Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zdjęcie
- - - - -

Kupno małpki kapucynki

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
23 odpowiedzi na ten temat

#1 Raven_ OFFLINE  

Raven_

Powoli się rozkręca

• Terrarysta
  • Z nami od: 810 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 04 luty 2012 - 20:51

Witam serdecznie,
Moja dziewczyna chciałaby kupić sobie małpkę kapucynkę i mamy w związku z tym parę pytań. Czy ktoś na forum kupował małpkę, albo może orientuje się, gdzie można kupić kapucynkę (najlepiej w Łodzi)? W jakich warunkach najlepiej ją hodować (jaka klatka itp.) i czy można ją bez obaw zostawić samą w domu? I oczywiście jak wygląda sprawa z załatwianiem się małpki, czy można ją nauczyć załatwiania się w odpowiednim miejscu, czy np. zakłada.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#2 waran4d OFFLINE  

waran4d

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 3016 dni
  • Slovakia

Napisany 04 luty 2012 - 21:22

głupota ludzka nie zna granic i tyle tak można opisać zachowanie niektórych ludzi
naoglądałeś się filmów i myślisz że tak jest naprawdę, jest to znęcanie się nad zwierzętami. Żadna małpa nie nadaje się do domu !!! Można hodować małpy ale nasz dom to nie jest miejsce gdzie zapewnimy odpowiednie warunki naszemu podopiecznemu. Nie mówiąc tu o ręcznym odchowie co jest wielką krzywdą dla zwierzaka, żadna małpa nie może żyć sama są to zwierzęta.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 M_przep OFFLINE  

M_przep

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 3050 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 04 luty 2012 - 21:33

[quote] Żadna małpa nie nadaje się do domu !!![/quote]

Niestety z tym się nie zgodzę jeśli zapewni się odpowiednie warunki z powodzeniem można w domu trzymać pewne gatunki tamaryn i marmozet

Znam kilka dobrych hodowli w Polsce gdzie hodowane są małpy z sukcesami

Sam posiadam w swojej hodowli C.pygmaea od 3 lat i doczekałem się już czwarty raz potomstwa.
Czemu tak trudno to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 waran4d OFFLINE  

waran4d

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 3016 dni
  • Slovakia

Napisany 04 luty 2012 - 21:39

Nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi pisząc że żadna małpa nie nadaje się do domu chodziło mi oto że małpa nie nadaje do hodowli swobodnej w domu. Sam planuję w przyszłości woliere z C.pygmaea w salonie

#5 Animaluki OFFLINE  

Animaluki

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 1577 dni
  • Polska / Śląskie / Chorzów

Napisany 04 luty 2012 - 21:40

Jej hodowla nie jest trudna, o ile zapewni się jej odpowiednie warunki i regularne wizyty u weterynarza. Kapucynka jest zwierzęciem stadnym i poleca się trzymanie przynajmniej 2 osobników. Klatka powinna być bardzo duża, co niekiedy przerasta ludzi mieszkających w mieszkaniach. Najlepszym rozwiązaniem jest ogród z wolierą wewnętrzną i zewnętrzną. Co do zostawiania samej w domu, to zależy na jaki okres?, małpie należy poświęcać naprawdę dużo czasu, ale jeśli kapucynka zostanie, przez dłuższy okres sama to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 WG OFFLINE  

WG

Doglądacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 1225 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 04 luty 2012 - 23:57

Myślę, że jak poinformujemy kolegę, że koszt kapucynki oscyluje minimalnie w granicach 20 - 40 tys zł to odpuści sobie temat ;) Dziewczyna pewnie podłapała jedno z tysięcy fikcyjnych internetowych ogłoszeń, gdzie oszuści wystawiają je po 500 zł... ;)

#7 Animaluki OFFLINE  

Animaluki

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 05 luty 2012 - 00:24

No niestety, najtaniej kapucynkę(z pewnego źródła) można kupić za 10 000 zł, lecz dawno temu słyszałem że moje zoo(Śląski Ogród Zoologiczny), miało za tłok kapucynek i sprzedawali je po 200zł, lecz nie wiem czy to prawda. Pozdrawiam :)

#8 Marta_Marciniak OFFLINE  

Marta_Marciniak

Stały bywalec

• Lekarz weterynarii
  • Z nami od: 1274 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 05 luty 2012 - 11:38

Proszę pamiętać też o fakcie, że opieka weterynaryjna jest dużym wyzwaniem. Radzę wpierw znaleźć weta, który się tego podejmie i porządnie poczytać o wymaganiach dietetycznych, suplementacji, oswietleniu, temperaturze itp, itd.. Małpy bywają bardzo agresywne w okresie dojrzewania płciowego. Potrafią dotkliwie gryźć i drapać, a uspokojenie takiej małpy nie jest łatwe. Wychowanie i czas jaki trzeba włożyc by mieć "dobrze ułożoną małpkę" można porównać do wychowania dziecka, podobnie jak opiekę nad nią. Małpy są zwierzętami stadnymi.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 FuryS OFFLINE  

FuryS

Stary wyjadacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 1905 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 06 luty 2012 - 12:57

[quote]Niemniej [b]można[/b] je trzymać w domu.[/quote]

Oczywiście, że tak .

Znam ludzi co naprawdę różne zwierzęta trzymają w domach, od kapucynek po gepardy i zapewniając im odpowiednie warunki kubaturalne i biotopowe, nie widzę najmniejszych przeszkód by jakikolwiek gatunek trzymać w warunkach domowych .

Tzn. jeszcze wszystko zależy od tego kto i co rozumie przez stwierdzenie "warunki domowe" .
Jeżeli małpka ma biegać po domu.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 Animaluki OFFLINE  

Animaluki

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 06 luty 2012 - 17:44

[quote]jeżeli w naszym domu wygospodarujemy jeden pokój, który będzie odpowiednio zabezpieczony i dostosowany do wymagań danego gatunku, to ja nie widzę przeciwwskazań, aby tam zamieszkał nawet gepard.[/quote]

Z tym gepardem to chyba lekko przesadziłeś. Jaki to musiał by być wielki pokój? 100m2?

1 terrarystów czyta ten temat

0 zarejestrowanych terrarystów, 1 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2014 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).