Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Niepokojące zachowanie nowego malucha

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin_94

Marcin_94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 257 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 09 luty 2018 - 22:09

Witam. Jestem początkującym terrarystą. Do tej pory miałem tylko małą Smithi. Dzisiaj doszły zamówione maluchy A. Geniculata i L. Parahybana. O ile u Geni nie zobaczyłem nic niepokojącego (taki mały, że ciężko coś zobaczyć) to mam ogromnie złe przeczucia co do Lasiodory (chyba L2-L3 bo jest z 3 razy większa od Geni)

Do rzeczy: maluch dziwnie się rusza. Po rozpakowaniu był "powykrzywiany", bałem się, że nie przeżył podróży. Jednak po lekkim dmuchaniu  wyprostował się.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Niepokojące zachowanie nowego malucha     x

#2 Wujek_Stanek

Wujek_Stanek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 687 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Kalisz

Napisany 09 luty 2018 - 22:59

Wszyscy chcecie te DS-y to jest ostatnio w terrarystyce popularne jak u ludzi depresja. Każdy ma Wiesz jakie sa warunki. Jest zimno, moze byc duzo powodow. Jedyne co mozesz zrobic to wilgotne reczniki pudelko i ciepelko. Albo dojdzie do siebie albo nie. Daj mu spokoj i licz, ze wszystko skonczy sie szczesliwe.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

#3 Marcin_94

Marcin_94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 257 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 10 luty 2018 - 21:10

Dzięki za odpowiedź @[member='Wujek_Stanek'] ale minęła już doba a pająk dalej siedzi w miejscu i tylko niekontrolowanie rusza powykrzywianymi kończynami. Nikt więcej nie jest w stanie mi podpowiedzieć?

#4 htsi W hodowli

htsi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1585 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 10 luty 2018 - 22:33

Raczej nie. Pająki nadal są przedmiotem wielu badań nad ich zachowaniem, funkcjonowaniem organów, morfologią itd itd. Układ nerwowy organizmów zywych w wielu częstych przypadkach był jednym z najtrudniejszych do całkowitego poznania. Wiedza o tym, dla nas hodowców ogranicza się zaledwie do podstawowych podstaw jego działania, a choroby z każdym rokiem jak i u wszystkich organizmów zresztą pozostają wielkim znakiem zapytania, nawet dla uczonych, ze względu m.in. na ciągłą ewolucję, ciągłe relokacje, rekombinacje... co roku człowiek.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 56yhgg W hodowli

56yhgg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1162 dni
  • Polska / Małopolskie / Zakopane

Napisany 10 luty 2018 - 22:37

Nie jestem pewien czy to DS czy pasożyty czy co to tam jeszcze może być ale dobrze to nie wygląda. Przykro mi ale na 90% ci zdechnie, niestety nic więcej niż to co kolega wyżej napisał zrobić nie możesz. Ze strony finansowej jednak dobrze, że to tylko LP.

Raczej nie. Pająki nadal są przedmiotem wielu badań nad ich zachowaniem, funkcjonowaniem organów, morfologią itd itd. Układ nerwowy organizmów zywych.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 Gość_mastertet_*

Gość_mastertet_*
  • Gość

Napisany 11 luty 2018 - 20:36

To piękny pająk, na pewno wrośnie ci dużych rozmiarów, musisz go tylko karmić, pozdrówka

#7 andrzejt89

andrzejt89
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1943 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 11 luty 2018 - 21:05

Pewnie przemarzl podczas wysyłki i stąd te objawy. Temp, wilgotność, spokój i czas tyle można zrobić. Paraszki są dość powszechne więc radzę poczekać do wiosny na ocieplenie i kupić nową sztukę o ile tej się nie poprawi.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).