża umieścić od razu w dużym terrarium?
*po jakim czasie mógłbym zacząć oswajać węża?

Podobne tematy: Jak przygotować się na początki z wężem?     x

#2 czubek

czubek

Pomocny w działach początkujący ptaszniki i nie tylko

• Pomocny
  • Z nami od: 2049 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 14 czerwiec 2018 - 07:18

Cześć,

1. można ale lepiej nie robić tego za często (to stresuje zwierzaka), najlepiej było by ograniczyć się do wyciągania w celach posprzątania terra lub sprawdzenia kondycji węża (jednak przy początku swojej przygody z tymi gadami jest to niezmiernie trudne bądź niemożliwe :P)

2.  Moim zdaniem duże terrarium będzie bardziej nie korzystne dla Ciebie niż dla zwierzaka :) Za duże terra przy młodej sznurówce możesz mieć.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 hubix557 Online

hubix557
  • Terrarysta
  • Z nami od: 336 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 14 czerwiec 2018 - 19:01

1. Możesz go wyciągać, ale raz dziennie to maximum. Takim sposobem będziesz oswajać węża i że tak powiem po jakimś czasie będzie to dla niego normalne i naturalna kolej rzeczy. 
2. Najlepiej jak załatwisz sobie plastikowy pojemnik i z biegiem czasu możesz go wymieniać na trochę większy, nie ma sensu dawać małego węża do docelowego terra gdyż praktycznie go nie zobaczysz.

3. Po około dwóch tygodniach możesz zacząć. 

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

Koordynator w działach wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1925 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 14 czerwiec 2018 - 22:17

1. Możesz go wyciągać, ale raz dziennie to maximum. Takim sposobem będziesz oswajać węża i że tak powiem po jakimś czasie będzie to dla niego normalne i naturalna kolej rzeczy. 
2. Najlepiej jak załatwisz sobie plastikowy pojemnik i z biegiem czasu możesz go wymieniać na trochę większy, nie ma sensu dawać małego węża do docelowego terra gdyż praktycznie go nie zobaczysz.

3. Po około dwóch tygodniach możesz zacząć. 

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 hubix557 Online

hubix557
  • Terrarysta
  • Z nami od: 336 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 14 czerwiec 2018 - 23:27

Na podstawie doświadczenia, robiłem tak z większością węży które miałem/mam i wszystko było dobrze. Wiadomo że nie każdy osobnik jest taki sam, ale u mnie te sposoby działają. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).