Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Procent samic w kokonie.

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Popielaty

Popielaty
  • Terrarysta
  • Z nami od: 57 dni
  • Polska / Podkarpackie / Rzeszów

Napisany 09 luty 2018 - 22:45

Przeszukałem pół internetu, nie tylko polskiego, nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie i wydawało by się dosyć proste i podstawowe pytanie. Mianowicie jaki procent ptaszników w kokonie to samice? Żyją one znacznie dłużej, więc na logikę powinien to być dosyć mały procent, jak jest w rzeczywistości?

Podobne tematy: Procent samic w kokonie.     x

#2 Wujek_Stanek

Wujek_Stanek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 598 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Kalisz

Napisany 09 luty 2018 - 22:53

Mysle, ze to takie niezbyt podstawowe pytanie. Czy ktoś kiedys takie rzeczy sprawdzal nie wiem i pierwsze slysze. A jak moja kobieta zajdzie w ciaze jaka mam procentowa szanse na chlopca czy dziewczynke? Z kolei zastanawiam sie po co Ci to? Rozmnozysz pajuna sprzedaz mlodki bo raczej nie będziesz tego trzymal do czasu az okreslenie plci bedzie możliwe. A jesli masz tyle zaciecia podejmij sie rozmnazania różnych gatunkow zapisuj ile samic/samcow w kokonie. Spisz to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 dune

dune
  • Terrarysta
  • Z nami od: 697 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 09 luty 2018 - 23:45

. A jak moja kobieta zajdzie w ciaze jaka mam procentowa szanse na chlopca czy dziewczynke?

Zajebista analogia
o_O

#4 Wujek_Stanek

Wujek_Stanek
  • Terrarysta

Napisany 09 luty 2018 - 23:47

Za...ista czy nie ale podobne wróżenie z fusów, az do możliwości okreslenia plci.

Edytowany przez Wujek_Stanek, 09 luty 2018 - 23:51.

#5 Popielaty

Popielaty
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2018 - 00:05

A jak moja kobieta zajdzie w ciaze jaka mam procentowa szanse na chlopca czy dziewczynke?

Statystycznie w populacji, bazując na danych z ostatnich lat, masz ok. 52% szans na chłopca, osobniczo - nie wiem.

Edytowany przez Popielaty, 10 luty 2018 - 00:08.

#6 Wujek_Stanek

Wujek_Stanek
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2018 - 00:10

Statystycznie w populacji, bazując na danych z ostatnich lat, masz ok. 52% szans na chłopca, osobniczo - nie wiem.

Praktycznie 1/2 wiec statystycznie majac 2 zmienne (chłopiec i dziewczynka) nadal mam 50% na jedno czy drugie. Z czego moge miec 3 dziewczynki a rownie dobrze 3 chlopcow albo jedno i drugie jak sil mi starczy wiec nadal utwierdza mnie to w przekonaniu, ze wroze z fusow. Nie ma co sie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Wujek_Stanek, 10 luty 2018 - 00:15.

#7 Popielaty

Popielaty
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2018 - 00:12

Uprzejmie proszę, żebyś się już nie wypowiadał w tym temacie, z góry dziękuję.

#8 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4190 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 10 luty 2018 - 09:12

Była podobna dyskusja na arachnoboards : http://arachnoboards.com/threads/how’s-your-50-chance-luck-turns-out-so-far.303228/

Według mnie to jest jak rzut monetą. Jednak wciąż, jeśli masz pecha to możesz 10 razy pod rząd wyrzucić reszkę. A jakie są dokładnie statystycznie szanse na ilość samic, to raczej nikt ci nie powie. Żeby to sprawdzić trzeba by mieć kilka kokonów danego gatunku i odchować je do dorosłości, a przynajmniej do rozmiaru pozwalającego na pewne wyseksowanie. Wtedy wiedzielibyśmy jakie są statystyki u jednego gatunku, a.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1497 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 10 luty 2018 - 09:22

Nie wiem jak u bezkręgowców ale u  gadów jest możliwe wyselekcjonowanie określonego procentu oczekiwanej płci manipulując temperaturą podczas inkubacji.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).