Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


początkujący jaszczurki

- - - - -  
Oświetlenie - Agama Brodata




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Yasur

Yasur
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2143 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2018 - 10:42

Witam, jestem całkowicie nowy w terrarystyce jak i na tym forum, tak więc witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Planuje sobie zakupić Agamę Brodatą, niedawno skończyłem......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Yasur, 13 June 2018 - 11:01.





Similar Topics: Oświetlenie - Agama Brodata     x


#2 VisibleNoise

VisibleNoise

    Koordynator w działach początkujący

  • Koordynator działów
  • Z nami od: 3904 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 13 June 2018 - 11:56

Grzewcza o takiej mocy, żeby na wyspie ciepła było około 39-40 stopni. UVB minimum 10% (najlepiej więcej), do takiego terrarium świetlówka, a najlepiej metahalogen.



#3 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2346 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2018 - 12:53

UVB:

1. Najlepsza będzie świetlówka Arcadia T5 (wymaga statecznika) 12% lub 14% o długości 850mm albo 1150mm i do tego jeszcze odbłyśnik. W ten sposób......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by docfaq, 13 June 2018 - 14:04.






#4 Yasur

Yasur
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2143 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2018 - 13:12

Dzięki wielkie za tak obszerną odpowiedź, niestety link który podałeś nie działa.

Bardzo rozjaśniłeś mi całą wizję tego wszystkiego, jednak mam jeszcze kilka pytań, dzięki......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Yasur, 13 June 2018 - 13:27.


#5 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2346 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2018 - 14:06

Link już powinien działać. ;)

 

Moc świetlówki jest zależna od długości i właśnie długością się powinieneś kierować. 

 

Statecznik się montuje między wtyczką a......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 Yasur

Yasur
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2143 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2018 - 21:11

Dzięki za pomoc, mam już mniej więcej obraz tego całego przedsięwzięcia.

Świetlówkę wraz z oprawką i statecznikiem planuje kupić oddzielnie, tak więc nasuwa się moje......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Yasur, 13 June 2018 - 21:24.






#7 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2346 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2018 - 21:46

Gdyby nikt nie odpisał (pewnie trzeba będzie założyć nowy temat), to ta strona powinna pomóc: http://www.zoolight.pl/product-pol-283-STATECZNIK-ELEKTRONICZNY-PHILIPS-T5-1x54W.html

Trafiłem na nich parę godzin temu, poprzeglądałem i......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#8 Yasur

Yasur
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2143 dni
  • Poland / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 June 2018 - 11:04

Zakupiłem świetlówkę 850mm wraz z odbłyśnikiem z Terrasklepu, natomiast statecznik wraz z oprawkami z poleconego wyżej sklepu. 

Mam nadzieję, że wszystko będzie pasowało :) 

Dzięki......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.