Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Iguana suplementacja.

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 KaMiNiaK

KaMiNiaK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1156 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Giżycko

Napisany 08 marzec 2018 - 20:33

Witam serdecznie. 

Przekopałem forum jak i internet i nadal potrzebuję jasnych odpowiedzi jak podawać witaminy i wapń DLA GOŚCIA NA ZDJĘCIU, dlatego też zakładam nowy temat.

Proszę objaśnić mi łopatologicznie ile, czego, kiedy i czy się to nadaje to co mam aktualnie dostępne po innych zwierzakach (w miniaturkach).

Będę wdzięczny za kontakt na priv doświadczonych hodowców legwanów.

Mój czerwony bystrzak warzy około 300 gram. długość 50 cm. z ogonem.

Jak dotychczas dostaje repti calcium.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

• Załączony plik  6.jpg   52,13K   4 pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   80,75K   3 pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   60,76K   2 pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   43,87K   2 pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   58,22K   2 pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   28,02K   3 pobrań

Podobne tematy: Iguana suplementacja.     x

#2 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2233 dni
  • France

Napisany 18 marzec 2018 - 00:23

zalezy co i w jaki sposob. Bo tak sepia posypany posilek codzien, nie wiadomo ile zje, ile spadnie dlatego taka dawka. Repti calcium co dwa dni (jesli dobrze pamietam) do ulubianego owoca i w sumie z tak z kazdym wapniem, ktory latro przemycic w pokarmie. Witaminy raz w tygodniu, w lecie jesli podajesz owoce sezonowe i twoj leg jest na sloncu (nie przez szybe) zaleca sie nie podawac witamin (wapn caly czas.). Ale i tak.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 KaMiNiaK

KaMiNiaK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1156 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Giżycko

Napisany 18 marzec 2018 - 11:36

Tak witaminy raz w tygodniu.

Dawkowanie jest dla gada który waży 300 gram i takie samo jak będzie miał 10 kg. ?

Tropical vigorept - opis dawkowania : pól łyżeczki raz na tydzień... ????

Sera reptilin opis dawkowania : jedna kropla na 10 gram pokarmu czyli za rok będę musiał wlewać  pól tej buteleczki...

Oczywiście przesadzam ale to dawkowanie nie jest dla mnie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2233 dni
  • France

Napisany 18 marzec 2018 - 20:55

jesli dla doroslego pol to dla mlodego rowniez. Mlode legwany bardzo szybko rosna i maja duze zapotrzebowanie. Nigdy nie uzywalam kropelek. Ja przeszlam na nutrobal, a jego sie stosuje szczypte dwa razy w tygodniu. Do tego posypewalam czasem sepia. Mysle, ze wszystkie dawki sa na ok, bo zeby sprawdzic jakie zapotrzebowanie ma twoj leg jako mlody bys musial pobierac krew i sprawdzac czy wszysko ok.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).