Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zdjęcie
- - - - -

Jak oswoić gekona lamparciego?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Lexi4444 OFFLINE  

Lexi4444

Doglądacz

• Nowy terrarysta
  • Z nami od: 167 dni
  • Polska / Lubelskie / Biała Podlaska

Napisany 04 listopad 2013 - 21:07

Brałam (podstawialam mu rękę- nie na sile) kilka razy gekona na ręce. Teraz jak podstawiam rękę to ucieka na około i chowa sie tak ze głowę tylko wystawia. Czy powinnam go powoli przyzwyczajać? Co poradzicie?

#2 hascoderm OFFLINE  

hascoderm

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 320 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 04 listopad 2013 - 21:23

Gekon to nie pies ani kot, przyzwyczai się w swoim czasie.

Nigdy nie wkładaj ręki tak by była nad gekonem ponieważ czuje się zagrożony i ucieka, lepiej się ograniczyć i podstawiać mu rękę mniej więcej na wysokości jego głowy by czuł się spokojniej.

Musi mieć troche czasu, spędzaj troche czasu w pobliżu terra np. jak czytasz gazete czy książke.

Oczywiście gdy go karmisz z pensety też w ten sposób się oswaja ponieważ ma cie za swojego żywiciela.

Musisz pamiętać ze każdy gek jest inny, jedne oswajają się niemal od razu inne (dzikuski) troche później.

Polecam ci tą strone LINK http://www.gekonlamp...oswajać geka :)

Pozdrawiam i życze miłej lektury Alice :)

#3 Lexi4444 OFFLINE  

Lexi4444

Doglądacz

• Autor tematu
  • Nowy terrarysta

Napisany 04 listopad 2013 - 21:50

Do tej pory podstawialam mu rękę pod głowę nie dotykając jej. Nie uciekał plochliwie tylko powoli wiec chyba cierpliwość duzo da. Dziękuje za pomoc Lexi :)

#4 hascoderm OFFLINE  

hascoderm

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 04 listopad 2013 - 21:54

Wiesz co moja starsza od razu juz była oswojona bo od małego do tej pory gdy otwieram terra bo widze że siedzi i czeka aż otworze, to pcha mi sie sama na ręke wtula się w polce i śpi i nie myśli zeby zejśc z mojej ręki, a zaś młodsza dzikuska strasznie się rzuca na byle co nawet na pensete jak kończe ją karmić.

Ale oswoi się na pewno :)

#5 Lexi4444 OFFLINE  

Lexi4444

Doglądacz

• Autor tematu
  • Nowy terrarysta

Napisany 04 listopad 2013 - 22:02

Tydzien temu jak ją trzymałam to znienacka skoczyła na tło. Nie wiem dlaczego nie powinno ja nic przestraszyć moze takie ma humorki :)

#6 hascoderm OFFLINE  

hascoderm

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 04 listopad 2013 - 22:04

To nturalne zachowanie, nie jest oswojona dzikuska też skacze ale za to nie syczy.

Jeśli skacze to nie chce byc w tym momencie rana na rece.

#7 Lexi4444 OFFLINE  

Lexi4444

Doglądacz

• Autor tematu
  • Nowy terrarysta

Napisany 04 listopad 2013 - 22:11

A jeszcze tak nie do tematu czy te podloze bedzie dobre . http://m.youtube.com...k na filmiku :)
http://m.youtube.com...h?v=Ao5pAFc7pfk
Te drugie. I oprócz tego drewienka bukowe duży rozmiar. Chce zrobic kryjówki jak na filmiku

#8 hascoderm OFFLINE  

hascoderm

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 04 listopad 2013 - 22:16

To glina i piasek ja ci tego nie polecam jak widzisz na końcu trudno sie czyści takie coś i jest bardzo zbity i twardy więc gdy gek spadnie z ścianki moze zrobić sobie krzywdę, polecam ci drewienko bukowe jest estetyczne i stabilizuje wilgoć w terra.

Niestety jest też możliwość ze gek zje takie cos ... ale na to małe szanse.

Nie polecam ci też piasku ponieważ zawsze istnieje ryzyko ze gekon liźnie piasek co ejst normalne i przy polowaniu również moze zjeść troche piasku, doprowadza to do zaczopowania czyli gek ma trudności z wypróżnianiem.

Chips kokosowy jest podobny do kostki bukowej, takze bardzo łądnie estetycznie, łatwe do wymiany, jest lekkie, w razie upadku geka z wysokości raczej nic mu się nie stanie i nie istnieje możliwość by gek połknął podłoze.

Wadą jest że będzie miał utrudnienie w kopaniu, larwy moga uciekać do podłoża, w wysokich temaperaturach i niskiej wilgotności chips mozę zacząć pylić co jest bardzo niebiezpieczne dla gekona gdyż może zatkać drogi oddechowe geka.

Ręczniki papierowe to chyba najczęściej używana metoda gdy gek jest mały lub po chorobie, trzeba wymieniać mu reczniki co jakiś czas i największy plus tego to, to ze karmówka nie ucieknie.

Wiecej informacji masz na tej stronie LINK http://www.gekonlamp...e ostatniego :)

#9 Lexi4444 OFFLINE  

Lexi4444

Doglądacz

• Autor tematu
  • Nowy terrarysta

Napisany 04 listopad 2013 - 22:22

Do tej pory używałam chipsów kokosowych. Nie chce używać piasku jak na filmie tylko drewienka bukowe. Trochę mam problem bo juz zamówiłam glinę. A jakbym zrobiła glinę ale tylko kryjówki a resztę drewienkami? Trochę sie niepokoje ze moze spaść o tym nie pomyślałam.
Chyba ze postaram sie zabezpieczyć wszystko drewienkami.

#10 hascoderm OFFLINE  

hascoderm

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 04 listopad 2013 - 22:24

Zawsze jest takie ryzyko na arzie próbuj z gliną, wiesz każdy terrarysta musi uczyć się na własnych błędach...

Może zrób kryjówkę ale troche dalej od ścianki, gdy spadnie na drewienka bukowe to nic jej się nie ztanie i wybierze drewienka o największej granulacji jakiej znajdziesz :)

0 terrarystów czyta ten temat

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2014 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).