Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zdjęcie
- - - - -

Kupno małpki kapucynki

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
23 odpowiedzi na ten temat

#1 Raven_ OFFLINE  

Raven_

Powoli się rozkręca

• Terrarysta
  • Z nami od: 805 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 04 luty 2012 - 20:51

Witam serdecznie,
Moja dziewczyna chciałaby kupić sobie małpkę kapucynkę i mamy w związku z tym parę pytań. Czy ktoś na forum kupował małpkę, albo może orientuje się, gdzie można kupić kapucynkę (najlepiej w Łodzi)? W jakich warunkach najlepiej ją hodować (jaka klatka itp.) i czy można ją bez obaw zostawić samą w domu? I oczywiście jak wygląda sprawa z załatwianiem się małpki, czy można ją nauczyć załatwiania się w odpowiednim miejscu, czy np. zakłada się jej pampersy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
Raven

#2 waran4d OFFLINE  

waran4d

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 3010 dni
  • Slovakia

Napisany 04 luty 2012 - 21:22

głupota ludzka nie zna granic i tyle tak można opisać zachowanie niektórych ludzi
naoglądałeś się filmów i myślisz że tak jest naprawdę, jest to znęcanie się nad zwierzętami. Żadna małpa nie nadaje się do domu ! Można hodować małpy ale nasz dom to nie jest miejsce gdzie zapewnimy odpowiednie warunki naszemu podopiecznemu. Nie mówiąc tu o ręcznym odchowie co jest wielką krzywdą dla zwierzaka, żadna małpa nie może żyć sama są to zwierzęta społeczne z twojego postu stwierdzam że twoje wiedza jest na ten temat mniejsza od zera.

#3 M_przep OFFLINE  

M_przep

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 3044 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 04 luty 2012 - 21:33

Żadna małpa nie nadaje się do domu !

Niestety z tym się nie zgodzę jeśli zapewni się odpowiednie warunki z powodzeniem można w domu trzymać pewne gatunki tamaryn i marmozet

Znam kilka dobrych hodowli w Polsce gdzie hodowane są małpy z sukcesami

Sam posiadam w swojej hodowli C.pygmaea od 3 lat i doczekałem się już czwarty raz potomstwa.
Czemu tak trudno to ludziom pojąć że jest to tylko kwestia zapewnienia ODPOWIEDNICH warunków chowu i hodowli oraz odpowiednio dobrana dieta i DDDUUUŻŻŻAAA wiedza która nie polega na zakładaniu małpom pampersów bo tego w naturze nie robią

Niemniej można je trzymać w domu.

#4 waran4d OFFLINE  

waran4d

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 3010 dni
  • Slovakia

Napisany 04 luty 2012 - 21:39

Nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi pisząc że żadna małpa nie nadaje się do domu chodziło mi oto że małpa nie nadaje do hodowli swobodnej w domu. Sam planuję w przyszłości woliere z C.pygmaea w salonie

#5 Animaluki OFFLINE  

Animaluki

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 1571 dni
  • Polska / Śląskie / Chorzów

Napisany 04 luty 2012 - 21:40

Jej hodowla nie jest trudna, o ile zapewni się jej odpowiednie warunki i regularne wizyty u weterynarza. Kapucynka jest zwierzęciem stadnym i poleca się trzymanie przynajmniej 2 osobników. Klatka powinna być bardzo duża, co niekiedy przerasta ludzi mieszkających w mieszkaniach. Najlepszym rozwiązaniem jest ogród z wolierą wewnętrzną i zewnętrzną. Co do zostawiania samej w domu, to zależy na jaki okres?, małpie należy poświęcać naprawdę dużo czasu, ale jeśli kapucynka zostanie, przez dłuższy okres sama to może to się skończyć agresją, a nawet choroba psychiczną i śmiercią. Kupki małpki należy regularnie sprzątać. Co do pampersów to raczej kiepski pomysł, małpka na pewno je sobie ściągnie i będzie miała kolejną zabawkę, chodź wiem że czasem niektóre je noszą. Chodź jest najłatwiej dostępną małpką w Polsce(razem z pigmejką), to i tak trudno ją zdobyć. Jej cena zwykle jest wysoka.

#6 WG OFFLINE  

WG

Doglądacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 1220 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 04 luty 2012 - 23:57

Myślę, że jak poinformujemy kolegę, że koszt kapucynki oscyluje minimalnie w granicach 20 - 40 tys zł to odpuści sobie temat ;) Dziewczyna pewnie podłapała jedno z tysięcy fikcyjnych internetowych ogłoszeń, gdzie oszuści wystawiają je po 500 zł... ;)

#7 Animaluki OFFLINE  

Animaluki

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 05 luty 2012 - 00:24

No niestety, najtaniej kapucynkę(z pewnego źródła) można kupić za 10 000 zł, lecz dawno temu słyszałem że moje zoo(Śląski Ogród Zoologiczny), miało za tłok kapucynek i sprzedawali je po 200zł, lecz nie wiem czy to prawda. Pozdrawiam :)

#8 Marta_Marciniak OFFLINE  

Marta_Marciniak

Stały bywalec

• Lekarz weterynarii
  • Z nami od: 1268 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 05 luty 2012 - 11:38

Proszę pamiętać też o fakcie, że opieka weterynaryjna jest dużym wyzwaniem. Radzę wpierw znaleźć weta, który się tego podejmie i porządnie poczytać o wymaganiach dietetycznych, suplementacji, oswietleniu, temperaturze itp, itd.. Małpy bywają bardzo agresywne w okresie dojrzewania płciowego. Potrafią dotkliwie gryźć i drapać, a uspokojenie takiej małpy nie jest łatwe. Wychowanie i czas jaki trzeba włożyc by mieć "dobrze ułożoną małpkę" można porównać do wychowania dziecka, podobnie jak opiekę nad nią. Małpy są zwierzętami stadnymi i w stadzie powinny żyć. Poza tym są niesamowicie wrażliwymi zwierzetami na wirusy ludzkie miedzy innymi. Radzę bardzo dobrze przemyśleć zakup, żeby potem nie było nieszczęścia..

#9 FuryS OFFLINE  

FuryS

Stary wyjadacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 1900 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 06 luty 2012 - 12:57

Niemniej można je trzymać w domu.

Oczywiście, że tak .

Znam ludzi co naprawdę różne zwierzęta trzymają w domach, od kapucynek po gepardy i zapewniając im odpowiednie warunki kubaturalne i biotopowe, nie widzę najmniejszych przeszkód by jakikolwiek gatunek trzymać w warunkach domowych .

Tzn. jeszcze wszystko zależy od tego kto i co rozumie przez stwierdzenie "warunki domowe" .
Jeżeli małpka ma biegać po domu luzem w pampersie to wcześniej czy później ktoś ucierpi, ale jeżeli w naszym domu wygospodarujemy jeden pokój, który będzie odpowiednio zabezpieczony i dostosowany do wymagań danego gatunku, to ja nie widzę przeciwwskazań, aby tam zamieszkał nawet gepard.

#10 Animaluki OFFLINE  

Animaluki

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 06 luty 2012 - 17:44

jeżeli w naszym domu wygospodarujemy jeden pokój, który będzie odpowiednio zabezpieczony i dostosowany do wymagań danego gatunku, to ja nie widzę przeciwwskazań, aby tam zamieszkał nawet gepard.

Z tym gepardem to chyba lekko przesadziłeś. Jaki to musiał by być wielki pokój? 100m2?

0 terrarystów czyta ten temat

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2014 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).