Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - akwaterrarium

Belka oświetleniowa

- - - - -

Najlepsza odpowiedź doru, 17 październik 2016 - 20:41

Jest, Lampka na klips i świetlówka kompaktowa na gwint E27.

Idź do najlepszej odpowiedzi w tym temacie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin921

Marcin921
  • Terrarysta
  • Z nami od: 586 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 17 październik 2016 - 19:46

Witam.

W najbliższym czasie kupuje nowe akwarium dla żółwia żółtolicego. Pojawia mi się problem montażu w nim świetlówki UVB. Akwarium nie ma pokrywy, więc myślałem nad umieszczeniem świetlówki w takiej oto belce (nie sugerujcie się wymiarami, wstawiam link do pierwszej lepszej, domyślna ma być dobrana do rozmiaru akwarium) :

http://allegro.pl/nsl120-belka-t8-1x30w-117cm-akwarium-max-122cm-i5322463316.html

Posiadam podobną belkę w akwarium roślinnym i sprawuje się bardzo dobrze, ale posiada ona "zabezpieczenie świetlówki przed wodą" - cienką szybkę/plexę.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Belka oświetleniowa     x

#2 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1413 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 17 październik 2016 - 20:41   Najlepsza odpowiedź

Jest, Lampka na klips i świetlówka kompaktowa na gwint E27.

#3 Marcin921

Marcin921
  • Terrarysta

Napisany 18 październik 2016 - 13:02

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Miałem takze taki pomysł ale nie wiem, czy jedna taka żarówka wystarczy na całe akwarium,czy mam kupić 2 (120cm długości akwarium) ?

#4 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1413 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 18 październik 2016 - 14:17

Żółw korzysta z UV tylko podczas pobytu na wyspie, przez wodę promieniowanie nie przechodzi.

#5 Marcin921

Marcin921
  • Terrarysta

Napisany 18 październik 2016 - 16:21

Dziękuje za odpowiedź.

Podsumowując, wystarczy, że nad wyspą dam dwie żarówki (uvb i grzejną np. w takiej lampce http://allegro.pl/lampa-deep-dome-180mm-repti-good-promocja-i6110556535.html).

Część wodną mogę oświetlić w jakikolwiek sposób, żeby było jasno. Czy dobrze zrozumiałem ?

#6 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2112 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 29 listopad 2016 - 20:54

Podłączam się pod temat. Mam 2 akwa o długości 150 cm każde. Oczywiście nad wyspą są grzewcza i UVB, ale reszta akwa pozostaje w półmroku. Moje żółwie mają co 2 tyg dostawę świeżych roślin akwariowych; duża żółwica zżera wszystko, ale Nemo ( mały skarlały samczyk) nie da rady zjeść takiego gąszczu roślin, a ja bym chciała, żeby do końca okresu 2- tygodniowego były ładne soczyste i zielone. Czy oprócz w/w oświetlenia dla skorup mogę nad.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).