Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Hipowitaminoza b1

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Smaug

Smaug
  • Terrarysta
  • Z nami od: 661 dni
  • Polska / Mazowieckie / Radom

Napisany 22 kwiecień 2018 - 11:50

Dzień dobry,
Chciałam posięgnąć rady dotyczącej hipowitaminozy b1. Zdiagnozowałam chorobę sama, u weterynarza pojawię się w środę po 18. Wszystkie objawy i przyczyny choroby się zgadzają. Agama ma drgawki, ma trudności ze wspinaczką. Wcześniej dostawała ode mnie zdecydowanie za mało roślin, mój błąd. Podałam gadzinie przed chwilą b1 w tabletce. Ile razy dziennie mam podawać te leki? Czy wskazane są teraz kąpiele? Mogę coś jeszcze zrobić dla mojego jaszczura?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!

Podobne tematy: Hipowitaminoza b1     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2717 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 22 kwiecień 2018 - 16:00

Zaczekałbym z podawaniem jakichkolwiek tabletek aż nie skonsultujesz tego z weterynarzem. Drgawki często towarzyszą niedoborom wapnia (tężyczka, MBD) albo inwazji pasożytów, która może prowadzić do MBD. Podajesz agamie wapń (codziennie) i witaminy (raz w tygodniu) ? Jak możesz wypełnij też tabelkę:

Gatunek (nazwa łacińska i dodatkowo potoczna jeśli istnieje):
Data zakupu (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012):
Wiek (w miesiącach lub latach):
Pochodzenie (WC/CB/FB**):
Długość ciała (w centymetrach, od czubka głowy do ogona, informujemy o ewentualnych ubytkach):
.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Smaug

Smaug
  • Terrarysta
  • Z nami od: 661 dni
  • Polska / Mazowieckie / Radom

Napisany 23 kwiecień 2018 - 13:41

Gatunek (nazwa łacińska i dodatkowo potoczna jeśli istnieje): Pogona vitticeps, Agama brodata
Data zakupu (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012): 28.08.2016
Wiek (w miesiącach lub latach):ponad 2 lata
Pochodzenie (WC/CB/FB**): sklep zoologiczny
Długość ciała (w centymetrach, od czubka głowy do ogona, informujemy o ewentualnych ubytkach): 45 cm, ma zagiętą końcowkę ogona
Waga (w gramach): nie mogę znaleźć wagi kuchennej...
Liczba sztuk w terrarium: jedna
Płeć (danego osobnika i towarzyszących mu w zbiorniku): samiec
Wielkość terrarium (w centymetrach.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Smaug, 23 kwiecień 2018 - 13:42.

#4 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2717 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 24 kwiecień 2018 - 08:56

Zaczekaj do jutra zobaczysz co weterynarz stwierdzi :)

mniej niż 40%. Nie wiem co na to poradzić, w terrarium stoi spora miska i kubeczek z wodą, spryskuję mu też konar i piach

Ważne żeby zraszać przynajmniej raz dziennie, wilgotność nie musi się utrzymywać na stałym poziomie. Poza tym higrometry (szczególnie te analogowe) też nie są zbyt dokładne.

Wielkość terrarium (w centymetrach szerokość/głębokość/wysokość): 100/40/50
.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).