Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

Leniwy gekon lamparci?

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 wickerman121

wickerman121
  • Terrarysta
  • Z nami od: 88 dni
  • Polska / Podkarpackie / Rzeszów

Napisany 15 styczeń 2018 - 13:08

Cześć,

Od wczoraj jakoś od godziny 15 mam gekonika w domu, po wpuszczeniu go do terrarium nieśmiało się rozglądnął po czym poszedł spać, spał całą noc i do tej pory śpi w jednym miejscu. Nie ruszył wody, pokarmu, nawet nie zwiedził całego terrarium. To normalne, że przez całą noc spał? Wiem, że w dzień śpią dużo, ale przez całą noc? Troszkę mnie to zaniepokoiło. 

Temperatura w terrarium jest prawidłowa, rozmiar terra też. W misce czekają.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez wickerman121, 15 styczeń 2018 - 13:55.

Podobne tematy: Leniwy gekon lamparci?     x

#2 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 789 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 15 styczeń 2018 - 14:06

Mysle, ze to calkiem normalne zachowanie.

Ja jakis czas temu jednego swojego placka az musialam "tyknąć" bo przez 4 dni lezal w tym samym miejscu, po czym zakrecil sie w kolko i spal dalej.

To gady, wolny metabolizm, wiec jest jak jest.

Poza tym - jakies inne problemy z gadem? :) Je?

#3 wickerman121

wickerman121
  • Terrarysta

Napisany 15 styczeń 2018 - 14:10

Póki co nie je. Jeśli do piątku nie ruszy mączników, to rzucę świerszcza, może to ją zainteresuje. 

#4 jot023 W hodowli

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 839 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 15 styczeń 2018 - 15:13

Jest w trakcie aklimatyzacji i nawet kilka tygodni może się tak zachowywać. Musisz zapewnić mu dużo spokoju i ciszy. W tak zwanym międzyczasie zachęcam do lektury: gekonlamparci.com i gekonlamparci.net. Oczywiście również do przejrzenia postów na tym forum.

A na razie radzę uzbroić się w cierpliwość i obserwować gexa z daleka, a ingerencję w terrarium ograniczyć do niezbędnego minimum (wymiana wody, podanie pokarmu, posprzątanie "kinder niespodzianek". Na razie nawet nie myśl o braniu go na ręce.

Edytowany przez jot023, 15 styczeń 2018 - 15:13.

#5 wickerman121

wickerman121
  • Terrarysta

Napisany 15 styczeń 2018 - 15:19

Dzięki za rady. Spokojnie, nie jestem z tych, którzy kupili gekona po to żeby brać na ręce i nie wiadomo jakie cuda z nim robić. Czytałem bardzo dużo ( w tym strony, o których piszesz), ale wolałem się upewnić, że to że spała całą noc to coś zupełnie normalnego. 
Pozdrawiam. 

Załączone pliki

#6 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2020 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 15 styczeń 2018 - 15:41

Usuń z miski mączniki obsypane wapniem/ witaminami - robale tak "doprawione" zdychają szybko. Do miski podaj czyste robaki - wtedy sie ruszają i stymulują gada do polowania. I też szybciej je zauważy - nieruchomymi się nie zainteresuje. W oddzielnej miseczce podaj sam wapń bez wit D3, witaminy z D3 podawaj 1 x na tydz np. w kazdy pon ( unikniesz w ten sposób pomyłek). Na razie na etapie aklimatyzacji priorytetem jest, żeby zaczął jeść. To.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 wickerman121

wickerman121
  • Terrarysta

Napisany 15 styczeń 2018 - 15:48

O, a tego to nie wiedziałem, super. Faktycznie mnie niepokoiło to, że słabo się ruszają. Podejrzewałem, że właśnie witaminy mogą być przyczyną. Czyli te witaminki sypać na mączniki raz na tydzień i będzie ok? 

Edytowany przez wickerman121, 15 styczeń 2018 - 15:52.

#8 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 15 styczeń 2018 - 17:57

Lamparty przeważnie chętnie jedzą wapń, ale witamin nienawidzą - ja je rozumiem: te wit brzydko i intensywnie pachną. Wątpię, żeby dobrowolnie zjadł witaminizowanego robala - ja palcem zwilżam "usta" gekona i natychmiast palcem "pudruję" to miejsce. Witaminy się przylepiają do wilgotnego pyszczka i gek nie ma wyjścia - musi zlizać. Choć część moich bab do perfekcji opanowała sztukę wycierania pyska o podłoże, konar, miskę lub ogon towarzyszki : )

Za to ja przemycam witaminy na.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 wickerman121

wickerman121
  • Terrarysta

Napisany 15 styczeń 2018 - 20:52

Co do wilgotności to mam sukulenta w terra, którego od czasu do czasu roszę wodą, więc myślę, że to zwiększy/podwyższy wilgotność. 

Gekona kupiłem u hodowcy, mówił, że je witaminy z mącznikami, więc myślę, że nie będzie z tym problemu. Problem natomiast jest taki, że mączniki zdychają w terrarium. Co może być przyczyną? Wcześniej wrzuciłem je z witaminami, dopiero, gdy mi poradziliście żeby tak nie robić - wymieniłem, a teraz widzę, że ruszają się pojedyncze sztuki. 

#10 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 16 styczeń 2018 - 13:45

Robale obsypane witaminami zdychają. Pamiętaj, że robaki karmowe też trzeba poić i karmić - to też żywe zwierzęta i nie można ich dręczyć. Poza tym bez karmienia chudną i swoim gekonom podajesz praktycznie same chitynowe pancerzyki z odrobiną mięska robaka. Jakość karmówki ma ogromne znaczenie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).