Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Pogryzienie - możliwa utrata łapki :(

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 rftn

rftn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1383 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Wąbrzeźno

Napisany 12 kwiecień 2018 - 07:26

Witam,

Wydarzyła się katastrofa! W świeżo zapoznanym haremie moich blizzardow doszło do nieporozumienia samiczki z samcem. Musiały się pogryźć i samiczka najprawdopodobniej straci łapkę. Gady były zapoznawane i mieszkały razem spokojnie już tydzień. Razem spały sobie na skałce grzewczej i myślałem, że już się "dotarły". Niestety wczoraj wieczorem gdy wróciłem do domu zobaczyłem, że jedna z samic jest bardzo poddenerwowana. Przy dokładniejszej inspekcji okazało się, że przednia łapka jest w złym stanie - brakuje skóry.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Pogryzienie - możliwa utrata łapki :(     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2079 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 12 kwiecień 2018 - 10:27

Jeśli łapka luźno zwisa to najprawdopodobniej jest złamana. To poważny stan, zwłaszcza, że luźno zwisa i powoduje ogromny ból i będą otarcia. Weź gekona do weta - bez zwierzaka jak wet może ocenić jego stan ? Trzeba zrobić prześwietlenie i zastanowić się nad ew usunięciem kawałka tej łapki aby uraz się nie powiększał i nie powodował bólu. Bez kawałka łapki da sibie radę - musisz tylko odpowiednio zmodyfikowac terra. Teraz przełóż ofiarę do osobnego pojemnika.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 rftn

rftn
  • Terrarysta

Napisany 12 kwiecień 2018 - 16:48

Nie było co prześwietlać. Dłoń trzymała się na samej skórze. Samiczka została bez prawej dłoni. Na szczęście nie powinno być dalszych komplikacji.

#4 Mattin Online

Mattin
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 21 dni
  • Polska / Pomorskie / Tczew

Napisany 13 kwiecień 2018 - 05:31

Tak mi przykro... To nie twoja wina. A wkrótce poczucie sumienia zniknie.

#5 MikeB W hodowli

MikeB

Człowiek encyklopedia

• Pomocny
  • Z nami od: 2622 dni
  • Canada

Napisany 13 kwiecień 2018 - 21:13

Jestes pewny, ze to byla samiczka? Byc moze byl to niedojrzaly samiec. Gekkony bezplednie rozpoznaja plec, my raczej nie. To co opisales wyglada na typowe zachowanie sie dwoch samcow. 

#6 rftn

rftn
  • Terrarysta

Napisany 13 kwiecień 2018 - 22:02

Samica na 100% brałem ją niedawno od hodowcy, a po za tym mam w domu 10 gekonów, które rozmnażam więc raczej potrafię rozpoznawać płeć. Samiec próbował z nią kopulować, a ona nie chciała. On ją złapał, ona zaczęła się wyrywać i straciła łapkę. Taka historia.

#7 MikeB W hodowli

MikeB

Człowiek encyklopedia

• Pomocny
  • Z nami od: 2622 dni
  • Canada

Napisany 14 kwiecień 2018 - 00:15

Wyjasnienie jest logiczne I ma sens. 

#8 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 849 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 14 kwiecień 2018 - 13:34

Mogła byc i samiczka, też miałam walki dwoch pan - do tego stopnia, ze nie byly sie w stanie akceptowac nawet na neutralnym gruncie.

Szkoda gekonka :(

#9 rftn

rftn
  • Terrarysta

Napisany 17 kwiecień 2018 - 07:57

@[member='MartaCrystal']: Dobrze sobie radzi. Nawet nie minął tydzień, a już szarańcze wpiernicza ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).