Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Jad cytogyrus darlingi

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Szwajkon

Szwajkon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 59 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 10 luty 2018 - 16:25

Cześć mam pytanie czy jad cytogyrusów Darling jest potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia czy może wywołać wstrząs anafilaktyczny ważę 70kg i 14 lat

Podobne tematy: Jad cytogyrus darlingi     x

#2 htsi Online W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1497 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 10 luty 2018 - 16:43

Ceratogyrus*

Tak, może.

#3 Skrzypol W hodowli

Skrzypol
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3052 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 10 luty 2018 - 16:51

Wstrząs może wywołać pszczoła czy osa, więc nie wiem co to ma do rzeczy.

#4 56yhgg W hodowli

56yhgg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1073 dni
  • Polska / Małopolskie / Zakopane

Napisany 10 luty 2018 - 22:43

Na taką wagę to nie powinien cię zabić, o ile jesteś zdrowy. Nawet jad pszczoły może być niebezpieczny jeżeli masz alergię, więc jeżeli tak jest to albo się w to nie pakuj albo uważaj. 

Tak btw. Ceratogyrus* i nazwę rodzajową pisze się z dużej litery a gatunkową czyli darlingi z małej :)

#5 Atrax

Atrax
  • Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 5304 dni
  • Polska / Podkarpackie / Sanok

Napisany 11 luty 2018 - 17:06

Z dostępnych raportów ukąszeń rodzaju Ceratogyrus w internecie wynika, że ich jad w większości przypadków wywołuje silny lokalny ból, ale nie powoduje objawów ogólnoustrojowych, jak w przypadku niektórych ptaszników azjatyckich. Po pierwsze jednak, to internet i każdy może tam napisać co chce. Po drugie, to, że 10 ukąszeń skończyło się bólem palca, nie znaczy, że u Ciebie objawy nie bedą silniejsze. Zasadniczo, nie chcesz być ukąszony przez ptasznika, czy to Nowego Świata, czy Starego.
Jeśli.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 Graalon W hodowli

Graalon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 104 dni
  • Polska / Opolskie / Prudnik

Napisany 14 luty 2018 - 23:22

Kolega post wyżej ma 100% racji. Od siebie dodałbym że C.darlingi są dość defensywne, lecz nie są jakimś wybitnym demonem szybkości, za to C.sanderi u mnie się teleportuje, serio strasznie szybki ptasznik, no i Murinus też teleport. Ja na pierwszą Afrykę miałem C.darlingi i polecam jeśli ma to być pierwszy ptasznik ze starego świata.Można stworzyć sobie fajną kolekcję monotematyczną ptaszników ja np. mam zamiar posiadać wszystkie Ceraty, na razie poluję na marshalli ponoć najbardziej zadziorna.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4190 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 15 luty 2018 - 15:46

No właśnie ciekawe jak to jest dokładnie z tym uczuleniem i wstrząsem anafilaktycznym. Osobiście nie posiadam żadnej wiedzy na ten temat. Jednak słyszałem opinie, że ze względu na skład jadu ptaszników bycie uczulonym na niego jest w zasadzie nie możliwe. Tak samo, że jad osy czy pszczoły nie ma nic wspólnego z jadem ptaszników, poza tym, że w niektórych przypadkach objawy mogą być podobne. 

Jednak jedno jest pewne, nie chciał byś być użartym przez.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 htsi Online W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1497 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 15 luty 2018 - 17:31

Wiadomo jest że do wstrząsów spowodowanych bezpośrednio działaniem jadu ptasznika dochodzi bardzo rzadko. Do tego chciałbym powiedzieć że istnieje tylko jeden przypadek udokumentowanego medycznie zgonu w następstwie ukąszenia ptasznika. Czytałem to dawno, ale pamiętam, że śmierć stwierdzono u 5-letniej dziewczynki po ukąszeniu pająka z gatunku P. fasciata na terenie Indii. Dziewczynka została ukąszona w okolicy krtanii a zgon nastąpił najprawdopodobniej w wyniku uduszenia.

#9 Przemoldemol

Przemoldemol
  • Terrarysta
  • Z nami od: 270 dni
  • Polska / Małopolskie / Myślenice

Napisany 15 luty 2018 - 19:06

Ahh jak czytałem te posty,to aż mnie dreszczyk przeszedł. Jak ktoś nowy by tu wszedł kto się  obawia pająków to pozamiatane,raczej by się zniechęcił i postanowił nie ryzykować. Jeżeli, jednak obchodzi się z ptasznikami z głową to raczej nic się nie ma prawa  stać. Doświadzczenie i myślenie i nic się nie ma prawa wydarzyć. Tyle ,że doświadczenie trzeba sobie wyrobić,dlatego lepiej zaczynać od powolniejszych pająków i słabo jadowitych. Każdy reaguje na jad inaczej i tego.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4190 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 15 luty 2018 - 19:13

Ahh jak czytałem te posty,to aż mnie dreszczyk przeszedł. Jak ktoś nowy by tu wszedł kto się  obawia pająków to pozamiatane,raczej by się zniechęcił i postanowił nie ryzykować.

I dobrze jeśli by się zniechęcił do Ceratogyrusów, ktoś nowy kto się obawia pająków powinien się raczej zainteresować jakimiś naziemnymi ptasznikami z nowego świata ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).