Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

Jak zacząć hodować liśćca

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Antoniek

Antoniek
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 11 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 12 maj 2018 - 20:46

Dobry Wieczór , mam takie kilka pytań związane z hodowlą liśćca .Od kilu dni jestem zainteresowany hodowla straszyka konkretnie liśćca olbrzymiego nie mam pojęcia w jakich wymiarach terrarium trzymać takiego liśćca i czy terrarium musi być szklane czy plastikowe czy np trzymać jego w jakiś dużym słoiku lub pojemniku na sałatki i czy musi mieć w swoim "terrarium" sucho czy bardziej
wilgotnie , niedokładnie wiem jakie gatunki roślin je, i ile dziennie trzeba go.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Antoniek, 12 maj 2018 - 21:08.

Podobne tematy: Jak zacząć hodować liśćca     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Pomocna w działach początkujący

• Pomocny
  • Z nami od: 1741 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 12 maj 2018 - 21:01

Liściec to nie gatunek. Są takie gatunki jak np liściec jesienny, strzałkowy, olbrzymi, karbowany i wszystko o co pytasz zależy właśnie od gatunku.

Edytowany przez VisibleNoise, 12 maj 2018 - 21:02.

#3 Antoniek

Antoniek
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 11 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 12 maj 2018 - 21:10

Przepraszam mój błąd chodziło mi o o liśćca olbrzymiego ale tak dziękuję za informację a błąd juz został poprawiony

#4 Raist

Raist

Moderator: Straszyki

• Moderator
  • Z nami od: 3833 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Wolin

Napisany 13 maj 2018 - 08:35

Lepiej zacząć od czegoś łatwiejszego.

Na początek polecam trochę samodzielności i przeczytanie opisu:

http://www.terrarium.com.pl/71-phyllium-giganteum-lisciec-olbrzymi/

#5 GosiaW W hodowli

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1401 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 14 maj 2018 - 10:49

Może być na początek liściec jesienny (Phyllium philippinicum). Trzeba zacząć rzecz jasna od tego:
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.terrarium.com.pl/10-phyllium-philippinicum-lisciec-jesienny/&ved=2ahUKEwjd7sWx9YTbAhVCkiwKHSIOBWYQFjANegQIAxAB&usg=AOvVaw0jRIzreW5CUi9LV7_nh0l-

Później wybrać jakiś pojemnik, terrarium - według gustu. Nagromadzić liście, no i wiedzę. A później to kupić liśćca, a moim zdaniem nawet kilka, różnie to czasem bywa. No i nie przepłacać - wiadomo, że w sklepach zoologicznych jest drożej. U hodowcy, cena młodego liśćca to jakieś 12-15 zł.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).