Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zdjęcie
- - - - -

Budowa PALUDARIUM - dużo pytań.

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz odpisać na ten temat.
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Grzechoo OFFLINE  

Grzechoo

Doglądacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 3894 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 12 wrzesień 2005 - 12:44

Witam
wlasnie sie wzialem za budowe paludarium i potrzebuje paru podpowiedzi.
Na wstepie opisze jak to bedzie wygladało
paludarium o wymiarach 90x35x60 zamkniete w skrzyni z dwoma dodatkowymi komorami na sumpa i elektryke + pojemnik CO2.
tu widok z gory
Dodany obrazek
skrzynia (czarne linie na obrazku) z osb o grubosci 10mm
i tu pytanie numer 1:
Czy przy takich wymiarach wystarczy osc 10mm czy musze zastosowac grubsze?
dodam ze akwarium bedzie przyklejone silikonem do scian z osb. planowalem zastosowac grubosc szkla po 5mm a przednia szybe gdzie nie bedzie osb z szyby 10mm.
glownie chodzi mi o to czy srodkowa komora (osb 10mm + szyba 5mm) wytrzyma napor wody (polowa paludarium bedzie zalana czyli okolo 100 litrow)
normalnie takie akwarium (90x35x50) klei sie z szyby 8 a jeszcze lepiej 10mm. tu bedzie mniejszy napor bo o polowe mniej wody. szyba bedzie cala powierzchnia przyklejona do osb na silikon.
kolejne pytanie nr 2 to:
czy zamiast szyb 5mm moge zastosowac np plekse lub plyty pcv (czy jak to sie nazywa) kolor nie ma znaczenia bo pokryje sciany mata z wlokna kokosowego. chodzi mi tu o zastosowanie czegos tanszego niz szklo.
teraz czas na rosliny.
mam 3 zdjecia z netu z paludariami ale nie wiem co za rosliny zostaly tam posadzone. jesli ktos rozpozna rosliny to prosilbym o ich nazwy i podstawowe o nich informacje
tu sa zdjecia:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

z gory dzieki za cala pomoc
jesli macie jakies zdjecia paludariow linki do stron albo cokolwiek co mi pomoze w budowie to slijcie na grzegorz_rybicki@o2.pl
dzieki wielki
pozdrawiam
Grzesiek

© 2001-2014 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).