Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zdjęcie
- - - - -
terrarium

Jakie rośliny do terrarium dla Kameleona Jemeńskiego( 60x50x150)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Djablica OFFLINE  

Djablica

Doglądacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 1568 dni
  • Polska / Mazowieckie / Piaseczno

Napisany 27 marzec 2010 - 00:10

Witam proszę o pomoc przy doborze roślin do terrarium dla Kameleona jemeńskiego. Chodzi mi o rośliny, których liście nie będą toksyczne dla kamka (lubi podgryzać liście). Wiem, że trzykrotka, ficusy.Co jeszcze. Proszę o pomoc. pzdr

#2 Majorek OFFLINE  

Majorek

Stały bywalec

• Terrarysta
  • Z nami od: 2574 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 27 marzec 2010 - 13:24

Witam,
tyle ile dni w roku tyle pytań odnośnie wystroju terrarium kameleona jemeńskiego. Sam wielokrotnie opisywałem co można a czego raczej unika podczas urządzania takiego terrarium.
Nie będę się powtarzał i po prostu skopiuję moją ostatnią wypowiedź na ten temat (wiadomość priv do jednego z użytkowników tego forum)

[quote]Wielokrotnie spotykałem się już z tym pytaniem i wielokrotnie udzielałem na nie odpowiedzi również na tym forum.
W chwili obecnej nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Djablica OFFLINE  

Djablica

Doglądacz

• Autor tematu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1568 dni
  • Polska / Mazowieckie / Piaseczno

Napisany 27 marzec 2010 - 22:58

A czy tzw. Drzewko szczęścia będzie odpowiednie? Bo mój kamyk uwielbia podgryzać zielone:)

#4 Majorek OFFLINE  

Majorek

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 29 marzec 2010 - 15:04

Witam,
pytanie troszeczkę abstrakcyjne. xD tzw. "drzewko szczęścia" czyli grubosz jest sukulentem z Afryki i nie odpowiada w ogóle.
Nawet nie wiem czy w takich warunkach (tak wilgotno, tak mokro) w ogóle by przetrwało.
Ponadto grubosz, co prawda ma (jeżeli jest dość stary) gruby pień i w miarę twarde łodygi, ale jego liście są bardzo kruche, łatwo łamią się na pół, więc łażenie po nim jest wykluczone.
[quote]Bo mój kamyk uwielbia.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Spiritual OFFLINE  

Spiritual

Stary wyjadacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 1914 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 30 marzec 2010 - 15:49

trzykrotka z fioletowymi listkami.Moje jedzą kapuste pekińską i tylko tą trzykrotke.Ogólnie to polecam rośliny hodować na zewnątrz terrarium bo za miesiąc lub krócej z rosliny nic nie zostanie.Podawać codziennie po kilka listków.A do terrarium dać sztuczne lub rosliny które się łatwo rozmnażają.(i nie sa trujące).

#6 Fabian OFFLINE  

Fabian

Stary wyjadacz

• Terrarysta
  • Z nami od: 3368 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wałbrzych

Napisany 03 kwiecień 2010 - 16:15

Duzo konarów i puścić po nich bluszczyk albo wspomnianą wczesniej trzykrotke.

#7 Majorek OFFLINE  

Majorek

Stały bywalec

• Terrarysta

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:44

Fabian, trzykrotka rzadziej puszcza korzenie powietrzne (i jej łodygi, liście są o wiele słabsze od bluszczu), może szybko się połamać jeżeli będą na często "odwiedzanym konarze". do roślin okrywowych lepiej zastosować bluszcz, albo scindapsusa (obydwie rośliny mają silniejszy system korzeni powietrznych, oraz mocniejsze i wytrzymalsze łodygi jak i liście.
pozdrawiam.
Wesołych Świąt.

0 terrarystów czyta ten temat

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2014 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).