Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

Oświetlenie - Agama Brodata

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Yasur

Yasur
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 5 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 13 czerwiec 2018 - 10:42

Witam, jestem całkowicie nowy w terrarystyce jak i na tym forum, tak więc witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Planuje sobie zakupić Agamę Brodatą, niedawno skończyłem moje terrarium o wymiarach 120x60x60. Teraz przyszła pora na zamontowanie oświetlenia i tu nasuwa się moje pytanie: Czytałem w internecie, że potrzebne są dwie żarówki - jedna cieplna, a druga ze specjalnymi promieniami, jednak nie wiem na co dokładnie się zdecydować, dlatego też założyłem konto na tym forum.

Czy ktoś.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Yasur, 13 czerwiec 2018 - 11:01.

Podobne tematy: Oświetlenie - Agama Brodata     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Pomocna w działach początkujący

• Pomocny
  • Z nami od: 1767 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 13 czerwiec 2018 - 11:56

Grzewcza o takiej mocy, żeby na wyspie ciepła było około 39-40 stopni. UVB minimum 10% (najlepiej więcej), do takiego terrarium świetlówka, a najlepiej metahalogen.

#3 docfaq W hodowli

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 209 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 13 czerwiec 2018 - 12:53

UVB:

1. Najlepsza będzie świetlówka Arcadia T5 (wymaga statecznika) 12% lub 14% o długości 850mm albo 1150mm i do tego jeszcze odbłyśnik. W ten sposób całe terrarium będziesz miał naświetlane UVB i agama będzie dostawać swoje gdziekolwiek by nie była. Taką świetlówkę wymienia się przed upływem roku. 

2. Tańsza opcja, ale i mniej skuteczna, to świetlówka kompaktowa Reptile UVB 200 25W zamontowana przy wyspie ciepła. Jednak ilości UVB emitowane przez takie lampy są małe w.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez docfaq, 13 czerwiec 2018 - 14:04.

#4 Yasur

Yasur
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 13:12

Dzięki wielkie za tak obszerną odpowiedź, niestety link który podałeś nie działa.

Bardzo rozjaśniłeś mi całą wizję tego wszystkiego, jednak mam jeszcze kilka pytań, dzięki którym upewnię się w 100% jakiego zakupu powinienem dokonać.

Bardziej skłaniam się do kupna świetlówki Arcadia T5, jednak nie mam pojęcia jaką moc powinienem wybrać (są różne opcje, 24W, 54W i wiele innych - kompletnie nie wiem, która będzie odpowiednia).

Nie znam się za bardzo na tych świetlówkach, dlatego mam.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Yasur, 13 czerwiec 2018 - 13:27.

#5 docfaq W hodowli

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 14:06

Link już powinien działać. ;)

Moc świetlówki jest zależna od długości i właśnie długością się powinieneś kierować. 

Statecznik się montuje między wtyczką a świetlówką. W linku wysyłam Ci gotowy zestaw do T5 54W - części wchodzące w skład zestawu można kupić osobno i taniej w zwykłych sklepach, ale niestety nie znam się jeszcze aż tak na tym typie oświetlenia (wciąż się zastanawiam, czy zostać przy HID czy przerzucić się na T5), więc nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 Yasur

Yasur
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 21:11

Dzięki za pomoc, mam już mniej więcej obraz tego całego przedsięwzięcia.

Świetlówkę wraz z oprawką i statecznikiem planuje kupić oddzielnie, tak więc nasuwa się moje (mam nadzieję, że ostatnie) pytanie. 

Czy ktoś z użytkowników tego forum mógłby polecić mi jakiś statecznik, tudzież transformator, który warto kupić do w.w. świetlówki Arcadia T5? Na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę?

Czy jeśli np. wybrałbym świetlówkę 1150m czyli 54W to statecznik musi być 54W, czyli coś takiego: http://allegro.pl/statecznik-elektroniczny-dim-t5-1x54w-polski-i6766001943.html.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Yasur, 13 czerwiec 2018 - 21:24.

#7 docfaq W hodowli

docfaq
  • Terrarysta

Napisany 13 czerwiec 2018 - 21:46

Gdyby nikt nie odpisał (pewnie trzeba będzie założyć nowy temat), to ta strona powinna pomóc: http://www.zoolight.pl/product-pol-283-STATECZNIK-ELEKTRONICZNY-PHILIPS-T5-1x54W.html

Trafiłem na nich parę godzin temu, poprzeglądałem i cenowo mnie zachwycili. Trzeba jeszcze tylko sprawdzić, czy się nadają. 

#8 Yasur

Yasur
  • Nowy terrarysta

Napisany 14 czerwiec 2018 - 11:04

Zakupiłem świetlówkę 850mm wraz z odbłyśnikiem z Terrasklepu, natomiast statecznik wraz z oprawkami z poleconego wyżej sklepu. 

Mam nadzieję, że wszystko będzie pasowało :) 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).