Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Kilka pytań od początkującego hodowcy

* - - - - 1 głosów

Najlepsza odpowiedź Przemoldemol, 13 marzec 2018 - 19:52

1. Nie duże terrarum jej nie zaszkodzi,ale lepiej dać ją do czegoś mniejszego ,bo jednak jest wtedy wygodniej i łatwiejsza obserwacja

2. Urozmaicenie pokarmu jest dobre,ale sam mącznik też może być. Możesz spróbować dać trochę poturbowanego k... Idź do najlepszej odpowiedzi w tym temacie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 raziak

raziak
  • Terrarysta
  • Z nami od: 229 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Ziębice

Napisany 13 marzec 2018 - 19:40

1.Trzymam Brachypelmę smithi L5 w terrarium 30x20x30. Czy za duże terrarium jej może jakoś zaszkodzić (oprócz tego że może nie znaleźć jedzenia)

2.Karmię ją tylko mącznikami bo nawet jak była w mniejszym terrarium to nie chciała jeść karaczana tureckiego. Ptasznik uciekał przed nim mimo że karaczan był o wiele mniejszy od niego. Czy dieta złożona z tylko mącznika może jakoś zaszkodzić pająkowi?

3.W terrarium trzymam korzeń. Czy to odpowiednie dla ptasznika naziemnego?

4.Smithi ostatnio zakopał.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez raziak, 13 marzec 2018 - 19:41.

Podobne tematy: Kilka pytań od początkującego hodowcy     x

#2 Przemoldemol W hodowli

Przemoldemol
  • Terrarysta
  • Z nami od: 388 dni
  • Polska / Małopolskie / Myślenice

Napisany 13 marzec 2018 - 19:52   Najlepsza odpowiedź

1. Nie duże terrarum jej nie zaszkodzi,ale lepiej dać ją do czegoś mniejszego ,bo jednak jest wtedy wygodniej i łatwiejsza obserwacja

2. Urozmaicenie pokarmu jest dobre,ale sam mącznik też może być. Możesz spróbować dać trochę poturbowanego karaczana zaraz koło niej,może dziabnie..

3.Korzeń zupełnie niepotrzebny,może być,a może nie być. Zależy od ciebie.

4 Możliwe ,że wychodzi nocami. Ale tak będzie wychodził jak zgłodnieje. Kryjówke może sobie zrobić gdzie mu będzie pasowało. To ,że ty mu kupisz.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 krzysztofz24

krzysztofz24
  • Terrarysta
  • Z nami od: 214 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 26 marzec 2018 - 12:58

Czy mnie wzrok nie myli i trzymasz typowo naziemnego pajaka w pionowym terrarium dla nadrzewnych?
Troche bez sensu;-).
Jesli pajak bedzie jakos bardzo najedzony i spadnie z samej gory to moze sobie zrobic krzywde.

Nie ma co szalec z rozmiarami terra przy L5.
Bo to sie mija absolutnie z celem.
Tobie bedzie trudniej obserwowac pajaka a jemu trudniej znalezc pozywienie.
Kup sobie jakis dobrze przezroczysty faunabox za kilkanascie-kilkadziesiat zl i bedzie ok.

#4 raziak

raziak
  • Terrarysta

Napisany 26 marzec 2018 - 14:26

jest to terraium 30/20/30 cm (dł./wys./szer.) czyli odpowiednie dla dorosłego osobnika brachypelny smithi. Ptasznik przeszedł już w nim do L6 i nie zauważyłem  żeby kiedykolwiek wchodził na ścianki terrarium lub na korzeń (którego już nie ma w terrarium). Poza tym to brachypelma a ich raczej nie kręci chodzenie po ścianach. Nie zauważyłem również żeby miał problem ze znalezieniem pożywienia.  Co do zakupu faunaboxu to szkoda mi pieniędzy na pojemnik z dziurkami.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1614 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 26 marzec 2018 - 16:25

Oj kiedys jeszcze się zdziwisz

#6 raziak

raziak
  • Terrarysta

Napisany 26 marzec 2018 - 16:43

Oj kiedys jeszcze się zdziwisz

Twoja odpowiedź nic nie wnosi. dlaczego miałbym się zdziwić? Rozwiń swoją wypowiedź. 

#7 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1614 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 26 marzec 2018 - 16:48

krzysztofz24 już to tłumaczył

#8 machina

machina
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1233 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 26 marzec 2018 - 20:50

Jeśli znasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania , to po jaką cholere zakładałeś ten temat ???

Ps. Brachypelmy świetnie sobie śmigają po ściankach.

Jeśli szkoda Ci 20 zł . to moźesz dac narazie pojemnik po sałatce itp. odpowiedni do wielkości pająka .

A jeśli szkoda Ci 3 zł na sałatke , jak dla mnie możesz go trzymac nawet we wiadrze lub w obecnym terra dla nadrzewniaka.

Nie przyjmujesz dobrych rad , tylko takie , które.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez machina, 26 marzec 2018 - 21:10.

#9 raziak

raziak
  • Terrarysta

Napisany 27 marzec 2018 - 17:48

Jeśli znasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania , to po jaką cholere zakładałeś ten temat ???

Założyłem ten temat bo nie znałem odpowiedzi na te pytania (to chyba logiczne).

Ps. Brachypelmy świetnie sobie śmigają po ściankach.

tak wiem że świetnie chodzi po ściankach w końcu to pająk ,ale po prostu taka brachypelma nie będzie chodziła sobie po ściankach.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez raziak, 27 marzec 2018 - 17:50.

#10 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4307 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 27 marzec 2018 - 18:48

1.Trzymam Brachypelmę smithi L5 w terrarium 30x20x30. Czy za duże terrarium jej może jakoś zaszkodzić (oprócz tego że może nie znaleźć jedzenia)

Otrzymałeś odpowiedź na to pytanie, a jednak upierasz się, że jej nie zaszkodzi. Mam nadzieję że za jakiś czas nie założysz tematu typu 'mój ptasznik spadł i wycieka mu limfa z odwłoka'.

"ale po prostu taka brachypelma nie będzie chodziła sobie po.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Nonac, 27 marzec 2018 - 19:04.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).