Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Jaja aksolotli- co dalej?

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 nataliai4romany

nataliai4romany
  • Terrarysta
  • Z nami od: 399 dni
  • Polska / Mazowieckie / Pruszków

Napisany 08 kwiecień 2018 - 22:05

Właśnie zauważyłam, że Romany wcale nie się chłopakami!

W akwarium jest "ich" trzech. Na rurkach od napowietrzenia i roślinkach są jaja.

Jestem w totalnym szoku, bo nie spodziewałam się tego...

Prośba o podpowiedź co dalej?

Odseparować jaja? Jak je zebrać? W jakiej temperaturze trzymać? (Romany mają około 17 stopni- czytałam, że młode powinno trzymać się w 20-22 stopniach- nic się im nie stanie jak nagle zmienią temperaturę o te 5 stopni?)

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Jaja aksolotli- co dalej?     x

#2 MikeB W hodowli

MikeB

Człowiek encyklopedia

• Pomocny
  • Z nami od: 2622 dni
  • Canada

Napisany 09 kwiecień 2018 - 00:27

Jakakolwiek

zmiane temperatury nalezy robic stopniowo. Skokowa zmiana moze byc bardzo niebezpieczna dla mlodych. Temperatura dla mlodych nie powinna odbiegac od temperatury wody dla doroslych. Ja bym sioe wstrzymal ze zmianami. 

Odchowanie mlodych aksow to mnostwo pracy. musza byc przeniesione do osobnego zbiornika. U mnie hodowcy trzymaja kazda larwe osobno, bvo sa bardzo zarloczne atakuja sie nawzajem I czesto obgryzaja  sobie konczyny, badz nastepuje pozeranie sie larw wzajemnie. 

Pierwszy pokarm to oczlik lub artemia -.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 rafi84

rafi84
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1477 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 09 kwiecień 2018 - 20:51

Ja odsysałem wężykiem, mimo że duża część jaj była oklejona piaskiem to i tak większość się wykluła. Z tego co pamiętam młode wykluwają się po około 3 tygodniach i są strasznie żarłoczne, mi za pierwszym razem z około 200 jaj udało się odhodować tylko albo aż 3 sztuki.

#4 MER 1

MER
  • Pomocny
  • Z nami od: 2818 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 10 kwiecień 2018 - 23:04

Ile możesz zbierz i wyrzuć. Wykluwają się po ~14 dniach.

Nie wyzbierasz wszystkiego i sporo się wykluje po kątach.

Prawidłowo powinnaś odłowić każdego z osobna i trzymać w osobnych zbiornikach.

Młode, tak do 3 miesięcy = wielkości 8 do 10 cm, karmi się tylko żywym pokarmem.

Artemia (hoduje się samemu), węgorki, pinka, itd.

Tak w ogóle to współczuje.

#5 nataliai4romany

nataliai4romany
  • Terrarysta

Napisany 11 kwiecień 2018 - 07:03

Sporo kiedyś czytałam o rozmnażaniu ich i z tego co pamietam to muszą mieć odpowiedni pokarm, odpowiednio natlenioną wodę, odpowiednie pH wody itd
Niby u mnie takie luksusy, że złożyły jaja?! ;)

A tak serio, rozumiem, że najlepiej zaopatrzyć się w kolejne akwarium aby odseparować samice, bo takie niespodzianki będą się trafiać?

#6 nataliai4romany

nataliai4romany
  • Terrarysta

Napisany 11 kwiecień 2018 - 11:08

Apropos jedzenia- w związku z prowadzeniem sklepu wędkarskiego mam robaki (z pierwszej ręki najlepsze ;)
Czy karmicie artemią mrożoną?

Piszecie o pince- ja pamiętam jak miałam małych Romanów to karmiłam białymi robakami- przeszywałam i karmiłam.

#7 MER 1

MER
  • Pomocny
  • Z nami od: 2818 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 11 kwiecień 2018 - 23:14

Pinca, białe robaki  kłódki, i inne "wąsiuny" są tłuste, a te jako pokarm podstawowy są nie wskazane. Axolotle się zapasą.

Jak pisałem, młode Axolki karmimy tylko żywym. Żadnym mrożonym, suszonym, mięsem wołowym, z indyka, sercami itd.

Karmimy tym co jest lub wpadnie do jeziora i zmieści się do pyska.

Pozdrawiam.

#8 robert1108

robert1108
  • Pomocny
  • Z nami od: 3185 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Giżycko

Napisany 21 kwiecień 2018 - 22:18

Jakakolwiek

zmiane temperatury nalezy robic stopniowo. Skokowa zmiana moze byc bardzo niebezpieczna dla mlodych. Temperatura dla mlodych nie powinna odbiegac od temperatury wody dla doroslych. Ja bym sioe wstrzymal ze zmianami. 

Odchowanie mlodych aksow to mnostwo pracy. musza byc przeniesione do osobnego zbiornika. U mnie hodowcy trzymaja kazda larwe osobno, bvo sa bardzo zarloczne atakuja sie nawzajem I czesto obgryzaja  sobie konczyny, badz nastepuje pozeranie sie larw wzajemnie. 

Pierwszy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez robert1108, 21 kwiecień 2018 - 22:19.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).