Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Hodowla

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#11 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1652 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 10 luty 2018 - 22:41

Lamparcie można.

I raczej skoro tak to celuj w naziemne, nocne gady, bo nadrzewne muszą mieć terraria (znaczy mogą być w pojemnikach, ale zawsze będą zajmować dużo miejsca).

Edytowany przez VisibleNoise, 10 luty 2018 - 22:42.

Podobne tematy: Hodowla     x

#12 Majkel056 Online

Majkel056
  • Terrarysta
  • Z nami od: 38 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 10 luty 2018 - 22:52

Wiem właśnie trochę o nich czytałem
Ok dzięki za informacje. A mam pytanie czy jak np załoze rack system z lamparcimi to może byc ogrzewanie całego pomieszczenia gdzie będę je trzymał czy lepiej ogrzewanie np kablem grzewczym tył pudła
Ale sam tez nie jest do konca przekonany do tego całego rack systemu ale niestety nie mam tyle środków aby kupić terraria, wyposazenie i samych lokatorów

#13 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2018 - 22:52

Lepiej kabel grzewczy i termoregulator, żeby miały jakiś wybór temperatur, ale ogrzewanie całego pomieszczenia też nie byłoby złe, o ile byłoby to ogrzewanie kontrolowane, czyli też z jakimś termoregulatorem.

#14 Majkel056 Online

Majkel056
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2018 - 22:57

To dziękuje za odpowiedz. Do tych rack systemów nie jest tak mega przekonany ale nie mam wystarczajaco środków aby kupywac szklane terra bogate wyposazenie i samych lokatorów :))

#15 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2628 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 10 luty 2018 - 23:37

Być może nie mam racji, ale nigdy nie byłem zwolennikiem racków. W dodatku duża hodowla i niewielkie doświadczenie które towarzyszy każdemu kto rozpoczyna przygodę z terrarystyką nie kończy się dobrze. Osobiście poszedłbym w stworzenie jednego wręcz idealnego terrarium dla 2-3 droższych i bardziej pożądanych gatunków chociażby L. williamsi, niż bawienie się w racki. Duża hodowla w zasadzie zawsze = duże wydatki, a zwierzęta czasami chorują. Jeśli mamy 2-3 sztuki, to nie jest to problem, idziemy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#16 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2018 - 23:57

@[member='Vulpes90'] Rack jest przydatny jeśli każde zwierze trzeba trzymać osobno, dlatego tak często używa się ich w hodowli węży - nie ma szans na trzymanie kilku razem, bo mogą się zjeść nawzajem. W zasadzie nie jest powiedziane, że autor chce mieć dużo jaszczurek, być może chce zacząć od kilku (np 3), ale nie ma miejsca na kilka terrariów jakby się nie "dogadały" i nie chce ryzykować  :P

Edytowany przez VisibleNoise, 10 luty 2018 - 23:58.

#17 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2628 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 11 luty 2018 - 00:00

W zasadzie nie jest powiedziane, że autor chce mieć dużo jaszczurek

Było ;)

chodzi mi o hodowle w większej ilosci.

A co do racków, może masz rację po prostu ja jakoś nie bardzo jestem do nich przekonany ;) Trochę też inaczej wygląda sytuacja w momencie gdy potrzebujemy jakiegoś zbiornika na kwarantannę, a inaczej jeśli prowadzimy tak całą hodowlę i.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#18 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise
  • Terrarysta

Napisany 11 luty 2018 - 00:09

@[member='Vulpes90'] Tak, ale mam na myśli na początku. Wątpię, żeby na początek chciał kupić np 20 gekonów, raczej każdy zaczyna od mniejszej ilości i dopiero później hodowla się powiększa o inne osobniki. 

Ja też bym powiedziała, że lepiej kupić terrarium, ale jeśli autor chciałby je rozmnażać to musiałby mieć harem, który automatycznie "dostarcza" jajka albo dwa terraria, żeby móc oddzielić samca od samic. A jeśli będzie miał je w racku to może je łączyć.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#19 Majkel056 Online

Majkel056
  • Terrarysta

Napisany 11 luty 2018 - 09:51

Ja posiadamy juz agame brodata więc jakieś tam mam doswiadczenie z jaszczurkom. Napewno zaczne od 2-3 sztuk. Miejsce to będę mial ale chodzi o koszty terrariow i wyposazenia do nich + same gekony. Postaram sie im stworzyc jak najlepsze warunki moze zastanowie się nad jakims terrarium na początek a rackach bede miał np mlode ale to sa dopiero plany zobacze czy to wypali dzięki wszystkim za informacje :)

#20 Shogun03

Shogun03
  • Terrarysta
  • Z nami od: 61 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 13 luty 2018 - 23:20

Może felsuma madagaskarska ?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).