Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


warunki hodowli

- - - - -  
Jaka żarówka dla płazów




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Froglove

Froglove
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2196 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 March 2018 - 11:29

Witam wszystkich. Niebawem planuję założyć terrarium w stylu tropikalnym dla rzekotek zielonych. Wymiary to 30x25x50cm. Chciałbym mieć tam dwie albo trzy żabki. W terrarium będzie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register





Similar Topics: Jaka żarówka dla płazów     x


#2 volff

volff
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2226 dni
  • Poland / Śląskie / Będzin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 March 2018 - 18:33

Cześć. Przed kupnem rzekotek zrobiłem sobie wycieczkę do Krakowa żeby bezpośrednio porozmawiać z hodowcą.Fakt,rzekotki nie mają wymagań co do światła. Nad terrarium mam żarówkę ledowa......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 Froglove

Froglove
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2196 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 March 2018 - 19:36

Dzięki za pomoc, tego się właśnie obawiałem że taka moc może przypalać rosliny. Poszukałem jeszcze trochę i znalazłem taką 13W ze światłem uvb,myślę że tym......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by Froglove, 25 March 2018 - 19:36.






#4 volff

volff
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2226 dni
  • Poland / Śląskie / Będzin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 March 2018 - 19:50

Testowałem i tą, nadaje się ale tylko jako dodatkowa, terra słabo doswietlała. Zrezygnowałem z niej bo tylko zajmuje miejsce nad i tak wąskim terra. W......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 Froglove

Froglove
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2196 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 March 2018 - 09:12

Ok w takim razie dzięki. Miejsca w terrarium mi nie zabierze bo żarówkę umieszczę w kloszu który polożę na górnej szybie


#6 Froglove

Froglove
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2196 dni
  • Poland / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 March 2018 - 10:52

A nie wiesz może czy ta zarowka ma gwint e27? Bo w sumie nie jest napisane a chciałbym kupić klosz z takim gwintem i nie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 volff

volff
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2226 dni
  • Poland / Śląskie / Będzin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 26 March 2018 - 12:52

Tak,żarówka uvb 13w ma gwint e27 ale przy wysokości 45cm miałem przy niej ciemno w terra. Klosz też mam na górze.

Attached Files



#8 Yahilles

Yahilles

    Pomocny w dziale Płazy

  • Pomocny
  • Z nami od: 6386 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 April 2018 - 16:22

UVB to zawsze lepsza opcja niż suplementy, których wchłanialność jest podważalna, więc świetlówka UVB + jakiś dobrej jakości led (słabe, tanie ledy strasznie migoczą -......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 PanRopuch

PanRopuch
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2417 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 April 2018 - 19:41

Ja bym powiedział, że zarówno suplementacja jak i UVB są ważne. Profesjonalni hodowcy łączą te dwie rzeczy, z tego co mi wiadomo (nie żebym śmiał......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 MikeB

MikeB

    Pomocny wszechkolwiek

  • Pomocny
  • Z nami od: 4787 dni
  • Canada
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 16 April 2018 - 20:33

Jesli twoj glowny problem stanowi swiatlo dla roslin to mozesz zastosowac czerwona zarowke niskowatowa w kloszu z odblysnikiem. Taka jaka sprzedaje sie dla nocnych gadow.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.