Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Pierwsze straszyki(żywienie)

- - - - -

Najlepsza odpowiedź dune, 20 styczeń 2018 - 17:40

No Nie chodzę z nożykiem ;) tylko z sekatorem
Owszem wzbudza to zainteresowanie ;)
Po prostu jak chodzę normalnie to widzę dobre miejsca i potem tam sobie wracam kiedy potrzebuje
Ligustr zimozielony jest tylko z nazwy
Zima zimie nie... Idź do najlepszej odpowiedzi w tym temacie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Przemoldemol W hodowli

Przemoldemol
  • Terrarysta
  • Z nami od: 386 dni
  • Polska / Małopolskie / Myślenice

Napisany 20 styczeń 2018 - 10:24

Cześć,mam zamiar zakupić swoje pierwsze straszyki i wybór padł na diabelskie. Mam jeden problem gdyż wyczytałem ,że żywią się one ligustrem. Tylko ,że jest kilka rodzaji tej rośliny. (Pospolita,zimowa) Którą mam kupić,i najlepiej gdzie? Gdzie kupić ten ligustr? Żeby nie  był jakiś nawożony czy coś. Jak już kupię ten ligustr to mam go jakoś zasadzić w doniczce czy jak przechowywać?

Podobne tematy: Pierwsze straszyki(żywienie)     x

#2 dune

dune
  • Terrarysta
  • Z nami od: 812 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 styczeń 2018 - 11:27

Straszyki diabelskie sporo jedzą
Nie dasz rady tyle zasadzić
Zwłaszcza że o tej porze roku sadzonki w szkołkach są raczej bezlistne
Musisz zwiedzać osiedla w poszukiwaniu żywopłotów które nie zgubily wzzystkuch liści
Jest takich bardzo dużo wbrew pozorom
Oczywiście trzeba wybierać miejsca oddalone od ruchliwych ulic, w głębi osiedli
Trochę to wymaga wysiłku zima
Takie gałązki potrafią mieć 2-3 listki tylko
Ale da radę
Ja wykarmiłam całe stado diabelskich zima.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez dune, 20 styczeń 2018 - 11:34.

#3 Przemoldemol W hodowli

Przemoldemol
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2018 - 12:09

Tak poprostu chodzisz po ulicy z nożykiem i podpierniczasz żywopłoty? Mam zamiar  te straszyki początkiem marca kupić może trochę wcześniej. Mam zamiar kupić 3 takie sub imago parki. Taka ilość też będzie w cholere jadła? Bo wolałbym jednak zasadzić większego krzaczka i mieć go powiedzmy na cały rok. Czyli ten ligustr to jest to z czego się żywopłoty robi? Nie ma niczego podobnego co by zaszkodziło straszykom? Aha można zamroźić na zimę ten ligustr czy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 dune

dune
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2018 - 17:40   Najlepsza odpowiedź

No Nie chodzę z nożykiem ;) tylko z sekatorem
Owszem wzbudza to zainteresowanie ;)
Po prostu jak chodzę normalnie to widzę dobre miejsca i potem tam sobie wracam kiedy potrzebuje
Ligustr zimozielony jest tylko z nazwy
Zima zimie nierówna
Przy dużych mrozmach liście opadają
Trzeba znaleźć zaciszne miejsce
Zeby tez i wiatru nie było

To jest najbardziej pospolita roślina na żywopłoty
Kwitnie na biało i śmierdząco ;)
A.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Przemoldemol W hodowli

Przemoldemol
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2018 - 19:32

Dobra dzięki za informacje. Nie miałes jakichś nieprzyjemności od ludzi ,że niszczysz przyrode? Czyli może być pospolity ,jak i ten zimozielony tak? 

#6 dune

dune
  • Terrarysta

Napisany 20 styczeń 2018 - 22:49

Nic nie niszczylam
Odcinalam sekatorem po 3-4 gałązki
Bez demolowania żywopłotu przecież
Ligustr bardzo dobrze toleruje cięcie
Nie zdążyło się żeby ktos miał pretensje
Raz tylko jedna pani spytała czy mi coś zginęło bo rozgarnialam gałęzie w poszykiwaniu liści w głębi
Powiedziała aha i poszła

Chyba właśnie ligustr pospolity jest "zimozielony" w łagodnie zimy, nie zrzuca liści z automatu jesienią co nie znaczy że jest stanie je utrzymać w mroźne.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez dune, 20 styczeń 2018 - 22:55.

#7 squaw

squaw
  • Terrarysta
  • Z nami od: 132 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 11 luty 2018 - 21:49

Ja sama zanim zakupiłam diabełki miałam podobny dylemat. Też chciałam mieć jedzenie dla straszyków "z własnego podwórka". Jednak po rozejrzeniu się po okolicy stwierdziłam, że żywopłotów z ligustru jest mnóstwo wokół i kupowanie roślinki, którą w końcu zetnie się do pnia nie ma sensu. Szkoda roślinki. Żywopłotom nic nie będzie jeśli się obetnie tych kilka gałązek. Zimą nie jest tak trudno znaleźć ulistnione krzewy. Wystarczy rozejrzeć się za żywopłotami osłoniętymi od wiatru. Ja chodzę z.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).