Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zdjęcie
- - - - -

Wąż nie chce jeść

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
10 odpowiedzi na ten temat

#1 GODI OFFLINE  

GODI

Powoli się rozkręca

• Terrarysta
  • Z nami od: 711 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 18 maj 2012 - 01:11

Witam mam problem z pytonem królewskim kupiłem go 9 dni temu i przeszedł w tym czasie wylinke próbowałem podać pokarm trzykronie (martwy pokarm) machałem tymi myszami przed wężem a on bardziej zwracał uwage na moją ręke i mojego psa niż na mysz za trzecim razem próbowałem przymusić go do jedzenia metodą podstawiania myszy pod pysk ale wąż panikował i z całych sił chciał sie od niej odsunąć więć go pusciłem a on znowu z jęzorem pchał sie do mojego psa :( wąż nie jadał około 2 tygodni podczas pobytu u mnie już raz sie wypróżniał więć jestem zdziwiony że nie chce jeść. Wie któs czym może być to spowodowane ? Proszę o pomoc.

#2 Elti OFFLINE  

Elti

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 2092 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 18 maj 2012 - 06:20

! Nie należy przymuszać węża, a już zwłaszcza pytona królewskiego, na siłę do jedzenia, bez konkretnego powodu! Rozumiem gdyby nie jadł przez parę miesięcy i mocno tracił na wadze, ale nie w takiej sytuacji jaką opisałeś!

Jeśli okazuje oznaki głodu, reaguje na Ciebie i Twojego psa jak na pokarm, może to oznaczać, że zbyt słabo rozgrzałeś myszy.

#3 suchus OFFLINE  

suchus

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 1465 dni
  • Polska / Mazowieckie / Ożarów Mazowiecki

Napisany 18 maj 2012 - 11:18

2 tyg bez jedzenia u Regiusa to nic, oświwiejesz jak bedziesz sie przejmował byle tam miesiacem bez jedzenia;) ja to ci moge poradzić żebyś psa przy karmieniu nie wpuszczał do pokoju i mył rece przed podaniem karmy, obce zapachy czworonoga moga stresować gada i podawaj karme w nocy , niekoniecznie pesetą u mnie samiec za cholere nie wezmie z pesety przyjmuje pokarm tylko puźno w nocy przy całkowitej ciemności szczurka podgrzej położ go gdzies w pobliżu kryjówki i zostaw go na dłuższą chwile.

#4 koobra12 OFFLINE  

koobra12

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 964 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Busko Zdrój

Napisany 18 maj 2012 - 12:49

No dokładnie jak piszą inni , to jest właśnie urok regów. Poczekaj jeszcze troche i spróbój . Mój reg jak był mały to nie jadł ok.3 tygodnie.

#5 MiLLo OFFLINE  

MiLLo

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 1142 dni
  • Polska / Mazowieckie / Mława

Napisany 18 maj 2012 - 17:57

A mój reg, młodziak, z kolei nie jadł przez 2 miesiące bez ubytku na wadze. Zostawiłem pewnego dnia chomika na noc i proszę, ku mojemu i doradcy zdziwieniu zjadł:)

#6 valkiriaded OFFLINE  

valkiriaded

Doglądacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 868 dni
  • Polska / Podkarpackie / Krosno

Napisany 18 maj 2012 - 18:28

Moja po szejsciu miesiacach dorwała sie do szczura, wiec sie nie przejmuj jak bedzie głodna to zje próbuj co dwa tygodnie podawac bo zaczeste pottykanie pokarmu tez moze zrazic pytona one są strasznie delikatne

#7 GODI OFFLINE  

GODI

Powoli się rozkręca

• Autor tematu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 711 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 19 maj 2012 - 02:09

Bardzo dziękuje za pomoc i rady :)

#8 Gekoneqq OFFLINE  

Gekoneqq

Stary wyjadacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 1383 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 19 maj 2012 - 10:50

A mój reg, młodziak, z kolei nie jadł przez 2 miesiące bez ubytku na wadze. Zostawiłem pewnego dnia chomika na noc i proszę, ku mojemu i doradcy zdziwieniu zjadł:)

Właśnie przez takie durne posty ludzie wrzucają gryzonie na noc, a później jest płacz, że albo wąż jest pogryziony, albo cały wystrój jest zeżarty! Ze swojego doświadczenia wiem, że chomiki bywają agresywne lub najzwyczajniej wredne, nawet te dżungarskie.

#9 MiLLo OFFLINE  

MiLLo

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 1142 dni
  • Polska / Mazowieckie / Mława

Napisany 19 maj 2012 - 11:52

Właśnie przez takie durne posty ludzie wrzucają gryzonie na noc, a później jest płacz, że albo wąż jest pogryziony, albo cały wystrój jest zeżarty! Ze swojego doświadczenia wiem, że chomiki bywają agresywne lub najzwyczajniej wredne, nawet te dżungarskie.

Przepraszam, zapomniałem dodać, że chomik był ubity :)

#10 Gekoneqq OFFLINE  

Gekoneqq

Stary wyjadacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 1383 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 19 maj 2012 - 12:20

Skoro ubity to zwracam honor :]

0 terrarystów czyta ten temat

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2014 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).