Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Agama karłowata/brodata mięso

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#11 Vulpes90 Online

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2720 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 01 maj 2018 - 21:46

W ogóle nie podawałbym mięsa kręgowców agamom ;)

Stosunek wapnia w przypadku świerszczy na diecie wysokowapniowej wynosi ok. 1:1 (Ca:P), świerszczy na zwykłej diecie (głównie opartej na otrębach pszennych) ok. 1:7 (Ca:P) (Link), pierś z indyka to ok. 1:20 (Ca:P) (Link), produkty mięsne po obróbce termicznej wypadają jeszcze gorzej jeśli chodzi o stosunek Ca:P i ogólnie są uboższe w wartości odżywcze od surowych odpowiedników. Surowe mięso i mięso po obróbce.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Agama karłowata/brodata mięso     x

#12 docfaq Online W hodowli

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 187 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 01 maj 2018 - 22:40

@[member='Vulpes90'], nie wydaje mi się, by temperatura wpływała na zawartość wapnia w mięsie. W jaki sposób?

#13 jot023 W hodowli

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 931 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 03 maj 2018 - 01:18

Ciekawe, czy agama w ogóle ruszy takie "nieruchome" mięso? Moja na pewno nie tknie. Interesuje ją tylko ruszające się mięsko.

Poza tym, po co szukać dziury w całym. Od prawie zawsze odradza się podawanie jaszczurkom mięsa. 

#14 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Pomocna w działach początkujący

• Pomocny
  • Z nami od: 1744 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 03 maj 2018 - 07:52

@[member='jot023'] Jeśli będzie głodna i jest nauczona jeść z pęsety to zje. Ja nadal nie rozumiem po co jej dawać to mięso skoro jest tyle dobrych pokarmów :P

#15 jot023 W hodowli

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 931 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 03 maj 2018 - 20:24

@[member='VisibleNoise'] No to moja nigdy nie jest głodna. Choć trzeba przyznać,że zna dziewczyna miarę, od 5 miesięcy utrzymuje wagę. 

Podobnie jak Ty uważam, że szkoda smoka, by na nim eksperymentować. A co jak skórka nie będzie warta wyprawki? Z takiego podejścia bierze się później spora część postów zawierających w tytule "RATUNKU", bo moja agama choruje - pomóżcie.

#16 docfaq Online W hodowli

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 187 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 04 maj 2018 - 10:40

@[member='jot023'], moje agamy nawet pustą pęsetę atakują. ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).