Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Dość nietypowe pytanie odnośnie płci

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Terrarystyka090

Terrarystyka090
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 19 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 08 maj 2018 - 16:57

Witam, mam takie nietypowe pytanie wrzucam je tutaj zamiast do seksowania ponieważ jest do również pytanie dotyczące zdrowia, mam "samice" dorosłą ok 2 lat, której jakiś czas temu zmieniło się krocze, waży 76g i wcześniej nic tam na dole nie miała aż tu nagle ... stąd moje pytanie czy to jednak samiec z jednym hemipenisem a może coś zupełnie innego? Pytanie raczej do osób doświadczonych w temacie. ;)

Załączone pliki

Podobne tematy: Dość nietypowe pytanie odnośnie płci     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2112 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 09 maj 2018 - 13:38

Wrzuć zdjęcie "z lotu ptaka" - chciałabym zobaczyć jej/ jego posturę. Czy w terra siedzi sama ? Czy coś się zmieniło w terra  lub czy przybył nowy towarzysz ?

Ja miałam 3 przypadki, kiedy po latach osobnik " pokazywał", że jednak ma atrybuty samcze i okazywał się samcem. W pierwszym przypadku był uważany przez 6 lat za dużą dziewuchę, ale był w terra z "siostrą", która go zdominowała. Po przeniesieniu do innych spokojnych samiczek wreszcie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 3644 dni

Napisany 10 maj 2018 - 02:31

A ja odwrotnie, myślę, że to samica z nietypowym kształtem kloaki. Mam jedną z podobną kloaką. Jutro wstawię zdjęcie.

#4 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 10 maj 2018 - 11:46

O ! To nie wiedziałam, że są takie samiczkowe kloaki - czekam na zdjęcie. "Moje" przypadki to potwierdzone samce ( widziałam ich hemipenis).

#5 Terrarystyka090

Terrarystyka090
  • Nowy terrarysta

Napisany 10 maj 2018 - 13:21

Będę bardzo wdzięczna za te zdjęcia samicy z podobną budową kloaki.

Zmienić zmieniło się niewiele a gekon przebywa oddzielnie i widać że tak mu najlepiej. Istotne informacje, niektóre sprzeczne niestety.

1. Gekon był w różnych kombinacjach łączony z innymi np przebywał w haremie z innymi samiczkami przez jakiś miesiąc ale mimo podobnej wagi był przeganiany przez inne samice, nie wykazywał nigdy dominacji zawsze ucieka i nie przejawia zainteresowania samicami.

2. Były też próby.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#6 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 3644 dni

Napisany 10 maj 2018 - 15:27

@[member='paweel25'] pomożesz?

Hm, być może mamy tu do czynienia z 'hot female' inkubowaną w 32,5 stopnia. Takie samice mają cechy samcze, być może również częściowo anatomiczne. Tak, samice też się wylizują. U Twojego gekona kilka rzeczy nie pasuje - zgrubienie jest tylko po jednej stronie, pory są bardzo jasne - jak u samicy. Szerokość segmentu przy kloace wydaje się za mała - jakby pomiędzy samcem a samicą.

A moja samiczka to inna historia -.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 Terrarystyka090

Terrarystyka090
  • Nowy terrarysta

Napisany 10 maj 2018 - 16:04

Czyli i dla starych wyjadaczy jest to niejasne, no okej może ktoś coś jeszcze dorzuci od siebie, u mojego przypadku kloaka była typowo samiczki i zmieniła się nagle w dorosłym wieku, tak jakby z jednej strony wyrósł hemipenis wcześniej wyglądała na 100% dorodną samicę, czyli cóż zaczynam myśleć że to faktycznie dwupłciowiec jakiś, niefajnie. Pory faktycznie są jasne typowe dla samicy nie samca co do wyglądu całego geka nie mam teraz jak wrzucić zdjęć ale.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 10 maj 2018 - 16:06

Samice też się wylizują pod ogonkiem : )

Chodziło mi o zdjęcie całej sylwetki z lotu ptaka - nasada ogona, kark i głowa ( jak pisze przedmówca). Ja mam hot female - jest ekstremalnie agresywna w stosunku do innych gekonów, więc wydaje mi się, że jeśli Twój/ Toja byłaby HOT FEMALE to nie byłaby tak łagodna przy próbie łączenia z innymi osobnikami. Chyba, że stopień agresji u hot female jest różny u różnych osobników. 

@[member='sebekol'].....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 Terrarystyka090

Terrarystyka090
  • Nowy terrarysta

Napisany 10 maj 2018 - 16:14

Samce robią to chyba bardziej obscenicznie bo u samicy nigdy nie przyłapałam : P wrzucę całą wieczorem jak dam radę, tak jak pisałam wyżej gekon w haremie łatwo dawał się zdominować i uciekał do tej pory nigdy nie atakował więc do agresora mu daleko ;) 

#10 paweel25 W hodowli

paweel25
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1769 dni
  • United Kingdom

Napisany 10 maj 2018 - 17:27

miedys mialem podobny przypadek. Ja uwazam ze jest to zdecydowanie samica z jakas deformacja lub podsjornym gozem. Najlepiej jakbys zabral do weta on odsloni sprawdzi co sie tam kryje ;) ja stawiam na samice

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).